• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Školství čeká velká změna. Žáci, studenti i učitelé se připravují na soužití s umělou inteligencí

Pro umělou inteligenci není problém napsat e-mail, příspěvek na sociální sítě, ale také třeba školní slohovou práci. Stále se zdokonaluje a je pouze otázkou času, kdy ji ve velkém začnou využívat žáci a studenti ve školách. A připravit se na soužití s ní musí i učitelé

02:35

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 00:31

Nový domov pro seniory zatím v Jičíně stát nebude. Firma nedokončený projekt zastavila

Senioři v Jičíně se zatím nového domova nedočkají. Firma poskytující sociální služby zastavila rozestavěný projekt. Radnice teď bude hledat investora, který by projekt dokončil.

Včera 00:20

Doudleby na Rychnovsku budou mít ve sportovním areálu malou rampu pro freestylové sporty

Doudleby nad Orlicí získaly dotaci na minirampu pro freestylové sporty. Za vybavení do sportovního parku tak z celkové ceny kolem jednoho milionu korun zaplatí pouze 200 tisíc.

Před dvěma dny 00:20

V Doudlebách nad Orlicí na Rychnovsku upraví přechod u školy. Rozhled má zlepšit dopravní zrcadlo

U přechodu pro chodce u školy v Doudlebách nad Orlicí na Rychnovsku bude instalováno nové dopravní zrcadlo. Dopravní situace v okolí přechodu totiž není přehledná.

Před dvěma dny 03:10

Hradecký magistrát chystá další kolo jednání se starosty okolních obcí, využívajících služeb MHD

Hradecký magistrát se chystá na další kolo jednání se starosty okolních obcí, využívajících služby hradecké městské hromadné dopravy. Linkové autobusy MHD zajíždějí například do Stěžer, Vysoké nad Labem nebo Předměřic. Obce platí za služby MHD kolem 60 korun za kilometr a i když je to podle nich dost, redukovat počty spojů se zatím většinou nechystají.

Před dvěma dny 02:48

Nová Paka rozšiřuje zázemí svého zimního stadionu. Kdy začne nová rozcvičovna fungovat?

Sportovní zázemí zimního stadionu v Nové Pace se rozšiřuje rychleji, než se původně předpokládalo. Dlouho očekávanou rozcvičnovnu by sportovci mohli začít využívat už brzy. Kdy přesně? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová přímo na stavbě.

Před třemi dny 02:19

Průvodce Krkonošemi téměř neznámými. Výjimečná jilemnická výstava fotografa Jiřího Dvořáka

V Erbovním sále jilemnického muzea byla zahájena výstava „Jiří Dvořák - fotograf“. Není snad mezi současnými českými fotografy autor, který by měl nejvyšší české hory tak prochozené jako tento odborník Správy Krkonošského národního parku a redaktor časopisu Krkonoše.

Před třemi dny 02:37

Pěstovat zeleninu uprostřed velkého města? V Hradci Králové to zkouší v komunitní zahradě Střelák

Z jedné strany velké nákupní centrum, z druhé čtyřproudá silnice, která je od rána do večera plná aut. Na takovém pozemku v centru Hradce Králové se už druhým rokem snaží lidé pěstovat zeleninu. Svoji komunitní zahradu si podle nedalekého kulturního domu pojmenovali Střelák.

Před třemi dny 02:01

Vedení města Nová Paka zůstává 21 let téměř stejné. A celou dobu se drží dlouhodobého plánu rozvoje

Radnice v Nové Pace pracuje přes 21 let téměř ve stejném složení. Zastupitelstvu se vyhýbají velké politické spory a město se tak rozvíjí podle dlouhodobého plánu, který se nemusí po komunálních volbách předělávat. A platí to i nyní, rok po loňských volbách.

Před třemi dny 02:00

Kvůli státnímu svátku zůstanou 28. 9. větší obchody zavřené. Menší prodejny ale mohou být v provozu

Jestli se chystáte zítra vařit, raději si zkontrolujte, jestli máte všechny potřebné suroviny. 28. září je totiž Den české státnosti - jeden ze stáních svátků, kdy všechny větší obchody v Česku musí ze zákona zůstat zavřené. Více informací zjišťoval redaktor Václav Plecháček.

Před třemi dny 02:07

Elektrárna Opatovice chce na území Čeperky postavit spalovnu komunálního odpadu, obec to ale odmítá

Obec Čeperka mezi Pardubicemi a Hradcem Králové nechce na svém území spalovnu komunálního odpadu. Nesouhlas dali obyvatelé už před časem najevo také v referendu. Aby obec výstavbě spalovny zabránila, usiluje o vyhlášení stavební uzávěry. Ve středu 27. září se na krajském úřadě v Hradci Králové bude veřejně debatovat o možném vlivu spalovny na životní prostředí.