• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Školní jídelny se po prázdninách opět rozjely naplno. Kolik korun žáci aktuálně za obědy platí?

Žáci základních škol se po prázdninách znovu stravují ve školních jídelnách. Jak takový provoz jídelny funguje a kolik aktuálně obědy stojí, zjišťovala reportérka Natálie Poláková v jídelně na Základní škole Milady Horákové v Hradci Králové.

02:36

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:27

Zemědělcům v Královéhradeckém kraji vadí nízké výkupní ceny mléka a to, že ji nedokáží ovlivnit

V Královéhradeckém kraji i v celém Česku klesají výkupní ceny mléka. Zemědělcům vadí především to, že sami nedokážou cenu mléka ovlivnit. Prostor pro snižování nákladů už prý nemají. A neovlivní ani to, za kolik se mléko prodává v obchodech.

Dnes 02:08

Město Hradec Králové zvýší od příštího roku ubytovací poplatek za každého hosta z 15 na 40 korun

Za každého hosta, který přenocuje v Hradci Králové, bude město od příštího roku vybírat 40 korun místo dosavadních 15. Radnice využije možnost, kterou obcím už čtyři roky dává zákon o místních poplatcích, a to vybírat ubytovací poplatek až ve výši 50 korun.

Dnes 03:39

Do letošního Milostivého léta se mohou zapojit i obce a odpustit tak svým obyvatelům část dluhů

Už jen necelý týden mají obce na to, aby se zapojily do letošního Milostivého léta. To umožňuje výhodnější splacení dluhů lidem, kteří obcím a městům dluží na místních poplatcích. Jaký je o akci v Královéhradeckém kraji zájem? To zjišťoval redaktor Václav Plecháček.

Včera 02:05

Drobné církevní památky, ale i jejich patroni, se vracejí do české krajiny. Jako v Hořejším Vrchlabí

Vrchlabská kaplička Jana Nepomuckého, barokní památka z roku 1709, se letos dočkala nejen opravy, ale už i svého světce. Třetí zářijovou neděli jeho obraz zavěsili členové Podpůrného spolku Hořejšího Vrchlabí a přátelé Krkonoš.

Včera 02:47

Už tři roky se v Hradci Králové daří v bazarech, takzvaných RE-USE pointech, znovu využívat věci

Co někomu doma překáží, může být pro jinou domácnost ještě užitečné. Hradec Králové proto začal před třemi lety zkoušet, zda skutečně všechno, čeho se lidé zbavují, musí skončit mezi odpadem. Znovu použitelné věci začal nabízet na separačních dvorech v bazarech, kterým se říká RE-USE pointy. Nápad se mezi lidmi uchytil a podrobnosti k projektu zjišťovala redaktorka Adéla Kavříková.

Včera 01:15

Královéhradecký bojovník MMA David Dvořák zrušil kvůli zranění plánovaný souboj v organizaci UFC

Zápasník MMA David Dvořák musel zrušit plánovaný šestý duel v organizaci UFC, ve kterém měl v polovině října v Las Vegas vyzvat Japonce Tairu. Královéhradeckého bojovníka nepustily do zápasu zdravotní problémy.

Před dvěma dny 01:49

Turisty v Krkonoších vystřídali dělníci a cestáři. Můžete narazit na cedule: Cesta se opravuje

Naše nejvyšší hory po letní sezóně opustila většina turistů a nahradili je cestáři a dělníci. Správa Krkonošského národního parku čekala, až skončí hlavní letní sezóna, a začala s opravami cest a budováním povalových chodníků. Většina tras uzavřena není, turisté ale musí být v těchto místech opatrní a dbát pokynů pracovníků stavby.

Před dvěma dny 02:23

Podle rybářů v Chlumci nad Cidlinou bude letos ryb méně a budou také menší. V září začnou s výlovy

Rybářství v Chlumci nad Cidlinou už sestavilo plán podzimních výlovů. Rozpis, podle kterého budou lovit desítky svých rybníků a chystat ryby i na vánoční trh, ale může ještě pozměnit počasí.

Před třemi dny 02:32

Odborná porota rozdělila ocenění ve 2. ročníku Krkonošské ceny architektury. Které stavby zaujaly?

Hlavní ocenění ve druhém ročníku Krkonošské ceny architektury si odnesli zástupci pevnosti Stachelberg. Porotu složenou převážně z architektů zaujala nová přístavba nouzového východu z podzemí. Oceněná byla i nová náplavka ve Vrchlabí a tři krkonošské domy soukromých investorů. Vítězná stavba u pevnosti Stachelberg přitom vznikala především z praktických důvodů.

Před třemi dny 02:34

Hudební festival TrutnOFF nedostane od města peníze na další ročník. Vztahy zůstávají napjaté

Hudební festival TrutnOFF se bude muset obejít bez finanční podpory města. Pro poskytnutí dotace hlasovali jen dva zastupitelé, zbývající byli proti. Vztahy mezi radnicí a Martinem Věchetem, někdejším disidentem a aktivistou, který festival pořádá, zůstávají dál napjaté.