Vybrali jsme pro vás
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Sklář Peter Rath

Pocta hejtmana za celoživotní přínos v oblasti sklářství a propagace českého skla v zahraničí.

02:59

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před dvěma dny 02:49

Kometou do Drážďan. Na nejstarší vánoční trh v Německu vyjíždí speciální vlak z Liberce

Svařák, vánoční štola, grilované klobásy a desítky prodejních stánků. To jsou vyhlášené adventní trhy v Drážďanech. Předvánoční atmosféra láká do saské metropole každoročně i tisíce Čechů. Z Libereckého kraje tam vyjíždí i speciální adventní vlak.

Před čtyřmi dny 06:19

Podzemí chrámu: Hrob svaté Zdislavy se nesmí hnout, to byla podmínka pro přestavbu, podotýká páter

Rekonstrukce interiérů baziliky sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí se chýlí ke svému závěru. Byli jsme se podívat v dokončovaném podzemí.

Před pěti dny 02:08

Fotbalistův coming out i střelba před gay barem. V kunratickém kostele vystavují díla s tématem LGBT

Známý kostel v Kunraticích u Cvikova, takzvaný Křišťálový chrám, slouží už několik let také k výstavním účelům. Vystavuje tam například sklárna Pačinek Glass a prostor dostávají i další umělci.

Před šesti dny 09:31

Odměnou psovi je dřina, pro závodníka medaile. A klobásy od táty, pochvaluje si šampion v canicrossu

V sedmnácti letech je Sebastián Bohun ze Stráže nad Nisou dvojnásobným juniorským mistrem světa v canicrossu. Péče o psy zaměstnává celou rodinu.

Před týdnem 03:58

Vidíte v obrazech něco jiného než autor? V jablonecké galerii Nisa Factory o tom můžete dát vědět

Vidět v obrazech něco jiného než autor, není až tak neobvyklé. Většinou se o tom mezi návštěvníky výstav jenom šušká. V jablonecké galerii Nisa Factory mohou návštěvníci obrazy pojmenovat.

Před týdnem 02:55

Vánoční hvězda i „suché Vánoce“. Sváteční výzdoba ze zahradnické školy

Desítky vánočních hvězd, jak se přezdívá pryšci nádhernému, rostlině původem z Mexika, každoročně vypěstují ve střední odborné škole v Jablonecké ulici v Liberci. Za budoucími zahradníky se vypravila redaktorka Jana Švecová.

Před týdnem 03:43

Je zatím netlustší, a už pracujeme na 6. dílu. Roman Karpaš pokřtí další knihu o Jizerských horách

Křest knihy Jizerské hory - o historii a umění do roku 1914 bude v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Zavolali jsme Romanu Karpašovi a zeptali se na podrobnosti.

Před týdnem 05:04

Arterie Patrika Illa. Muzeum skla a bižuterie představuje významného designéra a výtvarníka

Prosklený výstavní prostor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zaplnila díla slovenského designéra Patrika Illa. Specializuje se na produktový design pro přední evropské výrobce užitkového skla, věnuje se i experimentálnímu designu.

Před 2 týdny 02:05

Výstava v Technickém muzeu v Liberci přiblíží návštěvníkům vývoj radiopříjimačů

Technické muzeum v Liberci má novou expozici věnovanou radiopřijímačům. Lidé na ní uvidí přístroje z třicátých let minulého století, z let padesátých i z normalizace.

Před 2 týdny 09:51

Pardubice město perníku? První písemná zmínka o jeho prodeji pochází z Turnova

Včelařství a perníkářství, dvě řemesla, která spolu úzce souvisela, jsou tématem nové výstavy v Kamenářském domě Muzea Českého ráje v Turnově. A výstava není jen o historii, ale i současnosti perníku, který je s městem spjatý po staletí.