Vybrali jsme pro vás
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Skikrosařka Nikol Kučerová třikrát startovala na olympiádě. Po komplikované sezóně řeší, co bude dál

Tři starty na olympijských hrách, ale zklamání z poslední sezóny. To provází skikrosařku liberecké Dukly Nikol Kučerovou. Závodnice z Benešova u Semil je českou jedničkou v tomto odvětví. Teď ale netuší, co bude dál.

08:23

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 02:18

Treasure Hunt Nový Bor, tedy hledání pokladu. Já klikám… Kolega Jelínek zkouší novou venkovní hru

I obyvatelé a návštěvníci Nového Boru si můžou zkusit novou zážitkovou venkovní hru, kterou zorganizovalo tamní Turistické informační centrum. Až do konce roku 2023 je zdarma. Na vlastní kůži si ji vyzkoušel i náš redaktor.

Včera 03:28

Nečekaní sousedé. Sloni v liberecké zoo hostí jednu z největších kolonií vlaštovek v kraji

Návštěvníci Zoo Liberec mohou vidět nejen desítky exotických zvířat, ale také jednu z největších kolonií vlaštovek obecných. Ve sloninci mají několik set hnízd.

Před dvěma dny 02:58

Naivní Robert Smolík. Liberecké muzeum vystavuje průřez tvorbou významného scénografa a loutkáře

Do konce října 2023 jsou v Severočeském muzeu v Liberci k vidění desítky loutek Roberta Smolíka. Výrazná postava české loutkové scény spolupracuje například se souborem Buchty a loutky, královehradeckým Divadlem Drak i pražským Divadlem Minor. Výstava je ohlédnutím za dlouholetou spolupráci s libereckým Naivním divadlem.

Před třemi dny 02:53

Společenské centrum, kavárna a možná i hvězdárna. Harcovský kostel ožije proměnou

Nejprve vzdělávací centrum a mateřská škola, teď chce centrum Září v Liberci Harcově otevřít společenské centrum pro všechny obyvatele této městské části. Využít k tomu chtějí prostory tamního kostela.

Před třemi dny 02:02

Stával ve fotbalové brance, pak si vybral píšťalku. Sudí Michael Kvítek má za sebou ligovou premiéru

V šestadvaceti letech si liberecký rozhodčí Michael Kvítek splnil velký sen, pískal zápas první ligy. V závěru uplynulého ročníku, ve kterém pravidelně působil jako čtvrtý sudí, dostal šanci ve skupině o umístění. Rozhodoval zápas Mladé Boleslavi s Hradcem Králové.

Před pěti dny 03:00

Se značkaři z Turnova v rumunském Banátu. Tradiční turistické značky tam spojují české vesničky

Jednou z klíčových činností Klubu českých turistů je tvorba a značení turistických tras. Na červené, modré, zelené a žluté značky narazíte také v Rumunsku, konkrétně v oblasti Banát. Se značkaři z Turnova tam byl redaktor Jiří Jelínek.

Před pěti dny 05:01

70 let OGL: Galerie představuje novou koncepci, otevřela Lázeňskou sezónu

Oblastní galerie Liberec v roce 2023 slaví 70. výročí své existence. Prvním představením nové výstavní koncepce je série výstav pod společným názvem Lázeňská sezóna. Zahrnuje díla předních českých sochařů, instalaci Pasty Onera i výstavu Libuše Dlabola Pražákové.

Před týdnem 04:58

Cesta: Nová inscenace Šaldova divadla vezme herce i diváky do ulic Liberce. Doslova

Představení libereckého Divadla F. X. Šaldy se tentokrát odehrává na několika místech města. Zároveň propojuje dětské a dospělé umělce.

Před týdnem 02:50

Hudební legendy potěší fanoušky country, folku a bluegrassu na 42. ročníku festivalu Gody

Pamětníci vědí, že festival se původně konal jako vzpomínková akce na muzikanta Láďu Gody Kociána, průkopníka country a bluegrassu na Liberecku a Jablonecku.

Před týdnem 02:24

Noc kostelů: Zámek Lemberk nabídne kostýmované prohlídky při svíčkách i Zdislavinu světničku

Více než 1800 kostelů a modliteben bude otevřeno v rámci Noci kostelů. A 2. června 2023 večer se otevřou také brány zámku Lemberk. Návštěvníci budou moct nahlédnout do Zdislaviny světničky i zámecké kaple. Už předem se tam byl podívat i kolega Jaroslav Hoření.