Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Silničáři zahájili přípravné práce na stavbu posledního úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi

Kácením stromů a skrývkou zeminy silničáři zahájili přípravné práce na stavbu posledního chybějícího úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi.

00:22

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 00:35

Kriminalisté pátrají po 14leté Tereze Opletalové z Olomouce, je nezvěstná. Neviděli jste ji?

Olomoučtí kriminalisté vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Tereze Opletalové z Olomouce. V noci na dnešek odešla z domova a zatím o sobě nepodala rodině žádnou zprávu.

Dnes 01:59

V prostějovském zámku je k vidění nová výstava mapující historii brýlových obrouček

Historii výroby brýlových obrouček v někdejším Československu ukazuje nová výstava v prostějovském zámku. Symbolicky se jmenuje Brejle a okuliare a ukazuje, že Češi a Slováci nosili ve společném státě stejné brýle. Zároveň ale ukazuje, že v československých továrnách vznikaly taky designérské kousky srovnatelné s obrubami za železnou oponou.

Dnes 01:48

Se slibovanou modernizací autobusového nádraží v Litovli se stále nic neděje. Co opravu brzdí?

Práce na plánované modernizaci autobusového nádraží v Litovli mají skluz. Začít měly loni na podzim, kdy investici slavnostně zahájil dopravce, kterému nádraží patří. Zpoždění firma vysvětluje komplikacemi se získáním stavebního povolení.

Dnes 00:13

V Líšné, kde se konaly komunální volby s víc než tříměsíčním zpožděním, si zvolili nové vedení obce

Nové vedení má obec Líšná na Přerovsku. Rozhodli o něm v úterý v podvečer zastupitelé zvolení v lednových dodatečných komunálních volbách.

Včera 03:43

Bambula byl z nominace do národního týmu zaskočený. Za poslední výkony jsem si ji nezasloužil, tvrdí

Hokejisté Jan Lukáš a Jan Bambula jsou dva čerství čeští reprezentanti, kteří nastupují za extraligovou Olomouc. Lukášovi se to povedlo poprvé, Bambula už má zkušenost z loňska, kdy si za národní tým zahrál i jedno přípravné utkání.

Včera 01:59

Barokní zámek v Přestavlkách na Přerovsku je v dezolátním stavu. Majitel na opravu ale nemá peníze

V havarijním stavu je původně barokní zámek v Přestavlkách na Přerovsku. Z opuštěné památky v centru obce odpadává zdivo, má staticky narušenou střechu a na několika místech se už propadly stropy. Podle vedení obce budova ohrožuje chodce. Stejný názor mají i úředníci přerovského magistrátu, kteří nařídili vlastníkovi památky zámek oplotit.

Včera 01:48

Pěstitelé z Moravy se potýkají s přemnoženými hraboši v polích. Hrozí kalamita jako před čtyřmi lety

Zemědělcům z Hané dělá starosti hraboší kalamita. S přemnoženými hlodavci se pěstitelé na polích potýkají od loňského podzimu. Letošní doposud mírná zima situaci ještě zhoršila. Pěstitelé doufají, že jim pomůžou současné noční mrazy.

Před dvěma dny 07:44

Budova bývalého kina Central v Olomouci se mění na multifunkční sál. V jaké fázi je rekonstrukce?

Letos na podzim by mělo Muzeum umění Olomouc otevřít nově zrekonstruované prostory bývalého kina Central. Připomeňte si historii budovy, zjistěte, jak probíhá rekonstrukce a na co se můžete těšit v novém Centralu.

Před dvěma dny 00:18

Vedení Prostějova chce letos investovat bezmála 30 milionů korun do oprav městských bytů

Opravy a údržba městského bytového fondu Prostějova si letos nejspíš vyžádají bezmála 30 milionů korun. Plán oprav schválila rada města na svém posledním jednání. Potvrdit ho budou muset ještě zastupitelé. Vyplývá to z informací na webu prostějovské radnice.

Před dvěma dny 00:23

Olomoučtí radní schválili návrh na předláždění části náměstí Národních hrdinů

Předláždění části náměstí Národních hrdinů plánuje vedení olomoucké radnice. Podle předběžných odhadů si investici vyžádá sedm až osm milionů korun. Vyplývá to z informací tiskového oddělení magistrátu.