• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
25. březen 2022

Poslechněte si podcast: Šikana mezi dětmi, se kterou si kolikrát neumí poradit děti ani dospělí

Šikana mezi dětmi ve škole může být viditelná, ale pro mnohé rodiče skrytá Ani si jí nevšimnou. Dítě je zamlklé, moc se mu do školy nechce a zájem o učení také zaostává. A my se dnes zaměříme právě na tyto případy.

04:50

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 04:51

Co dělat, když vás na ulici osloví cizí člověk a nabízí vám peníze, třeba jako přeplatek

Tentokrát se zaměříme na situace, ve kterých byste měli opět velmi zpozornět. A to při setkáních s neznámými lidmi, kteří se vám pod nejrůznějšími záminkami "cpou" do bytu.

Před 2 týdny 04:54

Metody podvodníků, kteří vám chtějí vybrat účet, jsou stále rafinovanější

Může se vám to přihodit. Zazvoní váš telefon a člověk na druhé straně vás upozorní, že je vaše bankovní konto v ohrožení a že ve vlastním zájmu musíte rychle reagovat. Na úvod si řekněme, že jde o podvod, protože banka vám nikdy takto telefonovat nebude.

3. březen 2023 04:48

Oběť obral o klíče od auta, se kterým poté ujel. Jak se v takových případech chovat?

Seznámíme vás se zajímavým případem přepadení a okradení dvou žen velice rychlým zlodějem, který ženy sledoval a věděl, kam si řidička dala klíče od auta.

24. únor 2023 05:00

Postrachem silnic mohou být nejen piráti. Nebezpečí představují i velmi staří řidiči

Nebezpečím pro účastníky silničního provozu mohou být velmi staří řidiči, kteří jezdí opatrně, pomalu a někdy dokonce i zmateně. Seznámíme vás s podmínkami, za kterých mohou za volant senioři usednout. A zmíníme také nenápadné signály, které mohou přicházet z jejich okolí, že už by toho řízení mohli ve vlastním zájmu nechat.

17. únor 2023 05:00

Začne to láskou na dálku a skončí prázdným bankovním kontem

Podvodníci číhají na osamělé ženy anebo muže a snaží se je citově vydírat o peníze. Zaměříme se na podobné připady jedné padesátileté a jedné osmdesátileté ženy z Karvinska.

10. únor 2023 05:00

Střetů aut s chodci po setmění přibývá. Poradíme, jak bezpečně dojít i dojet do cíle

Elektrickou enegii šetří každý, a tak se stává, že obce i města vypínají občas části osvětlení vozovek. Tentokrát se tedy zaměříme na bezpečí chodců při přecházení vozovky za tmy.

3. únor 2023 04:59

Jak se ubránit znásilnění a donutit pachatele, aby se zalekl a utekl

Seznámíme vás s případem dvou násilníků, kteří, když to na ně přišlo, tak se nedokázali ovládnout. Přesto se všech 10 žen ubránilo hlasitým křikem a voláním o pomoc. Díky tomu také donutily násilníky k útěku. K zadržení násilníků navíc pomohlo pohotové zatelefonování na linku 158.

27. leden 2023 04:45

Drogy nejčastěji konzumují mladí lidé ve věku 15 až 20 let

Možná to nevíte, ale nejčastějšími uživateli drog u nás jsou studenti mezi patnácti až dvaceti lety. Mají totiž touhu experimentovat, získat více síly, pozornosti, odstranit únavu před zkouškou.

20. leden 2023 04:57

Investování úspor přes internet. Nabídky podvodníků se totiž v poslední době doslova množí

Budeme se zabývat investováním vašich úspor přes internet. Všude totiž na vás číhají podvodníci a my vám poradíme, jak jim nenaletět.

13. leden 2023 04:58

Zimní nebezpečí, které číhá na vaši opuštěnou chatu nebo chalupu

Zaměříme se na nezvané hosty ve vaší opuštěné chatě nebo chalupě. V zimních měsících je vloupání do rekreačních objektů velmi časté a policisté doporučují doslova nepravidelné kontroly, jestli je právě na té vaší chalupě všechno v pořádku.