• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
25. březen 2022

Poslechněte si podcast: Šikana mezi dětmi, se kterou si kolikrát neumí poradit děti ani dospělí

Šikana mezi dětmi ve škole může být viditelná, ale pro mnohé rodiče skrytá Ani si jí nevšimnou. Dítě je zamlklé, moc se mu do školy nechce a zájem o učení také zaostává. A my se dnes zaměříme právě na tyto případy.

04:50

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 04:56

Podvodníci, kteří vám přes internet slibují práci

Seznámíme vás s odhaleným internetovým podvodem v podobě falešné pracovní agentury, která z naivních žadatelů o brigádu na italské jablkové framě lákala peníze.

Před 2 týdny 04:58

Co dělat, když vám někdo ukrade vaše jízdní kolo

Léto je ideální období na cestování na kole. U každého restauračního zařízení, u každého obchodu na vás ale může číhat zloděj, který si vybírá, jaké kolo se mu podaří ukrást.

Před 3 týdny 04:59

Ztracené děti. Jak se zachovat v situaci, kdy dítě uteče z domova anebo se ztratí někde venku

V práci policejních preventistů jsou i přednášky dětem, ve kterých jim vysvětlují, jak se zachovat, když se někde ztratí. A nás samozřejmě zajímalo, jak se zachovat, když se malé dítě ztratí vám.

15. červenec 2022 04:59

Alkohol v rukou dětí. Co udělat, aby si vstup do světa návykových látek rozmyslely

Každý nejspíše pamatuje časy, kdy se poprvé opil anebo kdy mu bylo špatně z cigaret. Děti mají snahu tyto vymoženosti dospělých vyzkoušet, když se jim k tomu naskytne příležitost. A my se dnes zaměříme právě na tyto případy a na způsoby, jak jim to vymluvit.

8. červenec 2022 04:55

Nebezpečí, které na vás číhá, když na chvíli přestanete dávat pozor na své děti

Spolu s policejními preventisty se zaměříme na letní koupaliště a na nečekané situace, kdy vám dítě zmizí z dohledu.

24. červen 2022 04:58

Nebezpečí, které číhá na motocyklisty na vozovkách

Zaměříme se na motorkáře, kteří v krásném letním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno rychlí motorkáři mohou na silnicích dovolit.

17. červen 2022 04:59

Nechlubte se na sociálních sítích, že si užíváte dovolené. Zvete domů zloděje

Chystáte se na dovolenou? Pak je dobré vědět, že každá informace třeba na sociálních sítích může lákat k návštěvě zloděje, protože vědí, že nejste doma. A právě takovým případům se budeme věnovat.

10. červen 2022 05:00

Vydávají se za bankéře i policisty a okrádají důvěřivé lidi o úspory

Velmi častým, řekněme moderním podvodem těchto dní jsou falešné telefonáty bankovních úředníků, kteří vás upozorní na to, že se z vašeho konta ztrácejí peníze a poradí, co dělat, abyste zbytek peněz zachránili. Je to ale jenom finta, jak vás připravit o vaše peníze.

3. červen 2022 05:00

Jsou řidiči senioři nebezpeční pro ostatní účastníky silničního provozu?

Jsou pomalejší, méně rozhodní v kritických situacích a na troubení kolegů řidičů uprostřed křižovatky reagují podrážděně a vyděšeně. Tak by se dalo hovořit o seniorech v pokročilém věku za volantem. Přesto nemají na svědomí hodně dopravních nehod, protože nejezdí jako piráti silnic, ale pomalu a většinou i opatrně.

27. květen 2022 04:59

Chlapec si myslel, že si dopisuje s mladou dívkou. Jak nenaletět sexuálním zvrhlíkům

Tentokrát se budeme zabývat případem pedofila, který lákal malého kluka ke společnému dopisování a posílání intimních fotografií. Důležité pro nás je, že hoch si myslel, že si dopisuje se stejně starou dívkou.