Zprávy ČRo Olomouc
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Sigma má další výhru a patří ji šestá příčka. K výhře nad Boleslaví pomohl i navrátilec Macík

Fotbalisté Sigmy Olomouc letos v lize ještě neprohráli. Mladou Boleslav porazili 2:0, když obě branky padly po standardních situacích.

02:01

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 01:58

Díky dotacím se daří udržet obchody na vesnicích. V Janoušově na Šumpersku by bez nich už nefungoval

Udržet prodejny s potravinami v malých venkovských obcích je stále náročnější. V současné době provozovatelům nenahrává ani výrazný růst provozních nákladů.

Dnes 02:00

Prohrát 0:4 je kruté, měli jsme na víc, věděl kapitán Ondrušek. Výkony Mory ocenil i kouč Pardubic

Hokejisté Olomouce vypadli ve čtvrtfinále extraligy. Pardubicím podlehli 2:3 a celou sérii s Východočechy prohráli 0:4 na zápasy. Hanáci ztráceli v posledním duelu už 0:3, v závěru svého soupeře přitlačili, ale vyrovnat si jim nepodařilo.

Včera 02:07

Distanční výuka má doteď své následky. V mnohých školách proto stále probíhá pocovidové doučování

Už jen do konce tohoto školního roku budou dostávat školy finanční podporu na doučování žáků, aby dohnali výpadky po distanční výuce. Celkem stát vyčlenil z Národního plánu obnovy na pocovidové doučování zhruba tři miliardy korun. Podle mnohých škol se osvědčilo a zájem o ně je pořád velký.

Včera 02:19

Dva policisté kryli dopravní nehodu opilého kolegy. K činu se nepřiznali, od soudu dostali podmínku

Podmíněné tresty udělil Okresní soud v Přerově třem státním policistům. Jeden měl mít podle zatím nepravomocného rozsudku dopravní nehodu pod vlivem alkoholu a další dva ho měli krýt. Hrozilo jim za to až pětileté vězení.

Včera 02:00

Je to zdrcující, hlesl po dalším smutném dramatu útočník Navrátil. Dnes Mora odvrací konec sezony

Hokejistům Olomouce nestačilo k vítězství ani dvoubrankové vedení po dvou třetinách. Pardubicím podlehlli 4:5 v prodloužení po vyrovnaném souboji. Rozhodující gól inkasovali Hanáci po nahození od mantinelu z ostrého úhlu. Padl po střele Tomáše Zohorny až v 78. minutě utkání. V sérii tak Hanáci prohrávají 0:3 na zápasy a ve středu budou odvracet konec sezony.

Před dvěma dny 02:15

V Olomouci budou mít další možnost, kde pěstovat bylinky či zeleninu. Vznikne nová komunitní zahrada

V centru Olomouce si část místních pěstuje na záhoncích v areálu letního kina vlastní zeleninu a bylinky. A to díky takzvané komunitní zahradě. Kvůli velkému zájmu jsou všechny záhony rozebrané. Teď k nim ale přibude další podobná zahrada. A to u olomoucké fakultní nemocnice, kde se nevyužívaná holá plocha brzy promění v místo plné zeleniny a květin.

Před dvěma dny 02:03

Nemoc typická pro seniory začíná být hrozbou i pro mladší ročníky. Jaká je prevence před demencí?

Zapomínání a demence má různé podoby i příčiny. Většinou se týká lidí nad 65 let. Nemusí tak tomu být ale vždy. Podle České alzheimerovské společnosti se až u 10 procent lidí vyskytuje tzv. časná forma Alzheimerovy choroby. U ní se příznaky můžou objevit už ve 30 letech.

Před třemi dny 02:10

Rozhledna na Velkém Kosíři hledá nového provozovatele. Jaký je k tomu důvod?

Zástupci obcí sdružených v Mikroregionu Kosířsko hledají nového provozovatele oblíbené rozhledny na Velkém Kosíři. Turisté mají totiž o výstup na vyhlídku velký zájem a to i mimo oficiální otevírací dobu. Pro vesnice je ale takový provoz náročné zajistit, a tak hledají nájemce.

Před čtyřmi dny 02:12

Tvrdá rána chvíli před koncem. Musíme to hodit za hlavu, vyzývá útočník Plášek před zápasy na Hané

Hokejisté Olomouce prohráli i druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Pardubic. Východočechům podlehli 0:2 a stejně prohrávají celkově i v sérii. Ta se nyní přesouvá na Hanou, kde se bude hrát v úterý a ve středu.