Setkání u mikrofonu
26. březen 2023

Poslechněte si podcast: Jak souvisí bolavá záda s úmrtností supů? I to nám prozradil liberecký zoolog Jan Hanel

Ředitel liberecké zoo David Nejedlo, který je i jedním z moderátorů pořadu Setkání u mikrofonu, si tentokrát pozval svého kolegu, zoologa a kurátora ptačích chovů liberecké zahrady Jana Hanela. Povídali si tak hlavně o tom, proč je mnoho druhů dravých ptáků a mrchožroutů ve volné přírodě ohroženo, a jak zoologické zahrady pomáhají tuto situaci změnit.

27:13

Setkání u mikrofonu

Vydává: Český rozhlas

V moderátorském křesle střídají zkušení rozhlasoví matadoři, Halina Pawlowská, Pavel Kudrna, Pavel Petr a Petr Kumpfe s nováčky z řad významných regionálních osobností, herečka Veronika Korytářová, ředitel zoo David Nejedlo, ředitel iQLANDIE Pavel Coufal, či herec Zdeněk Kupka. Podle toho jsou i různorodí hosté a témata, která se v talk show probírají.

Web

Dnes 23:06

Zoo Liberec se nevěnuje jen chovu ohrožených zvířat, ale i jejich ochraně ve volné přírodě

A právě o té v Setkání u mikrofonu mluvili ředitel liberecké zahrady David Nejedlo a jeho host, terénní zoolog a koordinátor ochranářských projektů Zoo Liberec Pavel Zoubek.

Před týdnem 21:01

Ivana na Novém Zélandě: Když jsem viděla Pána prstenů a Hobita, rozhodla jsem se, že se tam vydám

Redaktorka Ivana Bernáthová je proslulá svou cestovatelskou vášní. Když se ale rozhodla vydat na cestu kolem světa, několikero obočí se pozdvihlo. Ivana už je zpět a o první části té cesty, na Nový Zéland, přišla vyprávět do Setkání u mikrofonu.

Před 2 týdny 25:53

Z Hrádku nad Nisou až do Dallasu. Díky zájmu o roboty se právě tam dostali žáci hrádecké základní

Několik žáků a učitelů ze Základní školy Lidická v Hrádku nad Nisou se na přelomu dubna a května 2023 zúčastnilo světového mistrovství robotů Vex v americkém Dallasu. Za Českou republiku tam byli jediní. O cestě do USA, soutěži robotů i výuce robotiky na hrádecké základní škole vyprávěli v Setkání u mikrofonu.

Před 3 týdny 21:27

Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje

Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Petr Urban, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.

7. květen 2023 26:58

S terapeutkou: Co znamená krize středního věku a musí si jí projít každý?

Hostem herečky Šaldova divadla a jedné z moderátorek pořadu Setkání u mikrofonu Veroniky Korytářové byla liberecká psychoterapeutka Jitka Marečková. Povídaly si mimo jiné o krizi středního věku.

30. duben 2023 25:52

Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje

Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Petr Urban, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.

23. duben 2023 24:32

Jak se žije šlechticům: Na návštěvě u hraběte Františka Kinského

Pozval vás už někdy někdo na svůj zámek? Redaktor Pavel Petr to štěstí měl a rád se o to podělí. Vstupte s ním do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí hraběte Františka Kinského.

16. duben 2023 24:28

Setkání u mikrofonu jako ze sci-fi. Jablonecký vědec propojuje rostliny s technologiemi

Ředitel iQLANDIE Pavel Coufal, který je také jedním z moderátorů pořadu Setkání u mikrofonu, se zaměřuje hlavně na témata z oblasti vědy a lidského poznání. Jeho hostem tak tentokrát byl jablonecký vědec Michal Seidl, který mimo jiné pěstuje takzvané fytoborgy. Tak říká rostlinám, které jezdí na robotických podvozcích a vydávají zvuky.

9. duben 2023 51:48

V Setkání u mikrofonu po čase opět hostuje moderátorka Halina Pawlowská se svojí talkshow Na větvi s Halinou, do které si většinou zve dvě osobnosti české kulturní scény

Tentokrát budou jejími hosty zpěvačka Hana Křížková a herec a hudebník Ondřej Rychlý.

2. duben 2023 26:09

Je to rytmický, hodně komplexní pohyb, říká o sportovní chůzi Eliška Martínková z Turnova

Sportovní chůze je lehkoatletická disciplína. U nás není tak populární jako jinde ve světě, ale úspěchy v ní slaví i naši sportovci. Jednou z nich je například jednadvacetiletá chodkyně z Turnova Eliška Martínková, sedmá žena z mistrovství Evropy a dvacátá z mistrovství světa, která přijala od Pavla Petra pozvání do pořadu Setkání u mikrofonu.