Host Českého rozhlasu Ostrava
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Setkání se zpěvákem a kytaristou Albertem Černým

Albert Černý vás kromě jiného pozve na velký koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Ten se uskuteční už příští týden v Havířově a nabídne přehlídku úspěšných českých a slovenských interpretů, včetně Alberta Černého.

20:58

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 20:35

Co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne. Setkání s Dari Kabardinou

Hostem je autorka několika knih, dokumentaristka, terapeutka a nově také matka Dari Kabardina. Tato činorodá žena ráda vymýšlí nové věci, pomáhá druhým a dokáže je i pro mnohé nadchnout. Rozhovor je o tom, co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne.

Před pěti dny 21:45

ADRA a její dobrovolníci trhli rekord. V počtu hodin pomoci, kterou věnovali potřebným

Dobrovolníci ostravského centra ADRA darovali druhým lidem vloni rekordních více než 21 tisíc hodin svého volného času. Kam jejich pomoc a podpora směřovaly nejčastěji?

Před týdnem 21:06

Můj život se zvlnil, říká s úsměvem inženýrka Viera Kranz. O ovčí vlně toho ví víc než hodně

Viera Kranz toho hodně ví o ovčí vlně. Co přivedlo mladou inženýrku na samotu do hor? A jaké to je, žít v jednoduchosti, bezodpadovém hospodářství, s péčí o zvířata a prací s ovčí vlnou?

Před týdnem 21:51

Každý dům by měl mít své natahovací hodiny. V „zajetí času“ s hodinářem Ondřejem Košťálkem

Ondřej Košťálek žije v zajetí času. Tedy obrazně řečeno. Je totiž hodinářem. Je přesvědčený o tom, že každý rodinný dům by měl mít své hodiny, které je nutné natahovat.

Před 2 týdny 21:23

Setkání s Markem Novotným, policejním instruktorem a horolezcem

Specialista na sebeobranu a střelbu Marek Novotný je policejním instruktorem. Občas taky vyleze na nějakou osmitisícovku. Co ho přivedlo k sktivitám, kterým se věnuje?

Před 2 týdny 21:20

Jaké je to být mezi vlky. Setkání s Monikou Zelinovou nad její knihou

Monika Zelinová se souhrou okolností dostala mezi vlky a ti se jí stali společníky, ale hlavně objekty k focení. Vydala knihu, která se jmenuje Okouzlena vlky: Jak jsem se stala členkou vlčí smečky.

Před 2 týdny 23:17

Zvony, zvonky, zvonečky... Setkání s kampanologem Tomášem Hejdou

Kampanolog Tomáš Hejda vysvětlí, co jeho profese obnáší a jakou má souvislost s kostelními zvony, které jsou v církevních objektech ostravsko-opavské diecéze.

Před 3 týdny 21:15

Muzikantský život může vypadat jako velký mejdan, ale není, říkají členové kapely Nedivoč

Sváťa Tulej a Vojta Šňupárek, členové ostravské kapely Nedivoč. Jen málokdo z jejich fanoušků ví, že dělat hudbu nebyl jejich prvotní životní cíl. Je to výhoda nebo nevýhoda? A v jakých světech se kromě muziky pohybují?

Před 3 týdny 30:52

Jsou dvě Katky. Katka před tím, než David Stypka umřel, a Katka potom, co umřel

Buďme šťastní, že cítíme emoce. Alespoň víme, že žijeme, říká Kateřina Březinová, matka tří dětí a partnerka Davida Stypky. Ten do hudebního nebe odešel předčasně před dvěma lety, 10. ledna.

Před 3 týdny 21:11

Fenomén Lysá hora. Pavla Zemaníková věnovala královně Beskyd knihu

Pavla Zemaníková zná důvěrně pocit, který prožívá každý, kdo si sáhne na vrcholový obelisk nejvyšší hory moravskoslezských Beskyd. Této královně teď dokonce věnovala knihu, kterou pojmenovala příznačně Fenomén Lysá hora.