Kompot
26. září 2023

Poslechněte si podcast: Seriál Táta v nesnázích: Jak problematický je sex postavy Bořka Slezáčka s náctiletou?

Příběh ze života nebo alespoň zábavný příběh o moderní rodině. Tak vypadá nový seriál televize Nova Táta v nesnázích. Vedle Martina Pechláta, Agáty Kryštůfkové nebo Petry Hřebíčkové se v rodinné dramedy objevuje také Bořek Slezáček. V Kompotu se dále bavíme netradičně o ragby, také o netflixovském dokumentu s plzeňskou věznicí v hlavní roli nebo další sezóně StarDance.

42:50

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před třemi dny 49:10

Foodbloger Lukáš Hejlík: Kuchaři a taxikáři byli v sektoru odpad. MasterChef udělal pro gastro hodně

Lukáš Hejlík je autor tří gastronomických průvodců, podcastů, divadelních představení a v neposlední řadě je také herec. Proč je podle něj dnes už kultovní telenovela Ošklivka Katka vlastně Eliškou a Damiánem své doby? Jakou televizní talkshow vymyslel? Co pro české gastro udělal MasterChef nebo Jiří Babica? Jak to má s bulvárem? Pusťte si nový Kompot.

Před týdnem 41:18

Já jsem Britney Spears, řekl zpěvačce otec. Její paměti jsou ukázka niterné chuti žít

„Je to příběh o ženě, o jejímž těle a jejím životě rozhodovali celou dobu jiní a teď se to konečně otočilo. A to je hrozně silné.“ Paměti The Woman In Me americké zpěvačky Britney Spears se jen v prvním týdnu prodalo přes milion výtisků. Poslechněte si recenzi knihy od Šimona Holého v podcastu Kompot.

Před 2 týdny 46:00

Bořek Slezáček v Kompotu: Dehumanizujete lidi, jsem pankáč, psaní mi pomáhá

„Jsem pankáč,“ řekl herec, hudebník a spisovatel Bořek Slezáček v podcastu Kompot. Rozhovor se věnoval jeho sbírce povídek, ale také tomu, proč by mladí lidé neměli psát paměti (vyjma Britney Spears), proč on sám je nikdy nenapíše, jak ho okolí skrze mediální obraz vnímá a jak se s tím vypořádává. Kritice podrobil i podcast a jeho moderátory.

Před 3 týdny 32:28

Postíže v Kompotu: Spousta celebrit má zdravotní postižení, ale snaží se to zakrývat

„Nechceme přinášet odpovědi, ale přinášet podněty k zamyšlení. Když čtu reakce, tak jsem nadšenej a rozněžněnej,“ říká Jakub Strouhal z nového podcastu Postíže. Hana Trojánková Biriczová si povídala v Kompotu i s jeho kolegyní Zuzanou Kašparovou o tom, zda je legitimní mluvit o zdravotních diagnózách slavných lidí a proč tolik známých osobností svoje nemoci úspěšně skrývá.

1. listopad 2023 38:39

Matthew Perry byl víc než Chandler Bing. Jaká byla jeho nejlepší role?

O víkendu zemřel čtyřiapadesátiletý Matthew Perry. Příčinu smrti rozpitvávají různé zprávy, ale ta nejdůležitější je, že s největší pravděpodobností odešel šťastný. Zároveň si připomeňme jeho další role vedle Chandlera Binga v Přátelích, protože ty byly mnohem lepší. Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot, ve které rozebíráme detailně nedělní StarDance i antisemitismus v populární kultuře.

25. říjen 2023 41:29

Filip Titlbach: Kateřina Brožová zamčená v obchodním centru? Celebrity jsou taky jen lidé

I slavným lidem se může stát, že je zamknou v obchodním domě. Moderátora Filipa Titlbacha příběh herečky a zpěvačky Kateřiny Brožové proto nepřekvapil. Během živého natáčení podcastu Kompot na Prix Bohemia Radio v Olomouci se řešilo také, zda by chtěl moderovat televizní soutěž StarDance, a proč ho zajímá víc Instagram Heleny Vondráčkové než memoáry Britney Spears?

17. říjen 2023 42:08

Ivana Chýlková ve StarDance? Skvělý casting! Jako by tam byla Meryl Streep

Dvanáctá sezóna taneční soutěže StarDance odstartovala čačou a bez Jana Tománka jako porotce. Ten je nyní tanečním partnerem herečky Ivany Chýlkové. Povedl se stejně i casting dalších devíti známých osobností? Zjistíte v Kompotu. Den před sedmasedmdesátiletými narozeninami zemřela americká herečka a podnikatelka Suzanne Somers. Zavzpomínejte s Kompotem na legendární Carol Fosterovou z oblíbeného seriálu devadesátých let Krok za krokem.

5. říjen 2023 44:29

Taylor Swift prodává sport, i když nesportuje. Je nová láska s fotbalistou obchodní tah?

Americká zpěvačka Taylor Swift se prý zamilovala a ví o tom znovu celý svět. Tentokrát své emoce nevypisuje do textů písní, ale hráči amerického fotbalu Travisi Kelcemu fandí ze skyboxu, kde stojí vedle jeho mámy. Proč to asi dělá a kdo je Travis Kelce? Pusťte si Kompot.

19. září 2023 49:17

TV seznamka Take Me Out mohla být nástupkyní Rande. Proč to nedopadlo?

V září 2017 se na českých i slovenských obrazovkách poprvé objevila epizoda seznamovací show Take Me Out. Tato celosvětově velmi úspěšná franšíza se bohužel v našem regionu nechytila a po šestnácti dílech z televizního programu zmizela. Kompot se však nebojí tzv. „horkých úchopů“ a nabízí panelovou debatu, která se po šesti letech k této návykové záležitosti, od které nelze upřít zrak, i když se stydíte, vrací a nabízí analytický rozbor, který jinde neuslyšíte.