- Podcasty
- Seriál Radiožurnálu Sport

Poslechněte si podcast: Pět sezon za Barcelonu i Real Madrid. Jak fanoušci kousali přestup Figa k hlavnímu rivalovi?
I když patřil v katalánském klubu Barcelona k miláčkům fanoušků, tak se přece jen portugalský záložník Luís Figo rozhodl na začátku tohoto tisíciletí k přestupu k rivalovi z Realu Madrid. Co stálo za kontroverzním přestupem? Kdy před něj před zahráním rohového kopu přiletěla prasečí hlava? Co všechno musel pod velkým tlakem snášet? Poslechněte si v seriálu Radiožurnálu Sport.
Seriál Radiožurnálu Sport
Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu Sport. Zajímavá témata, reportáže ze sportovních akcí i ohlédnutí do historie sportu.
Směr z Barcelony do Paris Saint Germain za 222 milionů eur. Jak se zrodil přestup hvězdného Neymara?
Říká vám něco částka 222 milionů eur? Pokud ne, možná vám napoví jméno Neymar - tedy jméno brazilského fotbalového útočníka, který za tak obrovskou sumu zamířil v létě 2017 z Barcelony do Paris Saint Germain. Pravidelný seriál Radiožurnálu Sport věnujeme tento týden právě zajímavým sportovním přestupům. A protože Neymarův přesun do hlavního města Francie je dodnes tím vůbec nejdražším v historii fotbalu, tak si o něm poslechněte v naší reportáži.
Tři celky se stejným počtem bodů a skvělý jarní finiš Dukly. Sezona 1965/1966 vyvrcholila dramaticky
Na Radiožurnálu Sport podnikáme další výpravu do století fotbalové ligy. Jsme stále v šedesátých letech, v nejúspěšnější dekádě českého a československého fotbalu. Zřejmě nejnapínavější mistrovský finiš v celé historii nabídla sezona 1965/1966, kdy o titulu rozhodoval poměr gólů mezi třemi celky. Právě tomuto výjimečnému ročníku věnujeme 43. ze 100 dílů.
Andrej Kvašňák: Chodící fotbalista, který byl všude. Sparťan století a velký bavič fanoušků
Na Radiožurnálu Sport se znovu ponoříme do minulosti, do století fotbalové ligy. Jsme teď v šedesátých letech, která sportovní historici často označují za nejlepší éru českého a československého fotbalu. Fanoušci chodili i na velká jména. Jedno takové vám teď připomeneme ve 42. dílu. A jde dokonce o osobnost a v tomto případě Sparťana století, jak o tom před časem rozhodli fanoušci Sparty. Zaposlouchejte se do příběhu Andreje Kvašňáka.
Navrátilová jako velká hráčka, ale i velká fanynka. Co vše zažila devítinásobná šampionka?
Nejúspěšnější singlistka historie Wimbledonu, devítinásobná šampionka travnatého grandslamu Martina Navrátilová, byla i velkým fanouškem. Když v roce 1973 Jan Kodeš získal slavnou trofej, byla v Londýně přímo u toho. Ročník 1973, to byl totiž také první Wimbledon Martiny Navrátilové, která tehdy ještě reprezentovala Československo. O jejím příběhu si poslechněte v seriálu Radiožurnálu Sport.
Legenda Masopust: Borec, který vstřelil gól ve finále mistrovství světa
Za pražskou Duklu hrálo v minulosti spousta vynikajících fotbalistů, ale jen dva z nich byli držitelé Zlatého míče. A jen jeden z nich vstřelil gól ve finále mistrovství světa. V pořadí již 41. díl seriálu Radiožurnálu Sport o sto letech fotbalové ligy věnujeme Josefu Masopustovi.
Kodeš: Narodil jsem se na antuce, takže tráva byla problém. Wimbledon jsem si oblíbil až po kariéře
Tenista Drobný svými radami pomáhal i dalšímu krajanovi Janu Kodešovi, který vyhrál nejslavnější tenisový turnaj v roce 1973. Kdy si konečně Kodeš oblíbil Wimbledon? ‚Narodil jsem se na antuce, takže tráva pro mě byla problém. Wimbledon jsem si oblíbil až po kariéře,‘ přiznává Kodeš. Jaké zkušenosti se mu pro prestižní podnik v Londýně hodily? Poslechněte si jeho vzpomínky v seriálu Radiožurnálu Sport.
Pražská Dukla na Julisce. Kdy začal hrát nejlepší armádní klub na novém stadionu?
Na Radiožurnálu Sport jsme se ve století fotbalové ligy přesunuli do začátku šedesátých let. Mluvili jsme o senzačním titulu nováčka z Hradce Králové, který byl ještě překvapivější, když ho zasadíme do kontextu té doby. S padesátými léty totiž přišlo velmi úspěšné období bratislavských klubů a také pražské Dukly, která získala od roku 1953 do roku 1958 tři mistrovské tituly. Ten v pořadí čtvrtý přišel v sezoně 1960/61, kdy už hrál nejlepší armádní klub na novém stadionu.
Česko-britsko-egyptská stopa na Wimbledonu? V podání tenisty Drobného velmi významná
Jak může být pro naše posluchače zajímavá česko-britsko-egyptská stopa na Wimbledonu? Právě severoafrický Egypt totiž reprezentoval v roce 1954 na grandslamu v Londýně emigrant z komunistického Československa Jaroslav Drobný. „Osobně si myslím, že jsem byl lepší hokejista, než tenista,“ přiznával Drobný v roce 1991. Kdy musel skončit s ledním hokejem? O jeho příběhu uslyšíte v seriálu Radiožurnálu Sport.
Jiří Hledík jako ikona hradeckého fotbalu: Skála, o kterou se rozbíjely útoky soupeřů
Kdo byl velkou oporou východočeského celku Hradce Králové v sezoně 1959/1960, kdy fotbalisté jako nováček soutěže ovládli československou ligu? Jiří Hledík. Oblíbili si ho funkcionáři, tým, ale i fanoušci, i proto se často objevovaly transparenty se slogany: „Dokud máme Hledíka, neztratíme bodíka. Mnoho lidí se dnes diví, že nováček je mistr ligy.“ O výjimečnosti fotbalového obránce, který byl považován jako skála, o kterou se rozbíjí útoky soupeřů, uslyšíte v našem seriálu.