Mixzóna
Epizoda 5710. květen 2023

Poslechněte si podcast: Šéfka komise českých olympioniků Nikol Kučerová o postojích sportovců i síle jejich hlasu

Startovala na třech olympiádách, ale rozhodla se skončit. Nikol Kučerová převzala vedení Komise sportovců Českého olympijského výboru v situaci, kdy po kritice z jejího čela odstoupil David Svoboda. Proč jí ho bylo líto, na čem se sportovci shodnou a má jejich hlas dostatečnou sílu? O tom promluvila v podcastu Mixzóna. 

43:05

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 63Před týdnem 42:42

Marek Chlup o síle českého baseballu, jeho popularitě v Japonsku a cestě do MLB

Zatím žádný baseballista nevyrostl na českých hřištích až pro nejslavnější soutěž světa MLB. Marek Chlup se postupnými kroky naplnění svého snu blíží. V Mixzóně vypráví o své cestě, blížícím se mistrovství Evropy, účasti na World Baseball Classic, popularitě Čechů v Japonsku i o tom, jak se stát elitním pálkařem.

Epizoda 6217. srpen 2023 29:26

Nikoleta Jíchová o překážkách, zálibě v tvrdé hudbě, svých tetováních i improvizaci

Upoutá originálním křestním jménem, dlouhými rozpuštěnými vlasy a ladností i rychlostí, kterou překonává překážky. Nikoleta Jíchová má skvěle rozjetou atletickou kariéru a v podcastu Mixzóna vypráví i tom, proč si před závody pouští Rammsteiny, proč občas musí dělat kompromisy mezi krásou a pohodlím a co znamenají tetování na jejích rukou.

Epizoda 611. srpen 2023 29:48

Z vyvrhele nejvýraznější osobnosti české scény? Maxim Habanec o životě na skateboardu

Sepsal knihu s názvem Život je skejt, jejíž název vystihuje, jaký význam má skateboarding pro Maxima Habance. S prknem objel celý svět, vyhrál závod Světového poháru, točí úspěšná videa, sleduje ho přes sto tisíc lidí, má svůj skatepark a organizuje závody. V podcastu Mixzóna mluvil i o olympiádě a o tom, jak se skateboarding změnil.

Epizoda 607. červenec 2023 32:38

Budoucí hvězda českého sportu? 17letá Iveta Miculyčová udivuje triky na kole

Mohla hrát fotbal za Spartu. Jenže Ivetu Miculyčovou začal naplňovat úplně jiný sport. Na kole při BMX freestyle ohromuje odvážnými triky v takovém stylu, že už dvakrát vyhrála mistrovství Evropy. A to jí teprve 17. V podcastu Mixzóna vypráví o svém mladém sportu, odvaze, adrenalinu i olympijském snu.

Epizoda 5920. červen 2023 43:04

Sprinter Pavel Maslák o své cestě mezi elitu, rodině i plánech do budoucna

Sprinteři, s nimiž sbíral juniorské medaile ve štafetách, se mezi dospělými vesměs neprosadili, atletice se dávno nevěnují. Pavel Maslák to dotáhl ke třem titulům mistra světa i Evropy v hale. Co bylo potřeba, aby se prosadil i mezi zámořskou špičkou, jak ho změnilo rodičovství a kde by se rád viděl za pět let? To vše prozradil v podcastu Mixzóna.

Epizoda 586. červen 2023 44:11

Cyklista Karel Vacek o své nelehké cestě vzhůru i parádním debutu na Giro d´Italia

Mrzelo ho, že původně nebyl v nominaci svého týmu na Giro d´Italia, když mu krátce před závodem z týmu Corratec zavolali: „Karle, jedeš“. Cyklista Karel Vacek se odvděčil druhým místem v jedné z etap a v podcastu Mixzóny vyprávěl nejen o povedeném debutu na závodě Grand Tour, ale i o své nelehké cestě zpátky mezi elitu. 

Epizoda 564. květen 2023 44:37

Jak na maraton? Elitní česká vytrvalkyně Moira Stewartová o nástrahách této trati

Běhání že není žádná věda? Pokud ho provozujete na takové úrovni jako česká rekordmanka na 10 000 m i v půlmaratonu Moira Stewartová, tak už trochu vědou je. V podcastu Mixzóna popisuje, co všechno je třeba ohlídat pro rychlý čas na královské vytrvalecké distanci. 

Epizoda 5519. duben 2023 45:24

Vrcholový sport s cukrovkou? Každý den je jiný, říká skeletonistka Fernstädtová

Její kariéra byla pestrá už předtím. Annu Fernstädtovou zlákal adrenalin při jízdách hlavou dolů na skeletonu, sbírala úspěchy v německé kombinéze než „přestoupila“ do barev rodného Česka. Před loňskou olympiádou u ní ale zřejmě po očkování proti covidu propukla cukrovka I. typu. Jak se s ní dá vrcholově sportovat? O tom mluvila v podcastu Mixzóna.

Epizoda 547. duben 2023 51:25

Nejrychlejší lyžař české historie Radim Palán. Jak se na lyžích jezdí skoro 250 km/h?

Téměř hodinu se souká do tenké kombinézy, nasadí aerodynamickou helmu a lyže měřící skoro dva a půl metru. Pak se Radim Palán spouští ze sjezdovky připomínající spíše kolmou stěnu a ví, že nesmí udělat chybu. Odměnou jsou mu pocity euforie a nadšení a čerstvě i český rekord v rychlostním lyžování přes 248 km/h. Nejen o něm vypráví v podcastu Mixzóna.