Casablanca
17. duben 2023

Poslechněte si podcast: Sedíte u ohně a v dálce zařve lev. Africké zázraky přírody líčí cestovatel Marek Novotný

„Afrika mě uchvátila. Mám plán na několik let dopředu, co bych ještě chtěl vidět.“ Autor nové knihy Tři chlapi na safari vypráví zážitky ze svých šesti návštěv afrických národních parků a příběhy objevitelů tohoto kontinentu, které má rád.

40:32

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Před třemi dny 43:42

Svatební cesta po 88 chrámech na Šikoku. Nikola a Slávek Královi vyrazili do Japonska

Manželé Královi jsou „cestovatelsky nevyvážený pár“. On má za sebou dvě cesty stopem kolem světa a navštívil všechny kontinenty. Pro ni byla společná svatební cesta první výlet mimo Evropu. Společně se rozhodli vyrazit na japonský Šikoku Trail.

Před týdnem 43:08

V Saúdské Arábii jsem zažila pouštní vedra, nádherné chvíle i paranoiu, říká Dominika Gawliczková

Více než 10 000 kilometrů a 5 měsíců. 36 obědů a večeří s místními, 15 návštěv u nich doma, 816 volání k modlitbě, 2 skleničky vína, 1 ramadán, 1 pokuta. Takovou statistiku si přivezla česká cestovatelka Dominika Gawliczková ze Saúdské Arábie a také Spojených arabských emirátů, Bahrajnu, Kuvajtu a Kataru.

Před 3 týdny 42:35

Osvoboďte cesty od očekávání. O indickém Ladakhu a jeho laskavosti vypráví Linda Horčičková

Indické sedmitisícovky i České Středohoří je třeba navštěvovat s jasným záměrem, ale bez zbytečných očekávání, radí Linda Horčičková v cestovatelském a outdoorovém podcastu Radia Wave Casablanca.

13. srpen 2023 41:03

Spousta deště. Hodně grónské romantiky. Arctic Circle Trail byl trochu peklo, chválí si cestovatelé

Od přístavu Sisimiut k druhému největšímu ledovci světa vede trasa Arctic Circle Trail, na kterou se vypravili Pavel Stejskal a Jiří Kalát. Jak si užívali severskou krajinu, brodění ledových potoků v dešti a hejna komárů?

6. srpen 2023 48:17

Mořská nemoc šest dní v kuse je krutá. Na lodi je mi ale stejně líp než ve městě, říká mořeplavkyně

„Mořská vlčice“ Maruška Poláková se zamilovala do života na vodě a na lodích. Z Dunaje postupovala do příbřežních evropských vod a nakonec i k plavbám do arktických a antarktických krajin. Nejen své nové zážitky ze Špicberk vypráví v cestovatelské Casablance.

23. červenec 2023 41:42

Maminka ušla s dcerkami 500 km až k Baltu: Na mateřské jsem zjistila, že nemám žádné koníčky

Máma, co ráda chodí. Tak si říká Eliška Kopicová, která letos došla se dvěma malými dětmi z Česka až k Baltu. Popisuje to jako velkou výzvu a osvobozující, nejen rodičovskou zkušenost.

16. červenec 2023 48:28

Blízký východ poznáte líp sami nebo v malé skupině. Jen tak můžete splynout, radí Marek Čejka

Politolog a specialista na Blízký východ Marek Čejka se označuje za „politologického turistu“. Jaká má nejoblíbenější místa v Izraeli a Palestině? Co jsou jeho doporučení na bezpečný pohyb po regionu? A kde vůbec Blízký východ začíná a končí?

3. červenec 2023 48:10

Vietnam vás vyškolí hned první den. I když nejste „čajoví psychopati“ jako já, říká Jakub Seif

Jakub Seif obchoduje s čajem a jezdí za ním do Asie. Pátrá po nejlepších druzích a starých stromech například ve Vietnamu. Tam letos strávil pět týdnů a navštívil oblasti, kam turisti nejezdí.

19. červen 2023 45:59

Sjeli nepálskou šestitisícovku na kole. Na strach nebyl čas, říkají bikeři Zejda a Novák

Čeští bikeři Tomáš Zejda a Ondřej Novák se pustili do hodně šíleného podniku. Na kolech sjeli – jako první na světě – horu Mera Peak v centrálním Himálaji. Jak sami přiznávají, bylo to za hranou.

12. červen 2023 49:38

1,5milionkrát máchl pádlem. Milan Pachlopník plul na kajaku podél kanadských a aljašských břehů

Hluboké okouzlení. Tak mluví Milan Pachlopník o severské divočině. Proplul námořní trasu zvanou Inside Passage. Velryby a kosatky měl na dotek. Jeho kamarádka, profesionální německá houslistka Katy, koncertovala v odlehlých místních komunitách a příroda jim měnila život.