Pod Zlatou Lampou
16. leden 2023

Poslechněte si podcast: Satelit v mobilu, rýsuje se nový trend?

Satelitní komunikace v mobilních telefonech bude možná letos velký trend. Vloni Apple uvedl toto řešení pro vaši záchranu, letos Qualcomm představil však ještě pokročilejší komunikaci. Jak se toho chopí ostatní výrobci? Co to pro nás znamená? Ohrozí to české operátory?

26:58

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Včera 48:51

Apple se otevírá

Apple se pomalu otevírá a přijímá standardy. Letos integroval USB-C do iPhonů, oznámil alternativní App Store a také podporu standardu RCS pro posílání zpráv. A o tom si dneska něco povíme. Dělá to Apple vůbec dobrovolně? A co si o tom myslíme? Tentokrát po delším době opět v plné sestavě ve třech - Míra, Michal a Přemek.

Před týdnem 18:02

iMessage na Android, co bude v iOS 18 a nové Vivo

Novinek ze světa mobilů neubývá. Tentokrát si povíme o nových modelech od Fairphone nebo od Viva. Dále pak bude řeč o iMessage na Androidu od společnosti Nothing, kde to nedopadlo úplně nejlépe. Nakonec zmíníme také první spekulace o tom, co se chystá v iOS 18.

Před 2 týdny 41:19

Pixel 8 není pro každého

Dnešní epizoda bude věnována Pixelu 8. Ten totiž Přemek otestoval a Míra si ho také měl možnost v rychlosti osahat. Jaký nový telefon od Googlu je? Pixel 8 není dokonalý, má ale svůj smysl. Je to spíše mobil pro fajnšmekry?

Před 3 týdny 16:47

Kdy dorazí S24? Jaký Android je nejpopulárnější?

Další okno novinek ze světa mobilů je tady. Dnes si nejprve povíme o zastoupení verzí Androidu v mobilech, dále pak bude řeč o chystané řadě Galaxy S24 a nezapomeneme ani na novinky představené Applem minulý týden. Povíme si ale také o novém způsobu nahlašování a blokování podvodných SMS nebo o tom, že Google odebírá z Androidu COVID-19 upozornění.

30. říjen 2023 33:00

Sociální sítě v rozvratu? X za peníze, Facebook maže

Falešná reklama, podvodné příspěvky nebo spamovací boti. To je dnes realita na sociálních sítích a o tom to dnes bude. Rozebereme si naše zkušenosti i z pohledu spravování našich sociální sítí a to nejen těch osobních. Probereme si jaké problémy trápí Facebook, TikTok, X (dříve Twitter) či Instagram. Povíme si ale také o alternativních sítích jako je Mastodon nebo Bluesky.

23. říjen 2023 14:12

Ohebný OnePlus, nová Apple Pencil a nový Xiaomi systém

Nová epizoda podcastu se čtyřmi novinkami je tady. Nejprve si povíme něco o novém ohebném telefonu OnePlus Open. Poté bude řeč o nové Apple Pencil s USB-C, kterou Apple minulý týden představil. Dále Přemek zmíní nové tarify Vodafonu a nakonec Míra přiblíží chystaný systém Xiaomi s názvem HyperOS, který nejspíš nahradí MIUI.

16. říjen 2023 35:07

Aktualizace Android vs. iOS

V novém dílu podcastu Pod Zlatou Lampou se moderátoři Přemek a Míra ponoří do fascinujícího světa aktualizací mobilních telefonů. Jak často nové aktualizace očekávat? Povíme si také, jak se liší aktualizace na Androidu a iOS. Připojte se k nám každý týden v pondělí a zůstaňte v obraze ohledně nejnovějších trendů v mobilní technologii!

9. říjen 2023 14:53

Pixel 8 nebo Galaxy S23 FE představeny, co si o nich myslíme?

Míra a Přemek se v nové epizodě našeho podcastu věnuje novým přírůstkům do světa mobilů od Googlu a Samsungu. Google minulý týden uvedl Pixel 8, Pixel 8 Pro nebo nové Google Watch 2 a Samsung zase třeba Galaxy S23 FE. Mimo to probereme nový Exynos pro top modely nebo rekordně dlouhé aktualizace pro Android telefon.

2. říjen 2023 32:06

Podzim u Xiaomi - nové WearOS hodinky a 13T

Testujeme podzimní Xiaomi novinky. Máme tu nové chytré hodinky s WearOS s názvem Xiaomi Watch 2 Pro, které Přemek již stihnul otestovat a tak nám poví jeho dojmy. Ještě předtím ale Míra poví o jeho zkušenostech s Xiaomi 13T Pro, které má zase v ruce on.

25. září 2023 13:40

Ohebný telefon za 14 tisíc je realitou

Dneska to bude o dvou ohebných novinkách, o MediaTeku a o Facebooku. Honor chystá Honor V Purse do prodeje v Číně a sdělil nám specifikace a cenu. Ta je příznivá, v přepočtu kolem 18 tisíc, ale to není nejlevnější ohebný telefon v dnešní epizodě. Ten představilo Tecno a bude stát v Indii v přepočtu necelých 14 tisíc korun. Dále se pobavíme o jedničce v procesorech - MediaTeku a o novince na Facebooku.