Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 1246. květen 2022

Poslechněte si podcast: Sankční seznam má 1 100 jmen. Chybí oligarchové s českou stopou, vláda mlčí

Článek Jiřího Pšeničky: Prodají ruští oligarchové svůj český majetek dříve, než budou připsáni na evropský sankční seznam? V případě letecké fabriky v Kunovicích se to už stalo, premiér Fiala ale odmítá, že by vládní úřady byly liknavé.

11:02

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 716Včera 05:07

Zajistil by nápad Andreje Babiše na zestátnění ČEZ levnou elektřinu? Ne

Komentář Radima Dohnala, občanského akcionáře ČEZ. Jedním z nápadů, jak zajistit levnější elektřinu pro domácnosti a průmysl v ČR je myšlenka Andreje Babiše zestátnit ČEZ. Pojďme si projít v čem je tento nápad neefektivní, nereálný a pozdní.

Epizoda 714Včera 08:01

Na Telegramu, kde se šířilo lživé video s Pavlem, má podporu Babiš

Článek Kristiny Cirokové. Na českých a slovenských účtech chatovací aplikace Telegram má z prezidentských kandidátů podporu Andrej Babiš. Právě na této platformě se o víkendu začalo šířit manipulativně sestříhané video s generálem Petrem Pavlem.

Epizoda 714Včera 17:15

Česko sní o nových velkých reaktorech. Jaderný boom ale brzdí vývoj u sousedů

Analýza Zuzany Kubátové. Ministerstvo průmyslu chystá státní energetickou koncepci, která určí směr do roku 2050. Je jisté, že posílí role jaderné energetiky. Otázka ale je, kolik nových velkých bloků země potřebuje. A kolik si jich může dovolit.

Epizoda 714Včera 06:12

Sokové Asad a Erdogan si možná padnou do náruče. Ruský sen přiživují volby

Článek Milana Rokose. Hlavním iniciátorem a zprostředkovatelem jednání mezi Tureckem a Sýrií je Rusko. Cílem je uspořádat prezidentský summit, na němž by se po letech, kdy spolu fakticky válčí, sešli Bašár Asad a Recep Tayyip Erdogan.

Epizoda 715Včera 04:11

Babiš ještě může vyhrát. Jeho šance leží na sídlištích

Článek Petra Holuba. Andrej Babiš porazí Petra Pavla, pokud dokáže přitáhnout klíčovou skupinu voličů. Najdou se hlavně ve velkých městech.

Epizoda 713Před dvěma dny 04:45

Mynář vyplatil odsouzenému správci z Lán na platu a odměnách 10,8 milionu

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Ředitel Lesní správy Lány měl příjmy, které s bonusy převýšily ty poslanecké. Kancléř Mynář ho rekordně odměnil i loni, přestože Miloše Baláka soudy dvakrát uznaly vinným z toho, že manipuloval zakázky a připravil Hrad o miliony.

Epizoda 713Před dvěma dny 09:03

Oznámily obtěžování od učitelů. Reakce školy je zarazila

Článek Tomáše Svobody a Natálie Ulbrichové. Studentky Masarykovy univerzity v Brně podaly stížnost na dva učitele Pedagogické fakulty. Popsaly sexuální obtěžování, narážky i neetické chování. Učitelé předměty vyučují dál. Škola uvedla, že je potrestala. Neřekla jak.

Epizoda 713Před dvěma dny 03:38

Komentář: Už žádné poštovní známky s prezidentem

Komentář Jana Lipolda. Stoletá tradice se přežila. Přispívá k nedorozumění ohledně toho, kým prezident republiky je a má být. A kým naopak není, i když si to často a rádi myslíme.

Epizoda 712Před dvěma dny 08:45

Nevypadá to, ale Tomáš Chorý je kliďas. Až na některé chvíle

Článek Stanislava Hraběte. Měří 200 centimetrů, váží bez kila metrák. Na hřišti takovou postavu nelze přehlédnout. Plzeňský útočník Tomáš Chorý však přidává k úctyhodné postavě i notnou dávku fotbalového umění.

Epizoda 713Před třemi dny 02:47

V Praze se rýsuje sestava nové vlády. Piráti míří na silné posty

Článek Ondřeje Koutníka, Michaely Rambouskové, Radka Nohla, a Martiny Machové. Čtyři měsíce po komunálních volbách pokročila v Praze jednání o nové magistrátní koalici. Podle zjištění Seznam Zpráv si už strany rozdělují jednotlivé gesce. Zejména pro Piráty se rýsuje sestava silných a vlivných pozic.