Dobré dopoledne
9. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Šanci poznat žurnalistickou práci nabízí mladým lidem z celé Evropy Letní škola v Havlíčkově Brodě

Mladí a začínající žurnalisté zamíří už za pár dnů do Havlíčkova Brodu. V pondělí 14. srpna tam začne 19. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Jedná se o týdenní kurz pro studenty středních a vysokých škol z celé Evropy.

19:17

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Včera 20:55

Tupláky s pivem o sebe budou cinkat i v Jihlavě, Oktoberfest na Vysočinu přiváží Miloš Vostrý

Oktoberfest je známá světová událost. Každý rok za svátkem piva na Tereziánskou louku v Mnichově přijíždí kolem 6 milionů lidí.

Před dvěma dny 22:18

Podvody na internetu mívají čtyři společné znaky

S tím, jak lidé více používají moderní technologie a jejich aktivita se přesouvá do digitálního světa, roste počet krádeží a taky podvodů, které jsou spojené s internetovým prostředím.

Před třemi dny 23:37

Při Pístovských mokřadech offroady pomáhají přírodě

Letošní Kronospan Pístovské mokřady budou poprvé čtyřdenní. Začínají ve čtvrtek 28. září večer a potrvají do neděle. Diváci se můžou těšit i na noční závody.

Před čtyřmi dny 17:22

V Třebíči se na pořadatelství baseballového Mistrovství Evropy připravovali několik let

Zažít skvělou diváckou atmosféru velkého sportovního svátku, vyzdobené stadiony a také špičkový evropský baseball, můžete v rámci Euro Baseball Tour 2023. V České republice se koná od 24. září do 1. října.

Před pěti dny 23:33

Příběhy návštěvníkům v Muzeu Vysočiny Jihlava vyprávějí historické postavy

Po devíti měsících se návštěvníkům znovu otevřelo Muzeu Vysočiny v Jihlavě. Nová je například fasáda budovy, která vychází z její historické podoby. Řada novinek čeká na návštěvníky v expozicích.

Před týdnem 20:09

Lidský mozek má rád vzorce a plány, k lepší paměti pomůže i půlhodinová procházka

Přijímá signály z našich smyslových orgánů a posílá informace do svalů. Lidský mozek má stejnou základní strukturu jako mozky ostatních savců, je ale mnohem větší v poměru k velikosti těla. A i mozek potřebuje trénovat.

Před týdnem 17:53

Mediace není o kompromisech. Všechny strany sporu z ní mají odcházet s pocitem vítězství

Podle zákona je mediace mimosoudním řešením sporů. Často se zatím ale nevyužívá. Ostych z ní mají jak klienti, tak advokáti.

Před týdnem 14:21

Jeden z nejlepších světových varhaníků Nathan J. Laube vystoupí na festivalu Varhanní Vysočina

Třetí ročník festivalu Varhanní Vysočina odstartuje v neděli 17. září. V sérii několika koncertů představí zajímavé nástroje regionu.

Před 2 týdny 17:17

Na český knižní trh přichází nový román nositelky Nobelovy ceny za literaturu Olgy Tokarczukové

Ani v září se český knižní žebříček příliš nemění. Čtenáři mají stále největší zájem o knihu Aleny Mornštajnové Les v domě. Na druhém místě je opět Vlastimil Vondruška s Černou lilií z detektivního historického cyklu.

Před 2 týdny 20:07

Jakkoliv mohl, tak pomáhal. Vzpomínají na zoologa Aleše Tomana jeho přátelé

Na konci minulého pracovního týdne zemřel zoolog a tvůrce televizních večerníčků Aleš Toman. Bylo mu 67 let. Po návratu z Afriky podlehl komplikacím po nákaze malárií. Jeho úmrtí potvrdila Česká tisková kancelář. Aleš Toman byl zároveň zakladatelem Záchranné stanice v Pavlově.