Zprávy z Vysočiny
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Šance na to, že Kraj Vysočina dostane zpět svoje peníze ze zkrachovalé Sberbank, se zvýšila

Obcím, městům i kraji Vysočina o něco víc stoupla šance, že dostanou zpátky podstatnou část svých prostředků ze zkrachovalé Sberbank. Představitelé osmi měst a obcí, které dosud nestáhly svoje žaloby proti ustanovení věřitelského výboru, jsou ochotni svůj postoj přehodnotit.

02:47

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 01:55

Jihlava propojí vodovody u Pelhřimovské ulice

Jihlava dlouhodobě řeší problémy se zastaralou vodohospodářskou infrastrukturou. Třeba Jihlavská nemocnice a také střed města jsou kvůli tomu zranitelné, protože jsou závislé na jediném vodovodním potrubí.

Dnes 02:12

Vypouštěné rybníky v jemnickém zámeckém parku jsou plné odpadků

Vycházka po zámeckém parku v Jemnici teď připomíná archeologický průzkum moderní historie. Kvůli opravám jsou vypuštěné rybníky a snížená hladina odhaluje odpadky z posledních dvaceti let.

Včera 01:49

Na Vysočině je vlk, do kraje se vrátil už podruhé

V severní části Vysočiny se pohybuje vlk. Zvíře se v regionu už jednou objevilo loni v prosinci a teď se vrátilo.

Včera 02:20

Turisty vyhledávaný chátrající most chce Velké Meziříčí zachránit před destrukcí

Velké Meziříčí zachrání rozpadající se most, který sloužil jako zámecký akvadukt. Větší Loupežnický most zatím stát jen zakryl plachtou a shání zájemce, který ho opraví. Z vrchu dál odpadají celé cihly.

Před dvěma dny 02:03

Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí havarovalo přes 30 aut

Husté sněžení, náledí, silný nárazový vítr i bílá tma. Tak to dnes vypadalo na dálnici D1, kde došlo k několika hromadným dopravním nehodám. Vůbec nejhorší situace byla u Velkého Meziříčí. Najednou se na několika místech vybouralo dvacet aut včetně pěti kamionů.

Před dvěma dny 01:50

Dostupnost antibiotik se zlepšila, přesto můžou v některých lékárnách chybět

Antibiotika pro děti jsou v lékárnách podle ministerstva zdravotnictví nyní dostupnější. Přesto někteří rodiče musí obvolat klidně i pět lékáren, aby pro své ratolesti potřebné léky sehnali.

Před třemi dny 02:07

Žďár nad Sázavou hledá bezpečnostní asistenty

Důchodce, který převádí školní děti přes silnice, jednou ve Žďáře nad Sázavou dostal vlastní vysvědčení. Městská policie teď hledá další kolegy - preventivní asistenty.

Před třemi dny 01:48

Z příchodem jara se na Vysočinu vrací čápi

Během uplynulých dní už přilétla tu zhruba polovina jejich běžné populace. Někde dokonce bojují o hnízda. Na jedno takové místo se vypravila redaktorka Tereza Pešoutová.

Před pěti dny 01:59

Jak se nastavují sluneční hodiny na letní čas?

Trápí vás fakt, že musíte dvakrát ročně měnit čas na ručičkových hodinkách? Třeba v Třešti pracovníci přenáší třináct kovových ciferníků umístěných v zemi.

Před šesti dny 02:04

Na Vysočině vzniká stále více komunitních zahrad

Uprostřed města a přitom v tichu a klidu. To je jedna z výhod takzvaných komunitních zahrad, které se mezi lidmi těší stále větší oblibě. A s příchodem jara tyto zahrady začínají ožívat.