Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Šaldovo divadlo zahájí už 140. sezónu. Zazní písně z Nikoly Šuhaje a rozdají se Liberecké Thálie

Divadlo F. X. Šaldy v neděli 27. srpna v 19:30 na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci slavnostně zahájí 140. divadelní sezonu. Součástí akce bude předání cen vítězům ankety Liberecká Thálie a koncertní verze hudební inscenace Nikola Šuhaj. O hudební doprovod se postará, stejně jako na jevišti, divadelní kapela Neklišé.

02:06

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:07

Chce to hodně s citem, ne foukat, jako do balónu, popisuje lindavský sklář výrobu Thálií

Ve sklarně Ajeto v Lindavě dokončují letošní sérii trofejí pro vítěze divadelních Cen Thálie. Budou se předávat v sobotu 30. září 2023.

Před dvěma dny 02:30

Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Výstava bourá zajeté představy o podobě sexuálního násilí

Na sedmi panelech ve tvaru klecí jsou siluety a výpovědi skutečných obětí sexuálního násilí. Za Kateřinou Karlovou se na výstavu vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Před dvěma dny 02:57

TUL 70letá: Zájem o učitelství, zdravotnictví a ekonomii roste, technické obory netáhnou

Technická univerzita v Liberci slaví v roce 2023 70 let od svého vzniku. Nový akademický rok začíná s prakticky srovnatelným počtem studentů jako v předchozím roce.

Před třemi dny 01:58

Hrníčky, nábytek, knížky, kočárek, autosedačka. Jablonecké re-use centrum chystá další výprodej

Veškeré použité zboží v re-use centru v Jablonci nad Nisou bude v říjnu 2023 za poloviční ceny. Lidé si tam můžou pořídit odložené, ale funkční vybavení do domácností, například kuchyňské nádobí, knížky, kočárky nebo školní potřeby.

Před třemi dny 02:10

Zasněžené obrázky Josefa Lady nebo cukroví. Návrháři mají o letošních vánočních ozdobách jasno

I když je do Vánoc ještě daleko, designéři už vědí, jaké budou v roce 2023 trendy vánočních ozdob. Ponesou se v duchu klidu, míru a tradic.

Před čtyřmi dny 01:00

Firma ČEZ instaluje v Liberci rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

V centru Liberce jsou první dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily od firmy ČEZ. Instalované jsou ve Frýdlantské ulici pod Základní uměleckou školou.

Před čtyřmi dny 01:00

Na hlavním tahu mezi Libercem a Turnovem začala částečná uzavírka, potrvá do listopadu

S omezením musí od pondělí 18. září 2023 počítat řidiči na čtyřproudé silnici číslo 35 mezi Libercem a Turnovem. Ředitelství silnic a dálnic začalo v Paceřickém kopci u obce Žďárek s opravou dvou mostů.

Před šesti dny 02:50

Václav Leitensdorfer. Z Rovenska pod Troskami se za války dostal do služeb proslulé letky britské R

O osudu stíhacího pilota Václava Leitensdorfera veřejnost doposud nic nevěděla. Teď má u rovenského kostela sv. Václava s proslulými obrácenými zvony pamětní desku.

Před týdnem 02:23

Zraněný hasič a tři dělníci, škoda deset milionů. To je bilance požáru penzionu v Tanvaldu

Škodu za deset milionů korun způsobil podle odhadu hasičů páteční požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldu na Jablonecku.

Před týdnem 01:56

Opravené Jiráskovo divadlo v České Lípě má hvězdné nebe

Po tříleté celkové rekonstrukci za 197 milionů korun zahajuje provoz Jiráskovo divadlo v České Lípě provoz.