Vybrali jsme pro vás
25. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Šaldovo divadlo nabízí další dárcovský program

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy nabízí zájemcům další možnost, jak souboru finančně přispět. Od začátku své 140. sezóny zprovoznilo takzvaný „Dárcovský klub“ se třemi kategoriemi členství.

02:08

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 02:49

Kometou do Drážďan. Na nejstarší vánoční trh v Německu vyjíždí speciální vlak z Liberce

Svařák, vánoční štola, grilované klobásy a desítky prodejních stánků. To jsou vyhlášené adventní trhy v Drážďanech. Předvánoční atmosféra láká do saské metropole každoročně i tisíce Čechů. Z Libereckého kraje tam vyjíždí i speciální adventní vlak.

Před třemi dny 06:19

Podzemí chrámu: Hrob svaté Zdislavy se nesmí hnout, to byla podmínka pro přestavbu, podotýká páter

Rekonstrukce interiérů baziliky sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí se chýlí ke svému závěru. Byli jsme se podívat v dokončovaném podzemí.

Před čtyřmi dny 02:08

Fotbalistův coming out i střelba před gay barem. V kunratickém kostele vystavují díla s tématem LGBT

Známý kostel v Kunraticích u Cvikova, takzvaný Křišťálový chrám, slouží už několik let také k výstavním účelům. Vystavuje tam například sklárna Pačinek Glass a prostor dostávají i další umělci.

Před pěti dny 09:31

Odměnou psovi je dřina, pro závodníka medaile. A klobásy od táty, pochvaluje si šampion v canicrossu

V sedmnácti letech je Sebastián Bohun ze Stráže nad Nisou dvojnásobným juniorským mistrem světa v canicrossu. Péče o psy zaměstnává celou rodinu.

Před týdnem 03:58

Vidíte v obrazech něco jiného než autor? V jablonecké galerii Nisa Factory o tom můžete dát vědět

Vidět v obrazech něco jiného než autor, není až tak neobvyklé. Většinou se o tom mezi návštěvníky výstav jenom šušká. V jablonecké galerii Nisa Factory mohou návštěvníci obrazy pojmenovat.

Před týdnem 02:55

Vánoční hvězda i „suché Vánoce“. Sváteční výzdoba ze zahradnické školy

Desítky vánočních hvězd, jak se přezdívá pryšci nádhernému, rostlině původem z Mexika, každoročně vypěstují ve střední odborné škole v Jablonecké ulici v Liberci. Za budoucími zahradníky se vypravila redaktorka Jana Švecová.

Před týdnem 03:43

Je zatím netlustší, a už pracujeme na 6. dílu. Roman Karpaš pokřtí další knihu o Jizerských horách

Křest knihy Jizerské hory - o historii a umění do roku 1914 bude v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Zavolali jsme Romanu Karpašovi a zeptali se na podrobnosti.

Před týdnem 05:04

Arterie Patrika Illa. Muzeum skla a bižuterie představuje významného designéra a výtvarníka

Prosklený výstavní prostor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zaplnila díla slovenského designéra Patrika Illa. Specializuje se na produktový design pro přední evropské výrobce užitkového skla, věnuje se i experimentálnímu designu.

Před týdnem 02:05

Výstava v Technickém muzeu v Liberci přiblíží návštěvníkům vývoj radiopříjimačů

Technické muzeum v Liberci má novou expozici věnovanou radiopřijímačům. Lidé na ní uvidí přístroje z třicátých let minulého století, z let padesátých i z normalizace.

Před týdnem 09:51

Pardubice město perníku? První písemná zmínka o jeho prodeji pochází z Turnova

Včelařství a perníkářství, dvě řemesla, která spolu úzce souvisela, jsou tématem nové výstavy v Kamenářském domě Muzea Českého ráje v Turnově. A výstava není jen o historii, ale i současnosti perníku, který je s městem spjatý po staletí.