Lékárna
6. duben 2023

Poslechněte si podcast: Příčny a možnosti léčby dušnosti u starších pacientů

S primářem plicního oddělení frýdeckomístecké nemocnice Ondřejem Zelou probereme příčny a možnosti léčby dušnosti, se kterou se lékaři často setkávají lékaři u starších pacientů.

24:49

Lékárna

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu.

Web

Před třemi dny 27:02

O nespavosti a dalších poruchách spánku promluví neurolog Vilém Novák, který je vedoucím Spánkové laboratoře Centra pro poruchy spánku a bdění Fakultní nemocnice Ostrava

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

Před týdnem 25:50

Bolesti krční páteře. Kde hledat příčinu, abychom si od bolesti pomohli

Trápí vás bolestivá krční páteř? Jak si od bolestí pomoci a kde hledat příčinu diskomfortu? Téma probereme s fyzioterapeutkou Andreou Papežovou z oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích.

Před 2 týdny 25:06

Nukleární medicína, jak pomáhá v diagnostice a v léčbě nejrůznějších onemocnění

Jak pomáhá nukleární medicína v diagnostice a v léčbě nejrůznějších onemocnění, jsme probírali s přednostou Kliniky nukleární medicíny Fakultní nemocnice Ostrava Martinem Havlem.

Před 3 týdny 23:38

Onemocnění hrudní aorty

Primář Kardiochirurgického centra Fakultní nemocnice Ostrava Radim Brát byl před 30 lety u první operace srdce s mimotělním oběhem v Ostravě. Spolu s ním přiblížíme onemocnění hrudní aorty, která patří mezi velmi závažná a komplikovaně se léčí.

9. listopad 2023 22:56

Degenerace oční sítnice může vést až ke ztrátě zraku

Primář Moravskoslezského očního centra Nemocnice Karviná-Ráj Jiří Slepánek hovoří o věkem podmíněné makulární degeneraci oční sítnice. Jedná se o závažné onemocnění zrakového orgánu, které může vést až k úplné ztrátě zraku.

2. listopad 2023 26:14

Alzheimerova choroba jako nejčastější cesta k demenci a závislosti na pomoci druhých

Primář Neurologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín Vladimír Dobiaš bude mluvit o Alzheimerově chorobě. Bývá nejčastější příčinou demence, která vede postupně k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka.

26. říjen 2023 23:29

Ploché nohy mohou způsobovat problémy s chůzí, otoky, otlaky, bolesti zad a další potíže

Ortoped a specialista na protetické pomůcky Petr Krawczyk ze zdravotnického zařízení Proteor se zaměří na jednu z častých ortopedických vad, a to na ploché nohy. Způsobovat lidem může problémy s chůzí, otoky, otlaky, bolesti zad a další potíže.

19. říjen 2023 22:23

Jak své tělo ráno správně rozhýbat? Poradí fyzioterapeutka Hana Bořková

Míváte po ránu ztuhlé tělo? Víte, jaký vliv má na pohyblivost chlad a naopak teplo? I na tyto otázky odpoví fyzioterapeutka Hana Bořková.

12. říjen 2023 22:11

Co je kýla, jak vzniká, jaké problémy pacientům působí a jak se dá operovat

O kýle je řeč se Zdeňkem Vojkůvkou, primářem Chirurgického oddělení Nemocnice Karviná-Ráj. V rámci oddělení mají i Kýlní centrum, kde se věnují léčbě kýly a operacím jak klasickým, tak endoskopickým.

5. říjen 2023 25:58

Jak zvládnout tzv. podzimní astma

Primář alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice Ostrava Jaromír Bystroň poradí, jak zvládnout tzv. podzimní astma vyvolané v tomto ročním období nejčastěji rinoviry.