Dobré dopoledne
11. říjen 2023

Poslechněte si podcast: S předsudky jsem se setkával od malička, říká jihlavský asistent prevence kriminality David Drevňák

David Drevňák dlouhodobě přispívá k tomu, aby v centru města Jihlavy byl klid, protože působí coby asistent prevence kriminality. Mimo rámec svých povinností ještě pracuje s romskou mládeží. Společně s dalšími kolegy založil před třemi lety spolek AV-Amari Vysočina.

20:57

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Před čtyřmi dny 16:32

Žebříčku nejprodávanějších knih na začátku adventu kralují čeští autoři

I přes digitální věk je kniha stále vděčným a vítaným dárkem pod vánočním stromečkem. Na začátku adventu vám přinášíme přehled těch nejprodávanějších. I tipy na vánoční dárky.

Před týdnem 18:00

Jedinečné kruhové kluziště, nová výzdoba i betlémské putování – Vánoce v Jihlavě budou plné zážitků

Jihlava k Vánocům je velká oslava vánočních svátků, která začíná první adventní neděli 3. prosince. A nabídne řadu akcí od vánočně nasvícených ulic města, přes koncerty a divadla, kruhové kluziště na náměstí až po vánoční putování.

Před týdnem 19:11

Jako když krásná žena řekne muži své ano, říká o vydání sbírky básní spisovatelka Michaela Vaščíková

Letos na jaře vydala knihu Lvice v erbu krále. Středověká romance je plná krásných dam, odvážných mužů a dobrodružství jak na bitevním, tak i na milostném poli. Po osmi měsících vychází Michaele Vaščíkové kniha druhá. Střípky času jsou sbírkou básní.

Před týdnem 22:25

Nová pohádková knížka Příběhy z hvězdárny vezme děti za vesmírným dobrodružstvím

V Radioservisu vychází nová kniha Vladislava Slezáka Příběhy z hvězdárny. Dramaturg Českého rozhlasu, popularizátor astronomie a také provozovatel středočeské Hvězdárny Žebrák na ní spolupracoval s ilustrátorkou Hanou Vavřínová.

Před týdnem 20:31

Získat licenci masážního terapeuta ve Spojených státech je mnohem náročnější než v Česku

Získat licenci maséra v České republice znamená absolvovat kurz čítající několik desítek hodin. Pro stejnou profesi v Americe musíte jít regulérně do školy.

Před 2 týdny 21:22

Za oponu českého showbyznysu nechá čtenářům nahlédnout kniha frontmana metalové skupiny Lady Kate

Česká symfonicky metalová hudební skupinu Lady Kate vznikla v roce 2007. V současném složení s bubeníkem Ondřejem Plešounem Němcem, zpěvačkou Anetou Anett Noskovou a baskytaristou Standou Stanley Habichem vystupuje šest let.

Před 2 týdny 22:49

Jak prožívají štěstí lidé ve světě? Pátrali po tom Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík

Zkoušeli jste někdy hledat štěstí? Jak moc je to trnitá cesta a kde jsou lidé šťastnější? Je to třeba v Bhútánu, v Izraeli, na Islandu, v Arménii, Norsku nebo Číně? Psycholožka Kristýna Tronečková a marketingový konzultanta Matouš Hurtík se společně vydali na několik zajímavých inspirativních cest a vydali o tom knihu s názvem Naše cesty za štěstím.

Před 2 týdny 20:14

Najednou volal bratranec, že jede do Vídně, říká o sametové revoluci Rakušanka s českými kořeny

Narodila se ve Vídni, ale její babička byla z Moravy, ze Slavičína u Luhačovic. Před sametovou revolucí byla jejich rodina rozdělená. Část žila v Československu a část v Rakousku. Rok 1989 změnil rodině Rakušanky s českými kořeny Michaely Jany Löffové život.

Před 3 týdny 20:36

Senioři v projektu Ježíškova vnoučata si nejčastěji přejí něco dobrého na zub nebo teplé ponožky

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají v čase Vánoc nezřídka i nová přátelství. Projekt Českého rozhlasu mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce a vracím důvod těšit se na další den.

Před 3 týdny 15:12

Pacienty v novoměstské nemocnici ošetřuje několikanásobný mistr světa

Kdo může říct, že se o něj stará několikanásobný mistr světa? Třeba pacienti chirurgického oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě.