Poradna
1. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Jak se postarat o chatu, aby se mimo sezónu nestala terčem nenechavců

S policejním komisařem Miroslavem Kolátkem probereme, jak se starat o chatu či jiný rekreační objekt, aby se mimo sezónu nestal terčem nenechavců. Právě v zimě totiž zloději na opuštěné chaty cílí.

23:15

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Před čtyřmi dny 26:13

Na koloběžku se ze zákona pohlíží jako na kolo, koloběžkář je tedy cyklista

I na konci léta je stále hodně cyklistů na českých silnicích. Jakými pravidly se řídit a co by měli dodržovat jezdci na elektrokoloběžkách? Nejen na to odpovídal dopravní specialista Josef Laža z městského ateliéru MAPPA v Ostravě.

Před týdnem 21:13

Úspory energií. Zkušenosti, tipy a řešení, kterými můžeme ušetřit nemalé peníze

Úspory energií. Odborník na tuto oblast Jan Schenk se podělí o své zkušenosti, tipy a řešení, kterými svým klientům dokáže uspořit nemalé finanční částky.

Před 2 týdny 24:54

Poradíme, jak bezpečně přejít silnici a jak zvýšit bezpečnost pěších na ulici

Se začátkem školního roku se do ulic a rušného provozu ve větší míře vracejí školáci. Jaká pravidla platí pro chodce a má člověk absolutní přednost na přechodu? Poradíme, jak bezpečně přejít silnici a jak zvýšit bezpečnost pěších na ulici. Pozvání do studia přijal Pavel Blahut, koordinátor BESIPu pro Moravskoslezský kraj.

Před 3 týdny 21:49

Poštovní známky jako koníček, ale i jako možná investice

Jak poznat, jakou mají hodnotu? A jsou dnešní známky kvalitní v porovnání s minulostí? Pozvání přijal místopředseda ostravského Klubu filatelistů Jiří Kočner. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Iva Havlíčková.

Před 3 týdny 20:44

Poradna: Poštovní známky

Poštovní známky jako koníček, ale i jako možná investice. Jak poznat, jakou mají hodnotu? A jsou dnešní známky kvalitní v porovnání s minulostí? Hostem ve studiu byl místopředseda ostravského Klubu filatelistů Jiří Kočner.

22. srpen 2023 26:09

Rodina a blízcí, to nemusí být vždycky přátelské prostředí

Řeč bude o domácím násilí, o problematickém soužití seniorů s vlastními potomky a taky o stalkingu, tedy nebezpečném pronásledování. Pozvání do studia přijala Michaela Ohřálová, vedoucí Intervenčního centra Havířov Slezské diakonie. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Petra Štrymplová.

22. srpen 2023 24:06

Domácí násilí a stalking

Rodina a blízcí, to nemusí být vždycky výlučně přátelské prostředí. Zažili jste domácí násilí? Nejen o tom, ale taky o problematickém soužití seniorů s vlastními potomky anebo o nebezpečném pronásledování zvaném stalking jsme mluvili s Michaelou Ohřálovou, vedoucí Intervenčního centra Havířov Slezské diakonie.

15. srpen 2023 20:37

Péče o cibuloviny a hlíznaté květiny, aby hezky kvetly

Jak se správně starat o cibuloviny a hlíznaté květiny tak, aby krášlily naši zahradu svými květy? To jsme probrali se zkušeným pěstitelem a také šlechtitelem Zdeňkem Seidlem z Hlučína.

8. srpen 2023 21:43

Sociální bydlení na území Ostravy

Sociální bydlení. Jak to vypadá na území Ostravy a s jakými problémy se lidé obracejí na kontaktní místo pro bydlení, které funguje od listopadu 2022 při ostravském sociopointu. Hostem je vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví ostravského magistrátu Zdeněk Živčák.

1. srpen 2023 22:16

Kotlíkové dotace. Zatím poslední výzva míří na na nemajetné rodiny nebo seniory

Na výměnu zastaralých kotlů míří v kraji dalších více než 200 milionů korun. Pomoc cílí na nemajetné rodiny nebo seniory. Lucie Hochmanová a Lenka Obrusníková z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje vám poradí, kolik peněz můžete získat a jak o ně požádat.