Mezi čtyřma očima
15. duben 2021

Poslechněte si podcast: S Pavlem Bémem o Pirátech z Karibiku, bezvýznamnosti premiéra, expertní diktatuře a úchylném experimentu

Pavel Bém vakcínu proti covidu, na kterou měl přednostní nárok jako lékař, s poděkováním odmítl.  Bývalý primátor hlavního města Prahy, bývalý místopředseda ODS a psychiatr to prozradil mino jiné moderátorce Heleně Šulcové. Řekl: „Prosím pěkně moji vakcínu dejte ohrožené rizikové cílové skupině, protože já to nepotřebuji. Onemocnění jsem prodělal před rokem jako jeden z prvních pacientů. Sice bez klinických příznaků, ale byl jsem 14dní covid pozitivní.“ Podle něho prodělání onemocnění poskytuje daleko lepší imunitu než očkování. Očkování má absolutní prioritu u ohrožených rizikových skupin. U mladých je nesmyslné, drahé a neefektivní. Standardní epidemiologický postup je, že se cíleně, speciálně chrání rizikové skupiny a ty nerizikové se nechají promořit.  „To, co se nyní stalo, byl úplně úchylný experiment a nesmyslný. Kdybych věděl, proč se to stalo, tak zorganizuji trestnou výpravu,“ uvedl Pavel Bém. Podle něj došlo k nesmyslnému zveličení údajů o rizikovosti, nebo smrtnosti, mortalitě viru. Někdo nafoukl lidem hlavy. Při zpětném ohlédnutí nejvíce na celé situaci vydělalo pár nadnárodních koncernů, jde především o výrobce ochranných pomůcek od roušek po respirátory, a samozřejmě také výrobce testů a vakcín. Dění kolem covidu změnilo komplet životy všem u nás, i na celém světě. Řeč samozřejmě přišla i na politiku. Pro Pavla Béma jako konzervativce je nepředstavitelné, že volby do Poslanecké sněmovny a do Strakovy akademie vstoupí někdo, kdo má v názvu Piráti.  „Piráti z Karibiku jsou uličníci, zločinci a lumpové, zároveň to jsou divoši, je to nezřízená síla a energie, která se nedá někam nasměrovat. Je absolutně neslučitelná s politickým organismem, jako je společnost nebo stát,“ dodal Pavel Bém.  

41:38

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Před šesti dny 37:17

Michael Kocáb: To, co nemůžu překonat je, že část voličů si namazala na chleba oběti komunistického režimu

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima Heleny Šulcové byl skladatel, bývalý politik a občanský aktivista Michael Kocáb. V rozhovoru mluvili o tom, jak dopadly prezidentské volby, kam nás posunulo, že 30 let po revoluci jsme si vybírali ze dvou bývalých komunistů. Jakých kroků si na zvoleném prezidentovi Petru Pavlovi cení. I jak bude vzpomínat na Miloše Zemana. 

Před týdnem 32:01

Markéta Mayerová: Publicistika na Nově v devadesátkách dávala lidem pocit, že mají zastání

Před 2 týdny 35:01

Jindřich Šídlo: Minulost Andreje Babiše jeho voliče netrápí, Petr Pavel kvůli ní ale může přijít o hlasy

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je novinář a komentátor Jindřich Šídlo. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o prvním kole prezidentských voleb, o tom, co může před druhým kolem pomoci nebo uškodit Babišovi i Pavlovi. I o tom, zda by měl odvahu odejít z tradičních médií. 

Před 3 týdny 35:44

Jan Punčochář: Když se poprvé rozsvítilo osm kamer, tak jsem myslel, že vyletím ze studia a už tam znovu nevlezu

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je šéfkuchař Jan Punčochář. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o české gastronomii, konci slavné michelinské restaurace Noma, nervozitě před kamerou i soutěži MasterChef Česko.

5. leden 2023 47:32

Kateřina Cajthamlová: Říkat eutanázii tzn. vraždění nebo asistované sebevraždě důstojná smrt, je hra se slovy. Důstojná je paliativní péče.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima Heleny Šulcové je lékařka Kateřina Cajthamlová. V rozhovoru se dozvíte, proč se jí nelíbí titul autorka knih o hubnutí, jak je to s nadváhou ve vyšším věku, podle čeho bude volit příštího prezidenta i jaké má názory na rozdělení Československa, komunismus i příjímání uprchlíků.

15. prosinec 2022 28:46

Antonie Formanová: Nahota ve filmu je podle mě výzva, ale myslím si, že je důležité si tím projít

Hostkou podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Antonie Formanová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o dědečcích Miloši Formanovi a Jiřím Stránském, ale i o rozepsané diplomce, filmových rolích i nahotě ve filmu. Nebo o tom, proč by zatím nešla do nekonečného seriálu. 

8. prosinec 2022 21:51

Anna Fialová: Na herectví mi přijde skvělé to, že nikdy nemáte hotovo

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Anna Fialová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o vánočním cukroví, pokračování seriálu Iveta i filmu Vánoční příběh. V rozhovoru si povídaly o tom, jak je důležité naučit se říkat ne, o zpěvu nebo filmu Banger.

1. prosinec 2022 24:21

Jana Plodková: Myslím si, že je důležitý mít sny, abychom měli kam směřovat

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Jana Plodková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o výměnách rolí ve filmu, sáňkování mezi scénami i o Vánocích.

24. listopad 2022 28:20

Eliška Křenková: Když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Eliška Křenková.  „Cítila jsem obrovský tlak, že musím být stále lepší,“ prozradila. „Pak jsem ale na sebe přestala být tak přísná a začala se mít radši.“ Proč původně odmítla roli v novém filmu Hranice lásky? Jak se jí natáčeli erotické scény? „Film je iluze. Vášnivé scény ve filmu rozhodně při natáčení vášnivé nejsou. Naopak je to dost nepříjemné,“ říká. Kolik bere za natáčení Heleně Šulcové neprozradila: „Zeptejte se mého agenta. Věci, které mi vadí, jsem si přehodila na jiné lidi, aby to dělali za mě,“ říká. Kvůli penězům ale práci nebere. „Zjistila jsem, že když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.“ Koho hraje v nové pohádce Princezna zakletá v čase a proč ji kvůli seriálu Ulice málem vyhodili ze střední školy?   To vše prozradila v podcastu Mezi čtyřma očima.

17. listopad 2022 25:04

Pavel Šťastný: Logo Občanského fóra je jedno z mála, kde není název, a přesto všichni vědí, o co jde

„Vždy jsem chtěl být vedle politiky, nechtěl jsem být jen s jednou politickou stranou,“ říká autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. I když se ke tvorbě log prý dostal náhodou, za život už udělal asi 400 log pro různé firmy, mimo jiné i pro Seznam, nebo Datart. Nedávno společně s 29 umělci z celé Evropy přemaloval Lennonovu zeď v Praze a její repliku se vystavuje v různých evropských městech. Jak vzniklo legendární logo Občanského fóra a proč se pak cítil jako dělník revoluce? A co bude tvořit v Saudské Arábii? Dozvíte se v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.