6. květen 2021

Poslechněte si podcast: S Ondřejem Slaninou o obětování gastro oboru, manipulátorovi - premiérovi a také o trabantu a mercedesu v kuchyni

Hostem Heleny Šulcové je tentokrát Ondřej Slanina, kuchař, majitel restaurací a moderátor kulinářského pořadu Kluci v akci. Všechny služby, a tedy i gastronomie, byly z pohledu vlády a státní správy obětovány. Vláda vše zavřela, ale už neřešila kompenzace. Všechny dotace, kterými se vláda chlubí a tvrdí, jak pomáhá, v gastronomii vůbec nepokryjí náklady. Nevěří, že premiér by zvládl provozovat gastronomická zařízení bez Agrofertu, z kterého je dotuje. Sleduje parodii Čauky lidi, protože to je podle něho bohužel realita. „Já se přiznám, že jsem volil Babiše v prvních volbách, protože jsem mu věřil. On jako manipulátor je strašně šikovný,“ prozradil Ondřej Slanina. Pak ale rychle vystřízlivěl. Dodal: „Pak přišla akce Čapí hnízdo, tam přesně vím, jak to celé bylo. To jsem věděl přesně, odkud vítr fouká a kdo to celé zpunktoval.“  Už by ho nevolil, jeho povídačkám nevěří.   Češi jedou v kuchyni na jednu stranu klasiku, ale pak experimentují až moc. Jsou schopni splácat všechno možný, totálně bez citu. Průměrný Čech umí uvařit do deseti jídel, které točí dokola. Kluky v akci natáčí už15 let a pořád ho to strašně baví. Zdeňka Pohlreciha si váží po odborné stránce, ale lidsky mu moc nesedí. „Já si myslím, že Jirka Babica vaří strašně. Jeho jídla jsou pekla pekelný,“ řekl Ondřej Slanina. A doplnil: „Zdeněk Pohlerich je gastronomický génius oproti Jirkovi Babicovi. To je jako, když porovnáváte trabanta a mercedesa.“  

35:26

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Včera 23:38

Tatiana Detlofson: Nedělám na sebe reklamu, buduju svůj byznys na tom, že jsou se mnou filmaři spokojení a doporučí mě

Hostkou nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je publicistka a producentka Tatiana Detlofson. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o filmových festivalech, o odchodu do Ameriky i o jejím vstupu do Americké filmové akademie. Aktuálně je tak jednou z pěti osobností z České republiky, kteří rozhodují o tom, kdo získá zlatou filmovou sošku Oscar. Za svou kariéru má na kontě 11 nominací na Oscary, 20 filmů na tzv. Oscar shortlistu nebo 8 nominací na Zlatý glóbus. V rozhovoru například říká, kolik filmů ročně odmítne, protože ji nepřijdou dost dobré. 

Před týdnem 23:56

Adam Sedlák: České kinematografii chybí kvalitní mainstream

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je režisér Adam Sedlák, v rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o novém filmu BANGER. i o českém filmovém středu. Film BANGER. je oproti klasickým českým filmům jiný v řadě věcí. Jeho rozpočet byl pouze sedm milionů korun a celý je natočený na mobilní telefon. Hlavní role se ujal Adam Mišík. Sedlák v rozhovoru vysvětluje, proč Mišík nebyl jeho první volbou a zároveň to, co ho nakonec přesvědčilo, aby mu dal roli Alexe V podcastu se také dozvíte, že další projekt, který teď Sedláka čeká, je pokračování úspěšného seriálu Semestr, tentokrát pod názvem Trimestr. 

Před 3 týdny 28:02

Lukáš Hejlík: Za mě je díra na trhu od Plzně dál k Rozvadovu

Hostem nového dílu podcastu je herec a autor Gastromapy Lukáš Hejlík. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o české gastronomii, herectví, zdražování i o dvacetiletém trvání projektu LiStOVáNí. Oba projekty jsou podle Hejlíka spolu propojené. Tím, že už dvacet let jezdí s Listováním po republice, začal psát projekt Gastromapa. V rozhovoru říká, jak moc se za tu dobu gastronomie v Česku změnila. A nejen ve velkých městech, ale naopak v místech jako je například Šumperk nebo Český Těšín. „Na Gastromapě pátrám po adresách, které mají koncept a vědí, co chtějí dělat a lidem to umí hezky prodat. Myslím si, že doba pizzerií, které vaří českou kuchyni a k tomu dělají i burgery a tortillu, ta na tom fakt teď nebude dobře.“ Tipy, kam vyrazit dává v rozhovoru Heleně Šulcové i do jejího rodného Prostějova. Kde po letech neuspěl s Listováním? A je opravdu zdražování v restauracích téma nebo byla gastronomie dlouhodobě podhodnocená? To vše uslyšíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

21. červenec 2022 27:31

Petr Dvořák: V bouři nepropadám panice, ale snažím se najít cestu ven

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je generální ředitel společnosti Vodafone Petr Dvořák. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o spojení dvou firem v covidu, boji se stresem i o zpívání ve sboru. „Dneska už nevnímáme kanceláře jako místo, kam si přijdete sednout a budete tam dělat věci, které můžete dělat doma, ale je to prostor, kde se potkáváte s kolegy, kde potřebujete s někým debatovat a pracovat, “říká v rozhovoru Petr Dvořák a vysvětluje, proč je sice možné většinu času pracovat z home office, ale i přesto je někdy nutné přijít zpět do kanceláře. Zajímá vás, jak právě generální ředitel jednoho z největší operátorů vnímá cenu tarifů? A co by o Petru Dvořákovi řekla jeho žena. A jaké je to nemít vlastní kancelář? Všechny tyto odpovědi najdete v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

14. červenec 2022 27:08

Tomáš Drahoňovský: V České televizi jsem nikdy nezažil, že by někdo z vedení ovlivňoval vyznění nebo náplň zpravodajství tak, aby někomu stranila

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je bývalý televizní moderátor a nyní manažer řemeslných piv a pivních speciálů v plzeňském Prazdroji Tomáš Drahoňovský. S moderátorkou a bývalou kolegyní Helenou Šulcovou mluvili o pivu, médiích i alopecii. Před rokem opustil Tomáš Drahoňovský obrazovku veřejnoprávní televize, a jak v rozhovoru říká, svého rozhodnutí nelituje. Že ho to k pivu táhlo už dříve, ukazuje i to, že jedním z jeho snů bylo stát se zahraničním redaktorem v Bruselu, právě kvůli místní pivní kultuře. O Drahoňovském se po odchodu z televize začalo psát znovu. A to ve chvíli, kdy na sociálních sítích vystoupil s tím, že trpí alopecií. Lidem, kteří tímto onemocněním trpí, vypadávají vlasy a ochlupení.  Víte, co je to řemeslné pivo neboli tzv. craft beer? Nebo jakými senzorickým testy musí projít várka, než se pustí do prodeje? A co ukázal výzkum oblíbenosti piva u žen? To vše uslyšíte v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

7. červenec 2022 36:56

Tomáš Matonoha: Kdybych byl Greta, nepromlouval bych k politikům, ale k bohaté společnosti

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec a moderátor Tomáš Matonoha. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o moderování na Frekvenci 1, politických prohlášeních, názorech ve společnosti nebo životním prostředí. Během pandemie pomáhal Matonoha v nemocnici a mezi jeho vášně patří konspirační teorie. To vše a mnohem víc v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

30. červen 2022 35:32

Kateřina Kašparová o pokeru: KartiBůh je hrozná mrcha

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je hráčka pokeru, novinářka, bývala hvězda televize Nova a milovnice psů a koček je Kateřina Kašparová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o tom, jak se Kašparová dostala k pokeru, o fenoménu televize Nova v devadesátkách nebo o tom, jak vychovávat zvířata, která si rozhodneme pořídit. Exitují bojová plemena? A jaký je rozdíl mezi pokerem a ruletou? A co se vlastně tehdy stalo v maskérně s Jitkou Obzinovou? O tom všem je nový díl podcast Mezi čtyřma očima. 

23. červen 2022 25:52

Dominika Reslerová: Vytrhávání šedivých vlasů je cesta do pekel

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je přední česká kadeřnice Dominika Reslerová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou řešily péči o vlasy, kadeřnické trendy nebo jaký má vliv počasí na kvalitu vlasů. Zajímá vás, jak poznáte dobrého kadeřníka? A proč je na první návštěvě důležitá konzultace? A jak by si měli kadeřníci a kadeřnice nastavit hodinovou sazbu? O tom všem je nový díl pdocastu Mezi čtyřma očima.

16. červen 2022 29:40

Štěpán Kozub: Neexistuje téma, ze kterého by se nedala udělat legrace, záleží na úmyslu a formě

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec, komik a umělecký ředitel Divadla Mír Štěpán Kozub. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o uskupení Tři Tygři, hraní v covidu, vztahu k Ostravě i bolestivé ztrátě otce. Narodil se v Bohumíně, rok žil v Karviné a velkou část svého života prožil nedaleko polské hranice v Javorníku. Právě teď je ale jeho domovem Ostrava a jak Kozub v podcastu říká, mělo by to tak i zůstat. I přesto, že pro většinu umělců byla pandemie devastující, Kozubovi a Divadlu Mír covid spíše pomohl. „Pro mě to byl paradox, ale já jsem měl mnohem více práce než běžně.“ Jasný názor má v rozhovoru také na humor a korektnost. Podle něj neexistuje téma, ze kterého by se nedala dělat legrace, ale záleží na úmyslu a formě. „Pokud jde člověk na komika, podepisuje takovou nepsanou dohodu, že jde na komika a ví, že komik je od toho, aby věci zesměšňoval a dělal si z nich legraci. To, že si z něčeho dělá legraci a je to třeba explicitní vtip nebo tvrdý ještě neznamená, že si to ten komik myslí.“

9. červen 2022 23:34

Lenka Krobotová: Dokážu být úderná, když chci

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Lenka Krobotová. V rozhovoru s moderátorkou Helenou Šulcovou si povídaly o Letních shakespearovských slavnostech, Dejvickém divadle nebo covidových projektech. Lenku Krobotovou můžete letos premiérově vidět jako lady Macbeth v rámci Shakespearovských slavností. Lady Macbeth je podle ní výzva. „Je to role pestrá, barevná, má více poloh. Je to úderná ženská. Dneska by to byla taková chytrá, úspěšná manažerka.“ A v tom je podle ní kouzlo Williama Shakespeara, že je stále aktuální. Je těžké hrát venku? A dokázala by si představit, že by po dvaceti letech opustila domovské Dejvické divadlo? A v jakých filmech s láskou v názvu ji uvidíme v kině? To se dozvíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.