Mezi čtyřma očima
3. červen 2021

Poslechněte si podcast: S Oldřichem Lichtenbergem o Karlu Gottovi, muzikálu Kleopatra, Michalu Davidovi, představení pro zdravotníky a Lubomíru Zaorálkovi,

Hostem Heleny Šulcové byl muzikálový producent a majitel divadla Broadway Oldřich Lichtenberg.„Já si myslím, že se Karel Gott nechtěl zadat. Kdyby přišel k nám, tak by mu to vyčetl Franta Janeček, Karel Svoboda, že nešel k nim. Karel Gott byl vždycky za Karla Gotta,“ odpověděl Oldřich Lichtenberg na dotaz, proč v jeho žádném muzikálu nehrál Karel Gott, přestože byli kamarádi. Přitom, jak sám přiznal, mu nabízel hory doly. Dlouhodobě nejúspěšnější muzikály jsou stále Kleopatra a Tři mušketýři, dohání je ale Mýdlový princ. Probírali také, jak funguje spolupráce s Michalem Davidem i jaký je muzikant. Znova by rád něco udělal s Bárou Basikovou. V divadle začnou hrát až od podzimu, do té doby však nezahálí, pilně zkouší a také hrají charitativní představení. Tento týden měl pro zdravotníky premiéru muzikál Láska nebeská, který je postaven na největších hitech Waldemara Matušky. Premiéru pro veřejnost pak bude mít až 1. října. Krize divadlo připravila o desítky miliónu korun, lidi totiž rezignovali na jakýkoliv nákup kultury. Loni volal po rezignaci ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který ho stále nepřesvědčil, že je dobrý ministr. Pro umělce se jako ministr kultury o nic nezasloužil. Všechny dotační programy, které jim pomohly překonat to nejhorší, jsou ministerstva průmyslu a obchodu. Přitom v normální době show business dává ročně do státního rozpočtu 55 miliard korun. Na závěr přišla i řeč na politiku a volby na podzim. Netěší se, protože nás velmi pravděpodobně čeká extremistická vláda. Kampaň Pirátů je senzační, vystupování je senzační, ale bojí se jejich nápadů z hlediska programu. Má jasno, že bude volit poprvé ANO. Dlouhá léta dělal pro ČSSD, které i dříve volil.  

35:43

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

30. březen 2023 30:24

Karolína Zoe Meixnerová: Božena Němcová se chtěla zamilovat, dnešní společnost z ní udělala běhnu a nymfomanku

Hostkou posledního dílu podcastu Mezi čtyřma očima je influencerka a spisovatelka Karolína Zoe Meixnerová, známá pod přezdívkou Co je Zoe. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o Národním obrození, Karlu Čapkovi i Jiřím Wolkerovi. Proč bychom neměli číst Babičku už na základní škole? A čím to, že teď máme totlik výrazných ženských autorek? I to se dozvíte v nové epizodě.

23. březen 2023 27:38

Alena Němečková: Titulní stranu prodá sympatická známá tvář z médií, influenceři ve Vlastě nefungují

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je šéfredaktorka časopisu Vlasta Alena Němečková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tradičním ženském časopise, proměně úlohy ženy ve společnosti i o cestě od zdravotní laborantky až po šéfredaktorku Vlasty. 

16. březen 2023 22:07

Darja Stomatová: Ve válce jsou všechny emoce a smysly umocněné

Jaké to je - zažít válku na vlastní kůži? Proč o tom napsala knihu? A proč odešla z Primy na Českou televizi? I o tom vyprávěla novinářka Darja Stomatová v tomto dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

9. březen 2023 28:46

Ondřej Kolář: Petr Pavel je pro nás nový začátek. Přílišná servilita Miloše Zemana, kterou předváděl vůči Číně, nemohla mít šanci na úspěch.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je poslanec a bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o dnešní inauguraci Petra Pavla, o tom, co zůstalo za Milošem Zemanem i Kolářově cestě na Ukrajinu nebo událostech ve sněmovně.

2. březen 2023 25:21

Filip Renč: Režie se učí celý život, v každý dekádě můžeš natočit jiný typ filmu

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je režisér Filip Renč. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o novém seriálu, filmových žánrech i vyznamenaní od prezidenta Zemana.

23. únor 2023 31:12

Zuzeta: Mně připadá divné, nebýt feminista, ale zároveň chápu, že se tím slovem nechce každý označovat

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je podnikatelka, PR manažerka a dříve také šéfka Plesu v Opeře Zuzana Fryaufová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Zuzeta. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tom, zda se obnoví právě zmíněný Ples v Opeře, co pro ni znamená feminismus, o tom, proč mají papírové diáře na trhu stále svoje místo i o náročném zdravotní situaci, se kterou se v minulém roce musela srovnat. 

16. únor 2023 37:24

Jiří X. Doležal: Jediné dobré na Zemanovi je to, že odchází. Do dějin vstoupí jako prezident Novičok.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je novinář Jiří X. Doležal. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o volbě prezidenta, šnecích i zdravotním stavu.

9. únor 2023 40:29

Tomki Němec: Já už mám svého prezidenta nafoceného

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je fotograf Tomki Neměc. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o tom, proč by se měla vrátit funkce osobního fotografa prezidenta, jaká pro něj byla zkušenost fotit pro Havla i o tom, proč už nefotí pro česká média.

2. únor 2023 37:17

Michael Kocáb: To, co nemůžu překonat je, že část voličů si namazala na chleba oběti komunistického režimu

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima Heleny Šulcové byl skladatel, bývalý politik a občanský aktivista Michael Kocáb. V rozhovoru mluvili o tom, jak dopadly prezidentské volby, kam nás posunulo, že 30 let po revoluci jsme si vybírali ze dvou bývalých komunistů. Jakých kroků si na zvoleném prezidentovi Petru Pavlovi cení. I jak bude vzpomínat na Miloše Zemana. 

26. leden 2023 32:01

Markéta Mayerová: Publicistika na Nově v devadesátkách dávala lidem pocit, že mají zastání