Lékárna
9. únor 2023

Poslechněte si podcast: Příčiny nechutenství v seniorském věku

S nutriční specialistkou Lucií Houfkovou z nemocnice v Krnově probereme příčiny nechutenství v seniorském věku. Doporučí také, co by měli senioři ve starším věku nejlépe jíst a jak by měl vypadat i jejich pitný režim.

25:19

Lékárna

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu.

Web

Před dvěma dny 24:34

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu

Před týdnem 25:40

Chodí se do LDN umírat nebo následná péče vrací pacienty zpět do života?

Budeme bořit mýty o léčebnách dlouhodobě nemocných. Pracuje v ní totiž i Zornitza Petrova Markantová, vedoucí lékařka oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Je přesvědčena o tom, že její pracoviště pomáhá lidem vrátit se do života.

Před 2 týdny 24:11

Léčba nehojících se ran a defektů u diabetiků a pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko

Tématem je léčba nehojících se ran a defektů, kterými nejčastěji trpí diabetici a pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Hostem je Lenka Krupová, specialistka na léčbu chronických ran z Fakultní nemocnice Ostrava.

Před 3 týdny 23:44

Hostem bude neurolog, ředitel Centra zdravotnického výzkumu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, profesor David Školoudík

Zeptáme se ho, jak předcházet cévním mozkovým příhodám. Ty jsou totiž hlavním důvodem trvalé invalidity v naší dospělé populaci. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

Před 3 týdny 21:08

Jak předcházet cévním mozkovým příhodám? Ptali jsme se neurologa

Cévní mozkové příhody jsou totiž hlavním důvodem trvalé invalidity v naší dospělé populaci. Hostem ve studiu byl neurolog, ředitel Centra zdravotnického výzkumu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, profesor David Školoudík.

24. srpen 2023 29:22

S Lucií Houfkovou, nutriční poradkyní nemocnice v Krnově, probereme diety při osteoporóze a při některých onemocněních zažívacího traktu, například při refluxu a vředové chorobě

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Ivana Šuláková.

24. srpen 2023 27:19

Diety při osteoporóze a některých onemocněních zažívacího traktu

Téma pro Lucii Houfkovou, nutriční poradkyni nemocnice v Krnově, která přijala pozvání do naší rozhlasové Lékárny.

17. srpen 2023 27:42

S profesorem Janem Krhutem, přednostou Urologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava, se zaměříme na inkontinenci, její příčiny i moderní možnosti léčby

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

10. srpen 2023 22:25

Jednodenní chirurgie v ortopedii a šetrné zákroky

Šetrnější miniinvazivní zákroky v rámci jednodenní chirurgie, včetně artroskopie kloubů. Hostem je Martin Holinka, primář Ortopedického oddělení a Centra chirurgie nohy Nemocnice Karviná-Ráj.

3. srpen 2023 25:59

Porod císařským řezem má své výhody, ale i rizika

Porody císařským řezem. V jakých situacích k nim lékaři přistupují, jaké jsou jeho výhody či nevýhody a rizika? Ptali jsme se Ondřeje Šimetky, přednosty porodnicko-gynekologické kliniky ostravské fakultní nemocnice.