Před pěti dny

Poslechněte si podcast: S létem začíná i služba vodních záchranářů na jablonecké přehradě. Bez základny, to se má ale změnit

Pro jablonecké vodní záchranáře svitla naděje, že se dočkají vlastní základny u přehrady Mšeno. O její výstavbu usilují už patnáct let, co dohlížejí na bezpečnost lidí na přehradě. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Ivana Bernáthová.

02:58

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 03:20

V České Lípě si na 750 lidí už nechalo označit kolo syntetickou DNA, další možnost je od pátku

Lidé v České Lípě mají znovu možnost opatřit svá kola, koloběžky nebo invalidní vozíky takzvaným forenzním značením. Služba je bezplatná a měla by pomoci v případě ztráty nebo odcizení. Zavolali jsme mluvčí českolipské radnice Kristýně Brožové a zeptali se na podrobnosti.

Včera 02:51

Kam před dovolenou na testy na covid-19 v Libereckém kraji

Platný negativní test na covid-19, případně potvrzení o očkování stále vyžadují od turistů například v části Asie. Kde a jestli si to lidé stačí ještě před cestou vyřídit, zjišťovaly naše redaktorky.

Před šesti dny 02:36

V několika městech na Českolipsku připravují výstavbu venkovních koupališť

V České Lípě i v Novém Boru budou nové bazény součástí stávajících rekreačních areálů. Jak jsou na tom obě radnice s přípravami, a kde se budeme moci vykoupat jako první, zjišťoval redaktor Jiří Jelínek.

Před týdnem 01:58

Skokan na lyžích Čestmír Kožíšek uzavřel ve třiceti sportovní kariéru. Doma, v Lomnici nad Popelkou

Po Vojtěchu Štursovi a Viktoru Poláškovi je Čestmír Kožíšek třetím skokanem na lyžích, který během jediného roku ukončil kariéru. Má za sebou starty na světových šampionátech i olympijských hrách. Na těch dalších už se ale neobjeví. Loučil se při Velké ceně Lomnice nad Popelkou.

Před týdnem 02:05

Na střeše budovy Libereckého kraje je nově lavička věnovaná architektovi Zdeňku Plesníkovi

Zdeněk Plesník byl jedním z nejvýznamnějších českých architektů druhé poloviny 20. století a projektoval i budovu, kde dnes sídlí Liberecký kraj.

Před týdnem 02:59

Rodině Walderode se majetek v restituci nevrátí, rozhodl odvolací Krajský soud v Hradci Králové

Dědicové šlechtické rodiny Walderode nemají nárok na vrácení rozsáhlých majetků na Turnovsku, včetně zámku Hrubý Rohozec. Pravomocně o tom rozhodl o tom 21. června 2022 odvolací Krajský soud v Hradci Králové. Nemovitostí a pozemků v hodnotě několika miliard korun se domáhá vdova po Karlu des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová.

Před týdnem 02:12

Kvůli strachu z vysvědčení už děti na Linku bezpečí tak často nevolají, hovorů ale neubylo

Konec školního roku býval tradičně obdobím, kdy se na pracovníky Linky bezpečí obracely děti, které měly obavy, jak rodičům vysvětlí své špatné známky. Jestli to platí i letos a co případně děti v této době nejvíc trápí, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.

Před týdnem 02:24

Česká Lípa bude muset zřejmě zaplatit víc za hromadnou dopravu

Kvůli rostoucím cenám pohonných hmot se zvyšují také náklady provozovatelů hromadné dopravy. Smlouvy na to pamatují a dopravci tak mohou chtít rozdíl po objednatelích, tedy většinou městech nebo krajích. Například v České Lípě vedení radnice počítá až s několikamilionovou úpravou rozpočtu.

Před týdnem 02:54

Očkování proti tropickým a jiným nemocem: Kde je potřeba a jak ho získat

Začíná doba dovolených, lidé mohou po pandemii koronaviru znovu cestovat po celém světě. Jak se to projevuje v zájmu o očkování proti tropickým nemocem, zajímalo redaktorku Janu Švecovou.