- Podcasty
- Procento Miloše Čermáka
Poslechněte si podcast: ... s Janem Punčochářem (142)
Hostem jednoho procenta je šéfkuchař Jan Punčochář, který se vyučil v hotelu Ambassador, po Michelinské hvězdě sahal v podnicích Le Terroir a Grand Cru, a dnes vaří v restauraci, kterou z poloviny vlastní on sám a druhá polovina patří rovným dílem padesáti drobným akcionářům. A zároveň i jeho strávníkům a fanouškům.
Procento Miloše Čermáka
Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Čemu věříte, ale nejde to doložit? Na čem se s většinou lidí kolem sebe neshodnete? Rozhovory s lidmi o budoucnnosti, snech, inovacích a taky o tom, co je v noci budí ze spaní. Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Rozhovory Miloše Čermáka
Doufám, že se i za deset let budu zajímat o svět a nestane se ze mě boomer, říká novinář Jakub Zelenka (177)
Jakub Zelenka je mladý novinář. Působil v Lidových novinách, v newsroomu vydavatelství Economia či v Deníku N. Tento rok pracuje na vlastním projektu Mimo agendu a snaží se uživit výhradně z předplatného od svých čtenářů. Mluvili jsme o tom, jak to funguje a co to vypovídá o stavu žurnalistiky i médií.
Nedává smysl, když je jízda taxíkem levnější než pronájem koloběžky, říká manažer Ondřej Krátký (176)
Ondřej Krátký je CEO společnosti Liftago, kterou založil společně s podnikateli Martinem Hausenblasem a Jurajem Atlasem. Baví ho učit se nové věci, třeba hrát na bubny nebo dělat karate, a jakkoli mu je podle "úřední dokumentace" 38 let (a on si přesný věk prý ani přesně nepamatuje), má sen biologicky mládnout. Anebo aspoň moc nezestárnout.
Stěhovat se z Ruska nebudu. Jsem tu doma a mám tady rodinu, říká podnikatel Jan Jirásko (175)
Jan Jirásko pracoval v Česku ve firmách jako Atlas či Microsoft, od roku 2008 žije v Rusku. Tam pracoval pro velké frimy, z počátku například pro ruské Škoda Auto, od roku 2018 podniká. Mimo jiné vyrábí a prodává vlastní cider.
Budovat rodinný pivovar mi dlouho dávalo smysl. Až ho to dávat přestalo, říká podnikatelka a advokátka Anna van der Weerden (174)
Anna van der Weerden je pražská advokátka a spoluzakladatelka pivovaru. S manželem Martijnem, který je holandský počítačový expert, vybudovali Rodinný pivovar Švihov s nabídkou českého ležáku, ale i holandských a belgických piv. Ale je to dramatický a napínavý příběh, stejně jako doba, ve které žijeme.
Léčení lidí bude nenápadným způsobem přebírat umělá inteligence, říká kardiolog Josef Veselka (173)
Prof. Josef Veselka je přední český kardiolog, přednosta Kardiologické kliniky FN Motol. Je také autor článků a spisovatel, právě vydává sbírku povídek Špitál a loni napsal generační román Srdcaři.
Dobře se mi žije v Ostravě a v Las Palmas, říká Robert Vlach (172)
Robert Vlach je autor a konzultant. Napsal knížku Na volné noze, která vyšla česky i v řadě překladů. Letos v březnu ji v angličtině vydalo nakladatelství Harper Collins pro indický trh. Robert Vlach provozuje online platformy navolnenoze.cz a freelancing.eu.
Kdo dneska šetří, tak přichází o peníze, říká Margareta Křížová (171)
Margareta Křížová je úspěšná podnikatelka a investorka, účinkovala v jedné sérii pořadu Den D v České televizi a v době covidu moderovala pořad zaměřený na finanční gramotnost. S operním pěvcem Vratislavem Křížem mají dvě dospělé děti.
Největší konspirační teorií v historii byl marxismus, říká Alexander Tomský (170)
Vydavatel a politolog Alexander Tomský o letech strávených v Londýně, o konzervatismu i progresivismu a o tom, proč velkoruský imperialismus musí dostat "na držku".
František Kotleta předpověděl apokalypsu. Ale já jsem spíš optimista, říká Leoš Kyša (168)
V téhle epizodě si můžete vybrat, jestli chcete poslouchat rozhovor se spisovatelem Františkem Kotletou, anebo vysokoškolským pedagogem a bojovníkem proti iracionalitě Leošem Kyšou. Každopádně ale uslyšíte jen jednoho člověka.
Myslím, že Elon Musk nakonec Twitter nekoupí, říká Daniel Dočekal (168)
S Danielem Dočekalem, publicistou a konzultantem sociálních médií, o Twitteru a Elonu Muskovi, o smyslu života a taky o tom, proč někteří lidé jezdí na jaře v tramvaji v zimní bundě.