Procento Miloše Čermáka
Epizoda 7614. srpen 2020

Poslechněte si podcast: ...s Annou Marešovou (76)

Dnešní díl se klidně mohl jmenovat dvě stě procent. Avšak ne Miloše Čermáka, nýbrž designérky Anny Marešové. Právě na 200 procent totiž splnila tato půvabná a křehká žena tento týden své původní představy na crowdfundingové platformě hithit.cz. Na svůj nový produkt, kterým je menstruční kalíšek, vybrala už přes 900 tisíc korun. Peněženky jejích příznivců přitom zdaleka neřekly poslední slovo. Vybírat se bude až do začátku září. Možná jste o Anně Marešové už slyšeli. Nebo skoro určitě jste o ní slyšeli. Upoutala na sebe pozornost dvěma věcmi, byť obě jsou jak velikostí, tak účelem hodně odlišně. Stručně řečeno: získala si zaslouženou pozornost vibrátorem a tramvají. O obojím jsme si povídali. O firmě s legračním názvem Whoop-de-doo, jejíž je zakladateklou a majitelkou, a která už řadu let poutá potornost erotickými pomůckami pro ženy. A samozřejmě i o pražské tramvaji, onom elegantním kabrioletu na kolejích, který si můžete pronajmout a podívat se z jeho paluby na Prahu z úplně jiné perspektivy. No a povídali jsme si rovněž o jejím novém projektu, kterým je zmíněný menstruační kalíšek. Dopředu se omlouvám za rozpaky, které se mi někdy nedařilo tak úplně zamaskovat. Patřím k těm satromódním mužům, pro které nepatří menstruace k úplně komfortním tématům. Ale i kvůli mě Anna Marešová svůj projekt dělá. Jak tvrdí, otevření tabuizovaného tématu bylo jednou z jejích motivací. Anna Marešová je skvělá, sympatická a odvážná. Doufám, že vás náš rozhovor bude bavit tako jako mě. Sponzorem podcastu je společnost O2 CZ. Přeju příjemný poslech.

58:22

Procento Miloše Čermáka

Vydává: Miloš Čermák

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Čemu věříte, ale nejde to doložit? Na čem se s většinou lidí kolem sebe neshodnete? Rozhovory s lidmi o budoucnnosti, snech, inovacích a taky o tom, co je v noci budí ze spaní. Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Rozhovory Miloše Čermáka

Web

Epizoda 208Před dvěma dny 01:10:19

Knížky vydáváme buď pro peníze, nebo z lásky. A nejlepší je, když se to aspoň částečně překrývá, říká nakladatel Vít Šebor (208)

S Vítem Šeborem o budoucnosti knih a brněnském Úřadu pro porážku Ruska.

Epizoda 207Před týdnem 34:08

Mejdan srdcařů skončil infarktem. Ale jedeme dál, říká podnikatelka Anna van der Weerden (207)

Anna van der Weerden je advokátka a podnikatelka, spolumajitelka pivovaru Švihov. Poprvé byla hostem Jednoho procenta před pěti měsíci, a oznámila, že pivovar s manželem prodávají a zároveň se rozcházejí. Nyní popisuje, co se seběhlo pak.

Epizoda 206Před týdnem 47:06

Mám rád černou, protože pak nemusím přemýšlet o tom, co si obléknu, říká výtvarník Jan Gabler (206)

Vývarník Jan Gabler (1952) byl v devadesátých letech art directorem časopisu Reflex, působil jako časopisecký a knižní grafik, dnes se věnuje volné tvorbě. V současnosti má výstavu Příběhy v Mnichově Hradišti.

Epizoda 205Před 2 týdny 49:00

Basketbal a Amerika k sobě patří. Je to velký příběh, říká novinář Petr Koten (205)

Petr Koten (1981) je novinář, původně filmový kritik, od roku 2008 sportovní editor. Jeho knížku Basketbal: Velký americký příběh vydává v listopadu 2022 nakladatelství Prostor.

Epizoda 204Před 2 týdny 01:11:48

AUDIO: Náš mozek je takový blbeček, který se dá snadno oklamat, říká lifehacker Tomáš Baránek (204)

Tomáš Baránek je spolumajitelem vydavatelství Jan Melvil Publishing a autorem webu lifehacky.cz. Napsal knížku Jak sbalit ženu.

Epizoda 203Před 3 týdny 01:16:59

Zažil jsem vzlet i pád. Ale i svou životní havárii vnímám zpětně jako posun k lepšímu, říká podnikatel Ladislav Trpák (203)

Ladislav Trpák rozjížděl v Česku sever Jobpilot, založil (a o sedm let později úspěšně prodal) digitální agenturu Advertures, spoluzaložil také firmu Zoot. Dnes se věnuje vývoji a prodeji netradičních malých staveb.

Epizoda 2023. listopad 2022 01:06:20

Už mě nebaví chodit na porady a vykládat lidem bludy, říká veterán české reklamy Josef Havelka (202)

Josef Havelka (1952) se narodil a vyrůstal v Brně, v roce 1968 emigroval s rodiči do Západního Německa. V 90. letech založil českou pobočku reklamní agentury Leo BNurnett. Později byl jedním ze zakladatelů firmy Zoot, pracoval v České spořitelně a řídil vydavatelství Sanoma.

Epizoda 20128. říjen 2022 01:17:22

Rakovina je hrozná nejen proto, že se vás snaží zabít, ale taky je to velká nuda, říká guru digitálního obsahu Petr Laštovka (201)

Petr Laštovka (1979) vystudoval žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky. Chtěl být sportovním novinářem, ale stal se expertem na digitální marketing. V televizi Prima vybudoval její první webový portál iPrima, pracoval v O2 i v řadě reklamních či komunikačních agentur. Jako pacient léčící se s leukémií vytvořil karetní hru Chemoška na raka, pro níž získává peníze na serveru Donio.

Epizoda 20024. říjen 2022 01:36:33

Za pět let bych rád zkusil kandidovat na prezidenta, říká ekonom Tomáš Sedláček (200)

Tomáš Sedláček (1977), ekonom, filosof a autor. Přednáší a píše. V minulosti působil také jako poradce, vysokoškolský pedagog a hlavní ekonom banky. Má syna, jeho první žena v roce 2020 zemřela. Letos se podruhé oženil a má dceru Evropu Markétu.

Epizoda 19922. říjen 2022 49:11

Zatím ve španělštině neumím minulý ani budoucí čas, takže žiju jen v přítomnosti, říká podnikatelka Simona Zábržová (199)

Simona Zábržová (1985) od střední školy podnikala a budovala vlastní firmu, poté řídila splečnosti Giftisimo a Bushman, před třemi lety založila startup Soulmio. Poslední rok žije hlavně ve Španělsku.