Speciál Radiožurnálu
26. červen 2023

Poslechněte si podcast: Rusové mají obrovské problémy v systému velení a hodnocení situace, komentuje generál Šedivý

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu byl někdy v posledních dnech na inspekci vojáků na Ukrajině. Zprávu agentura TASS zveřejnila dnes, kdy přesně byl na místě ale není jasné. V sobotu se totiž Moskva potýkala s ozbrojenou vzpourou Wagnerovců. Ta podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nebo amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena dokazuje, že ruské velení je vážně rozdělené. Co přesně se o víkendu stalo? Poslechněte si speciální vysílání s odborníky.

24:58

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před 3 týdny 53:32

„Chlapi, jednou se tím budete živit!“ Nevěřili jsme, usmívají se herci Svěrák, Brukner a Čepelka

Legendární Divadlo Járy Cimrmana zahájilo 57. sezónu. Než se otevřela opona, usedli Zdeněk Svěrák, Miloň Čepelka a Petr Brukner k mikrofonům Radiožurnálu. Jaké byly začátky divadla, kdo má na vzniku divadla zásluhu a kde se hercům hraje nejlépe? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu s Vladimírem Krocem a Tomášem Malečkem z pardubického divadla.

22. srpen 2023 49:58

„Dnes by to bylo fake news, tehdy jsme říkali, že kecaj.“ Na akci NeverMore 68 vzpomínali pamětníci

Na pražském Výstavišti proběhla akce NeverMore 68. Radiožurnál odtamtud vysílal speciální vysílání Jana Pokorného. Pozvání přijali rozhlasoví pamětníci, bývalí hlasatelé Karel Tejkal a Karel Sedláček, vedoucí Archivních a programových fondů Českého rozhlasu Dušan Radovanovič, historik Milan Bárta a Ester Valtrová ze spolku Díky, že můžem. Poslechněte si vzpomínky i komentáře událostí roku 1968 odborníky.

11. květen 2023 11:37

Jde o rozhodnutí vlády a nikdo nečekal shodu s opozicí, říkají komentátoři Hartman, Klimeš a Klímová

„Nedá se očekávat, že vláda bude nějakým zásadním způsobem konsolidační balíček měnit,“ míní komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman. Své názory na celý balíček pak přidávají i analytička Jana Klímová a komentátor David Klimeš.

11. květen 2023 17:49

„Populace stárne, v důchodové reformě na to reagujeme,“ uvedl Jurečka. Hodnotí David Klimeš

Vláda chce, aby se věk odchodu do důchodu měnil na základě doby dožití. Česko čeká podle Jurečky zpřísnění podmínky pro předčasné důchody, budou za podmínky odpracovaných 40 let. Když lidé odpracují 45 let, tak budou mít podle něj výhodnější parametry.

11. květen 2023 11:55

Katastrofa pro podnikatele, velmi špatná zpráva pro důchodce, kritizuje Karel Havlíček

Místopředseda hnutí ANO a Poslanecké sněmovny Karel Havlíček a místopředseda SPD Radim Fiala.

11. květen 2023 21:10

Stanjura: V příštím roce snížíme schodek rozpočtu o 94,1 miliard. Komentuje analytička Jana Klímová

Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS označil covid jako bod zlomu. „Od tohoto roku se začaly zvyšovat deficity státních rozpočtů. Přál bych si, aby 11. květen 2023 byl bodem obratu,“ říká. Vládní konsolidační balíček podle něj sníží schodek v příštím roce o 94,1 miliardy korun, v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Slova ministra financí komentuje analytička Českého rozhlasu Jana Klímová.

11. květen 2023 05:20

Jak hodnotí první zveřejněné změny opoziční politici Karel Havlíček (ANO) a Radim Fiala (SPD)?

Poslechněte si vyjádření opozičních politiků Karla Havlíčka (ANO) a Radima Fialy (SPD).

11. květen 2023 05:31

Je potřeba vzkázat čtyřicátníkům a mladším, že i oni mají nárok na důchod, tvrdí Nerudová

Poslechněte si část projevů členky NERVu Heleny Horské, ekonomky Danuše Nerudové a komentář ekonomické analytičky Českého rozhlasu Jany Klímové.

11. květen 2023 09:27

Projev premiéra Petra Fialy

Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus, které zahajujeme projevem premiéra Petra Fialy, který budou ve studiu Českého rozhlasu následně komentovat analytici i zástupci opozice. Moderuje Tomáš Pancíř.