Epizoda 5810. březen 2022

Poslechněte si podcast: Rusko mluví o biologických zbraních. Kryje vlastní plány, varují USA

Článek Tomáše Perglera: Podezření, že Západ podporuje vývoj biologických zbraní, Moskva v minulosti rozdmýchávala právě v době, kdy sama čelila obviněním z použití zakázaných látek.

06:44

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 293Dnes 13:23

Paneláky a bytovky čeká energetická revoluce. Inspirace přišla z Německa

Článek Zuzany Kubátové a Sofie Krýžové: Jednou z cest, jak se dostat k levnějším energiím, je komunitní energetika. Nová legislativa a dotační balík jí dají silný impuls. Má to však háčky.

Epizoda 295Dnes 10:24

Třicet exekucí? Tady nic neobvyklého

Článek Jana Nováka: Reportáž z města, kde žije nejvíc lidí s exekucí na počet obyvatel. „Nepracují, neumějí šetřit, jsou nezodpovědní,“ tvrdí starostka Trmic u Ústí nad Labem. „Úřady řeší papíry, ne lidi,“ zmiňuje sociální pracovník.

Epizoda 294Dnes 10:36

Má na dosah nekonečný zdroj energie z hlubin Země. Vrtat jde všude, říká

Článek Lukáše Marka: „Geotermální systémy můžou vyhřívat budovy nebo vyrábět elektřinu po celém světě. Vrtat se dá všude,“ říká americký geolog Joseph Moore, který vede projekt s cílem dosáhnout na teplo ze zemského jádra.

Epizoda 292Dnes 08:29

Česko patří v Evropě ke špičce ve zdražování. Cena másla stoupla o 60 procent

Analýza Petra Holuba: Česko patří mezi země Evropy, kde se zdražuje vůbec nejvíc. Například mouka meziročně podražila o sedmdesát procent.

Epizoda 291Včera 09:54

Komentář: Co dělat s Orbánem? Trojského koně Kremlu si nemůžeme dovolit

Komentář sociologa Ivana Gabala a právničky Evy Kružíkové. Česko svým razantním posílením spolupráce s Polskem a Slovenskem v obranných agendách a v podpoře Ukrajiny vytváří geopolitický tlak, kterému je třeba Maďarsko vystavit.

Epizoda 291Včera 06:12

Komentář: Česko je prý vrakoviště Evropy. Není to pravda a je to jedno

Komentář Jana Lipolda. Není potřeba se o něco snažit pod tlakem. Koupit si nové auto, pokud na to máte, je stejně dobrá volba jako nekoupit. Nebo nemít.

Epizoda 291Před dvěma dny 04:48

Brad Pitt v rychlovlaku? Lepší než Gosling v tramvaji

Recenze Martina Svobody. Před pár týdny likvidoval Ryan Gosling v tramvaji Náměstí republiky. Byla to nuda. Zachrání nás Brad Pitt v šinkanzenu, který rozboří celé Kjóto?

Epizoda 290Před třemi dny 06:40

Auto pro manžela? Policejní fabulace, říká Dostálová. Platby ale nevysvětlila

Článek Vojtěcha Blažka. Detektivové chtěli bývalou ministryni obvinit pro podvod, ale nemohli použít pořízené odposlechy. Podle Dostálové byla jejich podezření „mimo realitu“.

Epizoda 288Před třemi dny 12:20

Vedro změní dovolené Čechů. Místo Mallorky Pobaltí, místo července květen

Analýza Milana Rokose: Budeme v budoucnu jezdit k moři místo do Středomoří do Skandinávie? Těžko říci, měnící se klima ale už ovlivňuje i výběr dovolenkových destinací nebo minimálně čas jejich návštěvy.

Epizoda 289Před třemi dny 07:02

Zaplatili zájezd, svůj pokoj ale nedostali. Jak řešit problémy na dovolené

Článek Daniely Krásenské: Cestovní kanceláře letos hlásí rekordní zájem o zájezdy. Některé hotely ovšem prodávají více míst, než mají k dispozici, část hostů tak končí jinde, než měli v plánu.