K věci Štěpánky Duchkové
20. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Rozvoj Letiště Praha do roku 2030. Ředitel Jiří Pos o železniční stanici i rozšíření Terminálu 2

Letiště Praha představilo své plány do roku 2030, počítá s velkými investicemi, rozšířením Terminálu 2 a zvýšením kapacity. Přibýt by měly i nové letecké linky a také vlakové spojení do centra Prahy. O tom všem mluvil v pořadu K věci předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

12:59

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před šesti dny 10:55

Na návrhu Šťastný Hlavák se komise shodla drtivou většinou, uvádí Petr Hofhanzl ze Správy železnic

V soutěžním dialogu na úpravy území hlavního nádraží v Praze zvítězilo dánské studio Henning Larsen Architects. Jak bude železniční brána do Prahy vypadat? O tom mluvil v pořadu K věci Petr Hofhanzl, ředitel Stavební správy západ Správy železnic.

Před týdnem 12:24

Odpadne chaos a bude možnost přihlásit se na tři střední školy, popisuje digitalizaci radní Klecanda

Rodičům a studentům by měl odpadnout stres s obíháním středních škol a s případnými odvoláními. Přijímací řízení zjednoduší a zmodernizuje digitalizace. V pořadu K věci o ní mluvil pražský radní pro oblast školství a sportu Antonín Klecanda z hnutí STAN.

Před 2 týdny 13:17

Otevřeme novou expozici koní Převalského a nebude chybět olgoj chorchoj, slibuje ředitel Zoo Praha

Pražská zoo chystá několik velkých projektů, tím nejaktuálnějším je otevření moderní expozice pro koně Převalského. Současně jsou v běhu přípravy na další transport koní, tentokrát do Kazachstánu. A nové expozice se v budoucnu dočkají i lední medvědi. O tom všem mluvil v pořadu K věci Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Před 3 týdny 12:07

Nové sídlo pražské záchranné služby na Proseku. Podrobně se starostou Prahy 9 Tomášem Portlíkem

Na pozemcích vedle Polikliniky Prosek by mělo vzniknout nové sídlo Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Hlavní město vybralo v říjnu vítěze architektonicko-urbanistické soutěže na návrh nové budovy. Jaké kroky teď na Proseku plánuje Praha 9? V pořadu K věci odpovídá starosta Prahy 9 Tomáš Portlík z ODS.

4. listopad 2023 11:59

Novou grafiku Čitelné Prahy chceme vyladit, testujeme ji v metru i na povrchu, sděluje mluvčí ROPIDu

„Nová grafika působí modernějším a odlehčenějším dojmem, cedule jsou na černém podkladu a právě tím větším kontrastem by měly být i čitelnější,“ vysvětluje Filip Drápal. Mluvčí společnosti ROPID také představil novinky v dopravě a kampaň ke třicátému výročí.

1. listopad 2023 13:28

V proluce v Bělehradské ulici vznikne polyfunkční dům. Praha 2 tam bude mít 35 bytů, uvádí starosta

Praha 2 aktuálně řeší projekty revitalizací i nových staveb. Proměna čeká proluku v Bělehradské ulici nebo místo s dlouhou kuželkářskou historií v Horské ulici. V řešení je i dlouhodobě neutěšené Nádraží Vyšehrad. O tom všem mluvil v pořadu K věci starosta Jan Korseska z ODS.

13. říjen 2023 11:55

Radní Zábranský: Je úplný nesmysl, že jsou pravidla pro nízkonákladovou reklamu ušitá někomu na míru

Hlavní město chce kultivovat prostředí nízkonákladové reklamy v Pražské památkové rezervaci a omezit vizuální smog, proto připravuje nová pravidla. Nejen o nich mluvil v pořadu K věci radní pro majetek, legislativu a transparentnost Adam Zábranský z České pirátské strany.

6. říjen 2023 13:57

Zdeněk Hřib: Zpoplatnění vjezdu pro celou Prahu 1 se nikdy nedebatovalo, jde o konkrétní úseky

Budou muset řidiči za vjezd do centra metropole platit? Plánuje se zdražení jízdného MHD? Které nové tramvajové tratě čeká v nejbližší době otevření? Nejen na tyto otázky odpovídal ve studiu Rádia Praha náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib z České pirátské strany.

29. září 2023 11:19

Nové způsoby posledního rozloučení. O Luční hřbitov i pohřební Ateliér je zájem, říká Martin Červený

Hlavní město nabízí v pohřebnictví zcela nové služby. Nedávno se v areálu Ďáblického hřbitova otevřelo první ekologické pohřebiště, novinkou je také možnost využívání pohřebního Ateliéru ve Strašnicích. O tom všem mluvil v pořadu K věci ředitel Hřbitovů a pohřebních služeb hl. m. Prahy Martin Červený.