Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Rozšíření afrického moru prasat v Libereckém kraji zachycuje speciální interaktivní mapa

Kvůli nákaze afrického moru prasat vytvořil Liberecký kraj interaktivní mapu, ve které jsou zakreslená jednotlivá ochranná pásma vyhlášená Krajskou veterinární správou. Je na ní možné zobrazit například hranice honiteb.

00:45

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 01:02

Veterinární správa zmírnila na Českolipsku omezení kvůli africkému moru prasat

V oblasti Ralska a Máchova kraje začala platit mírnější opatření proti šíření afrického moru prasat. Státní veterinární správa například zrušila zákaz vstupu mimo značené stezky a umožnila odlov divočáků certifikovanými lovci.

Včera 01:01

Lékařská pohotovost v Hrádku nad Nisou definitivně končí

Město Hrádek nad Nisou přestane financovat lékařskou pohotovostní službu. Od června 2023 už nebude v provozu.

Včera 04:04

Česká národní banka ruší jedno z pravidel pro poskytnutí úvěru. Budou hypotéky dostupnější?

Od července 2023 zruší Česká národní banka pravidlo, které posuzuje podíl měsíčních splátek vůči měsíčnímu čistému příjmu žadatele o hypotéku. Co to bude v praxi znamenat, zjišťovaly naše redaktorky.

Před dvěma dny 02:37

Mobil, chytré hodinky, platební karta. Tím vším půjde platit ve veřejné dopravě v Libereckém kraji

Pohodlnější nákup jízdenek pro veřejnou dopravu slibuje cestujícím Liberecký kraj. Od podzimu 2023 začne ve všech autobusech a vlacích, které v regionu jezdí, platit nový způsob odbavení v rámci systému IDOL. O změnu odbavovacího systému u všech dopravců usiluje kraj čtyři roky, teď se mu podařilo změnu prosadit.

Před dvěma dny 04:01

Vysoké nedoplatky za energie v Jablonci: Radnice neupozornila na zvýšení záloh v městských bytech

Obyvatelé některých městských bytů a domu se zvláštním určením v Jablonci nad Nisou se dostali do problémů. V roce 2022 kvůli prudkému nárůstu cen plynu Jablonecká teplárenská zvýšila ceny tepla a teplé vody pro své odběratele. Mnozí senioři si ale nenavýšili zálohy. A teď musí řešit vysoké nedoplatky.

Před dvěma dny 00:55

V Chrastavě se otevírá koupaliště, vstupné zdražilo

Koupaliště v Chrastavě zahajuje novou sezónu 1. června 2023, potrvá do 10. září. Radnice zároveň zvýšila jednorázové vstupné do areálu, a to na dvojnásobek.

Před třemi dny 03:09

2 roky podmínky za smrt dítěte. Liberecký soud rozhodl v případu utonutí chlapce v Českém Dubu

Soud potrestal zástupce táborového vedoucího dvouletou podmínkou. Rozhodnutí je nepravomocné. V roce 2020 vzal 39letý zástupce táborového vedoucího děti na koupaliště. Podle obžaloby se nepřesvědčil, které umí plavat, nerozdal jim plavecké pomůcky, a v době, kdy se chlapec topil, byl v kiosku.

Před třemi dny 03:21

V Jablonci nad Nisou se návštěvníkům znovu otevírá věž vyhlídkové restaurace Petřín

Vyhlídková věž na jedné z dominant Jablonce nad Nisou, vyhlídkové restauraci Petřín, se oficiálně otevřela ve středu 31. května 2023. Návštěvníci tam mohou od 1. června.

Před třemi dny 02:56

Poslední textilní průmyslovka v Česku zanikne. Liberecký kraj schválil sloučení dvou středních škol

V rejstříku škol se nově objeví Střední průmyslová škola Liberec. Rozhodli o tom zastupitelé Libereckého kraje. Škola vznikne sloučením dvou stávajících průmyslových škol v Liberci a to textilní a strojní a elektrotechnické. Ke spojení má dojít 1. července 2023.

Před čtyřmi dny 02:18

V České Lípě soutěžili regulovčíci. Jak jim řízení provozu na jednom z nejvytíženějších uzlů šlo?

V rámci krajského kola celostátní soutěže dopravních policistů soutěžili policisté 30. května 2023 v ručním řízení řidičů a chodců na vypnuté světelné křižovatce v České Lípě.