Host Lenky Vahalové
22. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Herec Matouš Ruml hostem Lenky Vahalové

Matouš Ruml dotočil nový seriál Agrometal a také film Superžena. Současně se věnuje načítání audioknih. Nejen o nových projektech mluvil s Lenkou Vahalovou.

18:45

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před třemi dny 17:08

Miluji moderování čehokoliv. Klidně myslivecký ples, mně je to jedno, vtipkuje Adéla Elbel

Stand-up Na stojáka, vlastní talk show, psaní knih a teď i celovečerní stand-up speciál. Adéla Elbel rozhodně nezahálí a svou práci si užívá. „Já fakt těmi vystoupeními odpočívám, je mi v tom dobře,“ potvrzuje.

Před týdnem 25:11

Jelen už je desaterák a hlásá, že všechno bude dobrý. To je motto naší kapely, směje se Jindra Polák

Kapela Jelen slaví desáté narozeniny, ke kterým si nadělila novou desku Všechno bude dobrý i koncert v O2 areně. „Nejvíc si vážím toho, že po těch deseti letech jsme pořád spolu, pořád nás to baví a není tam žádná ponorka. Kdybych měl mít nějaký sen, tak aby to vydrželo,“ přeje si zpěvák Jindra Polák.

Před 2 týdny 18:19

Propojím svět klasické a elektronické hudby, zve na osmihodinovou show skladatel Karel Havlíček

Se skládáním hudby má bohaté zkušenosti, pracuje v Praze i v Los Angeles a momentálně připravuje ojedinělý koncept Electric Universe, který nabídne osmihodinový koncert plný překvapení. Nejen o tom mluvil ve studiu Rádia Praha Karel Havlíček.

Před 3 týdny 30:14

Kuchařka Kamu: Jsem dobrodruh a baví mě život ždímat. Nová kniha je můj absolutní masterpiece

Žije naplno, miluje jídlo, vaření a cestování. Kamila Chadim alias Kamu už se roky toulá po světě, objevuje nejrůznější chutě a vůně a zkouší recepty. Ty pak můžete najít v barevných kuchařkách, které vydává. Teď vychází její nejobsáhlejší kniha. Nejen o tom mluvila ve studiu Rádia Praha.

5. listopad 2023 16:59

Hrozně mě baví hraní na ulici a kontakt s lidmi, líčí zpěvák Tomas Robin. K hudbě zběhl od fotbalu

Tomáš Červinka sbíral hudební zkušenosti hned v několika kapelách, nakonec se ale vydal na sólovou dráhu a pod pseudonymem Tomas Robin si písně také sám skládá. Jaká byla jeho cesta z fotbalové Slavie na pódium? A co pro fanoušky plánuje? Nejen o tom mluvil ve studiu Rádia Praha s Lenkou Vahalovou.

2. listopad 2023 18:17

Prošli jsme si turbulencemi, až se to usadilo do totální pohody, říká o kapele Street69 její zpěvák

Příští rok oslaví kapela Street69 osmnáctiny a hraní si prý užívají čím dál víc. Proč nekoncertují celý rok? A jak vznikla jejich spolupráce se skupinou Rybičky 48? Nejen na to odpovídal ve studiu Rádia Praha zpěvák a frontman kapely Jiří Strážnický.

21. říjen 2023 19:38

Prodat devítičlennou soulovou kapelu je sebevražedná mise, vtipkují členové Aneta & The Soul Uncles

V kapele Aneta & The Soul Uncles (ATSU) se sešli muzikanti, kteří v hudební branži rozhodně nejsou žádnými nováčky. „Je to kapela za odměnu, děláme si hudebně radost,“ chválí si zpěvačka Aneta Hollandrová. Spolu s ní byl ve studiu Rádia Praha také kytarista Jan Šobr.

14. říjen 2023 25:26

Novou desku křtíme na turné po klubech, chceme být fanouškům blíž, vysvětlují členové skupiny Slza

Album Monodrama vznikalo několik let a je v mnoha ohledech jiné než předchozí tři desky skupiny Slza. Petr Lexa a Lukáš Bundil říkají, že je rozhodně barevnější, změnilo se i autorství písní a místo hal s ním hudebníci vyrazili do klubů.

7. říjen 2023 19:19

Stále píšu o vážných věcech. Musím se zaměřit na to, abych byla trochu vtipnější, směje se Katarzia

Pochází ze Slovenska, ale v Česku už zdomácněla a dlouhodobě žije v Praze. Hudebně toho zvládá hodně, věnuje se vlastní tvorbě, koncertování, ale podílí se i na filmech a divadelních představeních. A teď vychází její šesté album s názvem Šťastné dieťa. Hostem Lenky Vahalové byla tentokrát Katarzia.

30. září 2023 29:18

Anna Julie Slováčková: Videoklip s rodiči je doják. Nové album Osudová představuje moji duši na CD

„Hrát v Lucerna Music Baru je pro kapely našeho typu fakt splněný sen a my se na to moc těšíme,“ říká Anna Julie Slováčková před koncertem, na kterém pokřtí novou desku Osudová. Ve studiu Rádia Praha mluvila nejen o hudbě, ale také o herectví, rodině, snech i vážné nemoci.