Martina Adlerová: Sudá a lichá

Rozhlasový sloupek
28. červenec 2021 02:00

Mám radši labutě než biče. Z toho vyplývá, že mám raději sudá čísla než ta lichá.

Rozhlasový sloupek

Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Další epizody

Dnes
02:11

Ivan Mls: Červotoč

Nastěhoval se k nám na chatu nový spolubydlící. Původně jsme o něm nevěděli, až jednou manželka, když vytahovala hrnec z kredence, konstatovala, že na poličce je hromádka nějakého jemného prášku.

Před třemi dny
02:02

Jiří Březina starší: Mobilní stigma

V životě se řídíme mnoha nepsanými pravidly, která nám pomáhají vyvarovat se trapasů. A tak se třeba zdravíme a při jídle nesrkáme polévku. Tahle pravidla mají ale slabinu: jak se objeví novinka, vzniká problém.

Před čtyřmi dny
01:47

Martina Adlerová: Sousedská

Když žijete na vsi, přicházíte do osobního kontaktu s různými zajímavými lidmi. Máme tady pána, jehož bezprizorní nevychovaný pes nám drape na dveře, kdykoliv naše fena hárá. Vstup do našeho domu tak vypadá jako čerstvě zbudovaná expozice šakalů, což dotyčný pán považuje za pozoruhodné.

Před pěti dny
02:23

Jan Flaška: S hlavou v betonu

Občas slýchávám, že malé děti jsou zvídavé a my dospělí bychom v nich měli tuhle jejich vlastnost rozvíjet. Takže mě pochopitelně zahřálo u srdce, když se mě sedmiletý syn zvídavě zeptal, co se stane s člověkem, když mu zatuhne hlava v betonu.

Před šesti dny
02:04

Ivan Mls: Ohlédnutí za létem

Nejsem ani meteorolog, ani klimatolog, abych mohl pronášet odborné soudy o počasí, nejsem ale ani pan Důra z Rozmarného léta, abych prohlašoval, že tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.

Před týdnem
01:33

Jiří Březina mladší: Čokoláda

Kdysi jsem četl o pokusu, při kterém se vědci pokoušeli zjistit, kdo má lepší čich: člověk, nebo pes? Po travnaté ploše prošli s tabulkou čokolády na provázku a poté nechali zkoumané objekty, ať vyčuchají trasu, kterou pochoutka prošla.

Před týdnem
02:26

Pavel Kroneisl: Horní Planá

Teprve docela nedávno jsem si uvědomil, jak zásadní je pro můj život Lipensko. Oblíbil jsem si ho už při výletech v dětství, teď tu už nějaký pátek trvale žiju.

Před týdnem
01:21

Jiří Březina mladší: Škola začíná

Máme za sebou první dny nového školního roku. Ta rychlá změna tempa z letního klídku na hektický rytmus moderní společnosti mě nepřestává udivovat.

Před týdnem
01:44

Martina Adlerová: Opusťte loď!

Někdy si připadám jako kapitán potápějícího se plavidla. To když k nám přijede neohlášená návštěva.

Před týdnem
02:16

Jiří Březina starší: Sekání trávy

Letošní rok je nezvykle bohatý na srážky. Nezvykle jen z pohledu posledních let. Jinak jde spíš o rok normální, kdy se v létě horka střídají s bouřkami, má smysl chodit na houby a roste tráva.