Rozhlasový sloupek
8. únor 2023

Poslechněte si podcast: Eliška Novotná: V pohádkách se nestárne

Mám několik oblíbených seriálů, na které se dívám opakovaně, a tak jsem se hodně těšila na další řadu jednoho z nich – po tolika letech jsem v ni už ani nedoufala.

01:32

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:03

Zdena Kolářová: Popeláři

Nevím, v čem spočívá kouzlo popelářské práce, ale už jsem slyšela spoustu lidí, kteří říkali, že jako děti chtěli být právě popeláři.

Včera 01:43

Hana Hosnedlová: Procházky

Vzpomínám si, že v době mého dětství jsme pravidelně v neděli odpoledne chodívali s rodiči na procházky nebo na celodenní výlety. A nebyli jsme sami.

Před dvěma dny 02:04

Jiří Březina starší: Vrabci

Loni o prázdninách na náš balkon zalétla samička vrabce. Prohopkala ho křížem krážem a zase odlétla. Za pár dní se objevila zas.

Před pěti dny 02:30

Jan Flaška: Z historie návodů na notebooky

Když jsem nedávno kupoval notebook, nebylo v krabici kromě nabíječky už nic dalšího – jen jakýsi kus papíru s pár piktogramy. Překvapilo mě to. Patřím totiž ke generaci blbců.

Před týdnem 01:57

Hana Hosnedlová: Kniha

Březen je měsícem knihy a já bych vám ráda v této souvislosti představila jednu nevšední publikaci s názvem Jihočeské osobnosti známé a méně známé

Před týdnem 02:08

Ivan Mls: Petky

Maličko lituji, že nebydlím v nějakém našem velkoměstě. Třeba v Praze, Brně, Olomouci či Plzni. Ne snad, že bych měl něco proti Českým Budějovicím, nedám na ně dopustit, ale přece jenom, těmito městy momentálně kráčí pokrok.

Před týdnem 02:12

Jiří Březina starší: Selský rozum

Také se rádi řídíte selským rozumem? Nač se potápět do složitostí a dumat nad věcmi, které jsou jasné na první pohled. Jenže selský rozum občas nefunguje. Ověřil jsem si to před časem u Vrbenských rybníků.

Před týdnem 02:31

Pavel Kroneisl: Splněný dětský sen

Asi tak ve dvanácti letech jsem dostal k Vánocům knížku Ten druhý jsem já, kterou napsala francouzská spisovatelka Simone Martin Chauffierová. Hlavními hrdiny příběhu jsou dvojčata, Alain a Alban, jejichž otcem byl korzár z francouzského přístavu Saint Malo.

Před týdnem 02:03

Hana Hosnedlová: Cyklisté na chodníku

Vždycky jsem cyklistům fandila. Považovala jsem jízdu na kole nejen za nenáročnou sportovní disciplínu, přístupnou většině, ale zároveň i za ekologicky šetrný způsob dopravy.

Před 2 týdny 02:11

Jiří Březina starší: Rovné příležitosti mužů a žen

Hodně se teď mluví o rovných příležitostech mužů a žen. Nejsem proti, ale je pro mě těžké si to prakticky představit.