Před týdnem

Poslechněte si podcast: Antonín Pelíšek: Sdílená třešeň

Na zahradě mi roste třešeň. Z malého stromku, který se nechal zprvu otrhat ze země, pak z krátkých štaflí a nakonec jedině šplháním do větví, je dnes pořádný macek, do jehož koruny by se dalo spustit jen z vrtulníku.

02:06

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:22

Ivan Mls: Balení na dovolenou

Bývaly časy, kdy jsem toužil zažít něco z dobrodružství hrdinů románů Julese Vernea. Procestovat dvacet tisíc mil pod mořem, užít si dva roky prázdnin, být patnáctiletým kapitánem, strávit pět neděl v balóně nebo se vypravit na cestu do středu Země.

Včera 01:58

Antonín Pelíšek: Počítání kachniček

V osadě, kam jezdím na chalupu, máme zase po roce radostnou událost. Počátkem května se v rákosí návesního rybníka narodila místní divoké kachně mláďata.

Před čtyřmi dny 02:15

Hana Hosnedlová: Autostop v Austrálii

O autostopu i o tom, že využívám jeho výhod i ve svém pokročilém věku, jsem už v Rozhlasovém sloupku hovořila několikrát. Tentokrát bych se ráda zastavila u reakcí stopovaných řidičů.

Před pěti dny 02:08

Jiří Březina starší: Malotřídka

Školu už mám pár pátků za sebou, a tak občas přemýšlím, jaké rozdíly bych našel v nějaké dnešní proti naší vesnické malotřídce. Tam, kde učitel promyšleným multitaskingem souběžně vzdělával i tři různé ročníky naráz.

Před šesti dny 02:20

Věra Hlaváčková: Babylon

Mám skvělou kamarádku, která neměla v posledních letech moc na růžích ustláno... Takže když mi s nadšením volala, že má skvělého chlapa, měla jsem velkou radost. „Musíš přijet a seznámit se s ním.“

Před týdnem 01:51

Martina Adlerová: Čára života

Kdysi jsme v rámci nějakého kreativního semináře dostali za úkol namalovat čáru života. A svou pozici na ní v podobě bodu na přímce. Musela jsem se tomu smát. Já přece nejsem bod, a život není přímka.

Před týdnem 02:30

Jan Flaška: Jak potěšit učitele

Rok co rok stojí na konci června statisíce rodičů pořád dokola před stejným problémem: co koupit třídní učitelce nebo učiteli za vysvědčení. Většina to bez delší úvahy řeší květinou, zejména pokud obdarovávají učitelku.

Před týdnem 02:13

Ivan Mls: Pěstitel

Jsem pěstitel amatér. Nechlubím se, ani si nestěžuji. Prostě to konstatuji. Tím chci jen říct, že nejsem nijak existenčně závislý na zemědělských produktech, které se mi čas od času podaří vypěstovat.

Před týdnem 01:59

Jan Cempírek: Léto jako bramboračka

Bramborová polévka má v české kuchyni pověst dosti střídmou. Patří mezi nejzákladnější jídla a dovede ji uvařit každý kuchařský novic. Vždyť na přípravě bramboračky nic není – voda, sůl, brambory, jíška, to je základ... a pak: co dům dá.