NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Hana Hosnedlová: Mikuláš

Neumím si představit začátek prosince bez Mikuláše. Tedy toho svatého, který chodí do rodin a naděluje dětem dárečky, nebo taky pokárání, po němž následuje slib malého hříšníka, že se určitě polepší. Děje se tak v předvečer svátku všech Mikulášů, tedy 5. prosince.

02:11

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Před třemi dny 02:12

Věra Nosková: Noční vlak

Mám se přemístit z gruzínského hlavního města do metropole v Arménii, Jerevanu. Vlamuji se s velkým těžkým batohem do kupé ve vlaku, v němž mám strávit noc. Je v něm už vyplašená křehká stařenka.

Před čtyřmi dny 01:50

Martina Adlerová: Sprchaři versus vanaři

Existují dva druhy lidí: Ti, kteří mají rádi koupel ve vaně, a ti druzí, kteří upřednostňují sprchu.

Před pěti dny 02:32

Zdena Kolářová: Bobík

Měli jsme partu kamarádů, která se setkávala každou sobotu dopoledne. Čtyřicet let. Přestože jsme jí říkali babinec, s radostí ji navštěvovali i muži. Profesní složení bylo pestré, takže to bylo kromě zábavy i poučné.

Před šesti dny 02:22

Pavel Kroneisl: Kanadský žertík

Nedávno jsem v pořadu Vltavín vzpomínal na dnes už zvěčněného kolegu a kamaráda Jardu Klímu a na naše vzájemné hodně drsné žertíky. Tady je jeden z nich.

Před týdnem 02:16

Ivan Mls: Chvála knihobudek

Bývaly časy, kdy jsem býval pečený vařený v různých antikvariátech. Pak ty časy časem pominuly, neboť mi došlo, že ne všechno, co mě zaujalo, si musím nutně odnést domů.

Před týdnem 02:30

Zdena Kolářová: Soukromí

Současnou dobu bych charakterizovala jako dobu ztráty soukromí. Někdy je nedobrovolná, to když vás kamery, jimiž jsou prošpikované ulice, najdou všude, i když zrovna nejste recidivista. Jindy se na cestu veřejné exhibice vydáváme sami.

Před týdnem 01:55

Martina Adlerová: Četné nešvary

V životě se objevují četné nešvary. Souhlasíte? Například tolik diskutovaný pitný režim.

Před týdnem 02:44

Jan Cempírek: Poruchoví mazlíčci

Jako každé dítě jsem i já v dětství miloval zvířátka. Můj pokojíček tak časem obývalo několik morčat nebo andulek.

Před týdnem 02:06

Jiří Březina starší: Jack London

Od mládí hodně čtu. Četba je dobrodružství, když berete knihu do ruky, nikdy nevíte, co s vámi udělá. Ne všechny knihy mě chytly za srdce, některé jsem přečetl se zájmem a některé v půli odložil. Ale pár knih mě k sobě připoutalo tak, že jsem nedokázal dělat nic jiného, než je dočíst.