- Podcasty
- Rozhlasový sloupek
Poslechněte si podcast: Jan Štifter: Chyba
Moje manželka Eva pro mě připravuje webové stránky. Základní prezentaci, pár hřejivých slov o člověku, představení knížek a také kalendář akcí: seznam besed, autogramiád, čtení. Protože je moje žena Eva moderní člověk, požádala o součinnost umělou inteligenci.
Rozhlasový sloupek
Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.
Pavel Kroneisl: Rozbité hodinky
Nedávno jsem se ráno probudil a vedle mé ruky na prostěradle ležely moje náramkové hodinky. Přetrhl se mi v noci řemínek.
Miroslav Boček: Jak je to možné
Čas od času se s manželkou přeme, kdo koho sbalil a proč. Dřív byli těmi iniciativnějšími spíše muži, čapli ženu za vlasy, přehodili si ji přes záda a odnesli do chatrče. Tento způsob je dnes ale zakázaný a ani neodpovídá mému naturelu. Navíc, má žena má na takové zacházení příliš krátké vlasy a ta chatrč patří spíš jí než mně.
Hana Hosnedlová: Družina
Jako dítě zaměstnaných rodičů jsem v dětství chodila do družiny. To je takové to zařízení, kam se jde hned po skončení vyučování, aby se děti nepoflakovaly po ulicích a nedělaly – jak se tenkrát říkalo – vylomeniny.
Antonín Pelíšek: Jak voní svoboda
Je známá věc, že vůně dokážou vyvolat vzpomínky na minulost. Když o tom uvažuju po uplynutí 35 let od listopadu 1989, připomenou mi občas několik zážitků.
Mirka Nezvalová: Listopadové střípky
Ohlížíte se někdy zpátky? Já si tento vzpomínkový relax dopřávám v poslední době čím dál častěji, protože se snažím vybavovat si jen to hezké.
Hana Hosnedlová: Můj samet
Při prvních událostech sametového převratu jsem zaznamenala, že se řada lidí okolo mne bála veřejně zapojit. Třeba jen účastí na mítincích na náměstích. Co kdyby se to nepovedlo a jim to bylo připočteno v posudku do mínusu.
Pavel Kroneisl: Jeden splněný sen
Od dětství jsem měl rád historii. Mohou za to dva pánové. Spisovatel Eduard Petiška a jeho kniha Staré řecké báje a pověsti a pan učitel dějepisu na základní škole Holec.
Jiří Březina starší: Zahraniční objevy
Jistě znáte ty anekdoty, ve kterých se sejde třeba Francouz, Angličan a Čech a předvádějí odlišné přístupy k nějakému problému. Na konci se samozřejmě ukáže, že my Češi jsme nejchytřejší a těm druhým se s chutí zasmějeme.
Mirka Nezvalová: Poutnice krajinou
Potkala jsem nedávno známou, říkejme jí třeba Dana. Usmívala se a dobrá nálada z ní přímo sršela.
Hana Hosnedlová: Stromy
Stromy mám moc ráda. Ty v lesích, na zahradě i solitéry stojící někde v krajině. A viděla jsem jich na svých toulkách po světě opravdu hodně.