Rozhlasový sloupek
NejnovějšíPřed 2 týdny

Poslechněte si podcast: Markéta Hejkalová: Exotické ovoce

Havlíčkobrodská spisovatelka Markéta Hejkalová se zakousla do exotického ovoce a našla v něm inspiraci pro dnešní sloupek.

02:09

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před 3 týdny 03:39

Zdeněk Dryšl: Senior

Důchodce nebo senior, co myslíte? Je mezi tím rozdíl? Poslechněte si dnešní rozhlasový sloupek Zdeňka Dryšla!

Před 3 týdny 02:38

Petr Hladík: Nadváha

Jak zhubnout! To je téma dnešního rozhlasového sloupku. Je plný zaručených rad. Třeba se vám budou hodit, ale třeba taky dojdete k tomu, že ta kila navíc prostě přestanete řešit. Podobně to dopadlo i mezi kamarády Petra Hladíka, autora dnešního rozhlasového sloupku.

26. únor 2023 03:21

Zdeněk Dryšl: Telemedicína

Po telefonu lze provádět cokoli. Dá se přes telefon i léčit? V rozhlasovém sloupku se nad tím zamýšlí Zdeněk Dryšl.

25. únor 2023 02:28

Petr Hladík: Rok ve válce

Některé události se nás více dotknou, když se setkáme s jejich účastníky, alespoň tuto zkušenost má autor dnešního rozhlasového sloupku, který už za chvilku uslyšíte.

19. únor 2023 02:28

Petr Hladík: Messi nebo Ronaldo?

Statistiky, systematický rozbor nebo sympatie? Je lepší Messi nebo Ronaldo? Věčné dilema. Tady je pohled na věc od Petra Hladíka.

18. únor 2023 03:22

Zdeněk Dryšl: Dukla

Jak dostat fandění hokeji do divadelního představení. Herci Horáckého divadla v Jihlavě to dokázali! Nevěříte? Pak si poslechněte dnešní rozhlasový sloupek! Mezi skalní fanoušky Dukly totiž vždy patřil i Zdeněk Dryšl.

12. únor 2023 01:48

Markéta Hejkalová: Sv. Valentýn

Blíží se svatý Valentýn. Máme tento módní svátek zamilovaných ignorovat nebo si z něj přecijen můžeme vzít něco dobrého? Svůj názor nám teď předloží havlíčkobrodská spisovatelka Markéta Hejkalová.

11. únor 2023 02:47

Petr Hladík: Sv. Valentýn

Možná, že svátek sv. Valentýna neslavíte. Ale může být alespoň dobrou příležitostí trošku se zasnít, zavzpomínat na některé svoje zamilovanosti, zamyslet se nad tím, co z nich zbylo a jestli to k něčemu bylo. Pokusíme se o to už za chvilku v rozhlasovém sloupku Petra Hladíka.

5. únor 2023 01:54

Markéta Hejkalová: Pohodlné nakupování na internetu

11. 2. - Den bezpečného nakupování na internetu. Vzpomeňte si na něj pokaždé, když na vás zabliká nějaká nabídka na monitoru vašehoho počítače. On-line nakupování má i svá úskalí a může mít také nepříjemné následky. Alespoň podle spisovatelky Markéty Hejkalové.

4. únor 2023 02:46

Petr Hladík: Nakupování na internetu

Lákadlo nakupování na internetu je velké a snadno mu podlehneme. Reklama a přehledná nabídka přijde až do vašeho počíteče nebo chytrého telefonu, nemusíte se nikam trmácet a balíček přiveze pošťák až k vám do domu. Má to své výhody ale i nevýhody. A právě o nich bude Petr Hladík mluvit v dnešním rozhlasovém sloupku.