• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Rovných 120 let od založení prvního lyžařského svazu na světě - Svazu lyžařů v Království českém

Na den přesně před 120 lety byl v roce 1903 v Jablonci nad Jizerou založen Svaz českých lyžařů. A byl to také vůbec první národní lyžařský svaz na světě. Zakládajícími členy byl Český Ski klub Praha, Český Ski klub Vysoké nad Jizerou a Český Krkonošský spolek Ski Jilemnice.

02:15

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:37

Ceny chat a chalup se snižují, mnohdy o desítky procent. Jak to vypadá v Královéhradeckém kraji?

Zájem o nákup chat a chalup je v současné době nízký. Ceny rekreačních objektů v některých regionech České republiky v posledním roce klesly až o desítky procent. Situaci v Královéhradeckém kraji mapovala reportérka Natálie Poláková.

Dnes 02:13

Pravý perníčkový čas je tu! Přijměte pozvání od perníkářky Dany Holmanové do Muzea města Železnice

Advent, čas perníčků, čas umění perníkářky Dany Holmanové. Na její jedinečnou výstavu plnou novinek, nazvanou „Muzeum s vůní perníku“, se vypravíme do města Železnice na Jičínsku.

Dnes 00:22

Cena vodného a stočného vzroste od příštího roku na Hradecku v průměru o téměř 15 procent

Vodné a stočné bude od 1. ledna v Hradci Králové i v dalších městech a obcích na Hradecku dražší. V průměru cena stoupne o téměř 15 procent na necelých 147 korun za metr krychlový dodané a odvedené vody. Průměrná domácnost tak za rok zaplatí za vodu téměř o 1 900 korun více.

Včera 04:59

Před 100 lety byla na Dobrošově v rámci Jiráskovy chaty otevřena rozhledna od architekta Jurkoviče

100 let od oficiálního otevření rozhledny na Dobrošově. Ta je součástí Jiráskovy chaty a z výšky patnácti metrů nabízí výhled na Orlické hory, Krkonoše, Náchodsko i přehradu Rozkoš. Na objednávku Klubu českých turistů ji navrhl architekt Dušan Jurkovič a na základní kámen přišel při zahájení stavby poklepat Jiří Stanislav Guth-Jarkovský.

Včera 00:15

Záchranáři v Orlických horách upozorňují turisty na vhodné oblečení do mrazivého zimního počasí

Horská služba v Orlických horách se připravila na víkendový start zimní sezóny. Skiareál v Říčkách naplánoval otevření sjezdovek a k dispozici bude také část tratí na běžecké lyžování.

Před dvěma dny 00:16

Prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů zahájili lesníci v pátek 1. prosince

Prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů začne v pátek 1. prosince v hájovně Marokánka u Krňovic. V pondělí 4. prosince se připojí i hájovna U Zeleného sloupku na Novém Hradci Králové. Na obou místech budou stromky k dispozici až do vyprodání zásob.

Před dvěma dny 03:00

Po domluvě premiéra s lékaři by k odvolání jejich protestů mělo dojít po podepsání písemné dohody

Po včerejší schůzce lékařů s premiérem platí v nemocnicích Královéhradeckého kraje dál omezený režim. Návrat k plnému provozu začnou nemocnice řešit až po té, co navržená dohoda, která má lékařům zaručit lepší odměňování za práci navíc, bude stvrzena podpisy.

Před dvěma dny 06:26

S nástupem chladného počasí se teoretické plány zimní údržby silnic v kraji proměňují ve skutečnost

Česko zasypal sníh a zatímco děti a lyžaři z toho mají radost, pro silničáře to znamená práci navíc. S technikou vyjíždí k údržbě silnic obvykle už v noci, aby cesty byly pro ranní provoz vyčištěné. Zda se to daří a zda připravený plán údržby obstojí ve srovnání s realitou, na to jsme se zeptali ředitele Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiřího Brandejse.

Před třemi dny 03:11

6 supermarketů v krajském městě a v nákupním košíku 8 běžných potravin. Jaké jsou rozdíly v cenách?

Jeden vzorový nákup základních potravin - od pečiva přes ovoce a maso až po suroviny na pečení. A proti tomu šest různých supermarketů v Hradci Králové. Všechny nákupy ve stejný den, aby byly dodržené jednotné podmínky. Jak velké rozdíly se mohou na jednotlivých účtenkách objevit?

Před třemi dny 01:31

Ze hřbitovního sadu ve Vrchlabí, o jehož obnovu se snaží Okrašlovací spolek, zmizely nové stromy

Z vrchlabského hřbitovního sadu zmizely nové stromy, keře i byliny. Sad byl už delší dobu ve špatném stavu a členové místního Okrašlovacího spolku ho proto začali obnovovat. Jenže někdo jim začal škodit. Kam vše zmizelo, zatím nikdo neví. V zemi zůstaly pouze díry.