Press klub
25. duben 2022

Poslechněte si podcast: Roman Šmucler: Největší problém u uprchlíků jsou rovnátka

Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera jsou největším problémem péče o zuby uprchlíků rovnátka u dětí. Samotného ho to překvapilo. Mnoho tisícovek dětí způsobuje nával. Naopak všechny další věci díky počtu českých zubařů zvládají v pořádku. Navíc u nás působí také mnoho lékařů ze zemí bývalého Sovětského svazu, takže není problém s komunikací.

30:29

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:42

Jana Vohralíková: Prezidenta Zemana zhodnotí až dějiny. Chceme dělat věci jinak

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková v Press klubu hovořila o změně prezidentské kanceláře. Ta Petra Pavla bude jiná a rozhodně nebude fungovat proti dobrým mravům, nabídne jiný příklad. Řeč byla také o mladém a dravém mládí, kterým se nový prezident obklopuje. Vzpomenula také svoji cestu kolem Everestu, což bylo její životní přání.

Před dvěma dny 15:25

Andor Šándor: Kdybych věděl, jak ukončit válku, dostal bych Nobelovku

Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor v našem Press klubu předpovídá, že jednání o míru budou dlouhá a těžká. Vidí to na dlouhá léta jako problém pro celou Evropu. Vláda podle něj špatně komunikuje v podpoře Ukrajině. Šándor vysvětlil také, proč se bojuje o Bachmut a proč neví, kdy Ukrajina půjde do protiofenzivy.

Před třemi dny 17:27

Vladimír Kočandrle: Rocková hudba vede lidi správným směrem

Hostem úterního Press klubu Frekvence 1 byl hudební producent, textař a skladatel Vladimír Kočandrle. V rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým například řekl, že v hudbě přežije to, co má nějakou hodnotu. Čas je podle něj spravedlivý soudce. A taky, že konec nosičů stále nenastal. Celý rozhovor najdete zde:

Před čtyřmi dny 18:53

Jiří Babica: Za komouše papriky nebyly, v zimě jsme měli poloshnilé brambory

Kuchař Jiří Babica v Press klubu porovnával dobu komunismu se současností. Zamýšlí se nad cenami potravin, nabízí řešení a hovoří o tom, jak s tím bojuje on. Očekává také na jaře snížení cen potravin. Prozradil také, že beránka nepeče. Naposledy Babicovi při téhle činnosti odpadly uši.

Před týdnem 19:09

Jitka Pražáková: Český národ patří k těm štědrým

Hostem moderátorky Romany Navarové ve čtvrtečním Press klubu byla ředitelka nadace EP Corporate Group Jitka Pražáková. Pomáhá mimo jiné rodinám s dětmi, které přišly o část příjmů po smrti jednoho z rodičů. Počet těchto případů je alarmující. 14 tisíc rodičů ročně. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 14:48

Bohumil Pečinka: Třicítka ve městech? Další útok na automobilismus

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl publicista, komentátor a spisovatel Bohumil Pečinka. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že vládám v 90. letech vděčíme za to, že privatizovaly státní podniky, jinak by pošt ve ztrátě bylo víc. Naproti tomu za posledních vlád se zvýšil počet úředníků skoro o padesát tisíc. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 21:35

Jan Tuna: Potraviny jsou levnější než za komunismu

Publicista a reportér Jan Tuna v našem Press klubu porovnával ceny potravin za minulého režimu a nyní. Pořád navzdory zdražování jsme na tom lépe v porovnání s platy a tím, co si můžeme koupit. Navíc zmínil i lepší kvalitu a výběr. Dotkli jsme se také nákupů za hranicemi, kde pořád je více menších zemědělců než u nás a to děla třeba z Polska zajímavý trh. Tuna také pořádá koncert na podporu dárcovství a věnuje se pomoci lidem, kteří onemocněli leukémií.

Před 2 týdny 17:54

Ilona Švihlíková: Vláda ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla ekonomka Ilona Švihlíková. V souvislosti s nižší mimořádnou valorizací důchodů řekla, že vláda tím ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje. V otázce dalšího zvýšení základní úrokové sazby už teď podle Švihlíkové vidíme zamrznutí hypotečního trhu, rekordní propad spotřeby domácností a rekordní pokles maloobchodních tržeb. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Před 2 týdny 20:00

Pavel Švagr: Zimu jsme zvládli velmi dobře

Předseda Správy státních hmotných rezerv ČR Pavel Švagr si pochválil, jak se zvládla zima. Naštěstí pro nás všechny nebylo potřeba sahat do žádných rezerv. Jsou vidět také úspory. Pomáhá to zajištěním komodit i našim peněženkám. Švagr slyšel názory, že na Ukrajinu míří hodně věcí, ale vůbec solidarita neohrožuje české občany.

Před 2 týdny 16:28

Vladimír Dzuro: Všichni lidé jsou schopni udělat všechno

Bývalý kriminalista a vyšetřovatel soudu v Haagu Vladimír Dzuro v našem Press klubu mluvil o válce v Jugoslávii a popsal svoje pocity vyšetřovatele i to, s jakými emocemi a kdy musel pracovat. Chápe, že každý člověk je schopen udělat cokoli, pokud se dostane ve válce do zoufalé situace. Čekal také, že zažitá událost lidstvo posune a poučí. Jenže válka na Ukrajině ho vyvedla z omylu.