Press klub
26. květen 2021

Poslechněte si podcast: Roman Prymula: Covid-19 mohl uniknout z laboratoře, ale uměle vyrobený nebyl

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. V rozhovoru mimo jiné řekl, že covid-19 mohl uniknout z laboratoře, ale uměle vyrobený podle epidemiologa nebyl. Poslechněte si záznam rozhovoru.

19:24

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 15:38

Diagnóza hematoonkologického onemocnění už není rozsudkem smrti, říká v Press klubu profesor Tomáš Kozák

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl hematoonkolog Tomáš Kozák. V první části se věnují jeho knize "Tam nahoře už nikdo není", kterou napsal. Následně mluví o demokracii a svobodě slova. Ve druhé části rozhovoru už probírají samotné onemocnění krve. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s hematoonkologem Tomášem Kozákem si můžete poslechnout zde:

Před třemi dny 18:56

Policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem, říká šéf dopravní policie Jiří Zlý

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéf dopravní policie Jiří Zlý. V rozhovoru mimo jiné řekl, že policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem. Poslechněte si záznam.

Před čtyřmi dny 22:04

Bohumil Pečinka: Vláda dělá spoustu věcí, ale měla by lépe komunikovat

Petr Fiala dělá spoustu věcí, ale měl by lépe komunikovat. V Press klubu to řekl politický komentátor Bohumil Pečinka. Když se SPOLU dostalo k vládě, začal se svět sypat za pár měsíců. Do toho předsednictví. I tak se dá lépe komunikovat. Ceny energií se nedaly plánovat v březnu nebo únoru, ale počkejme na to, jak to bude vypadat po zastropování, nabádá komentátor. Vyjádřil se také k mobilizaci v Rusku a Putina vidí v úzkých.

Před pěti dny 15:19

Adam Suchý: Truchlení je přirozená věc

Truchlení nejde zrušit, to si musíme odžít. Říká v našem Press klubu psycholog Adam Suchý i s ohledem na smrt britské královny s tím, že Britům může navozovat pocit, že zemřel někdo blízký. Máme vsugerováno, že někteří lidé tady budou navěky jako třeba Karel Gott. Poradil také, jak zvládnout současnou dobu. Všechny časy měly nějaká úskalí. Musíme se spolehnout na vlastní výbavu, protože jsme připraveni nést zátěž a překonat překážky.

Před šesti dny 05:52

Měla jsem pocit, že sedím naproti královně, i když jsem ji viděla jen z obrazovky, vzpomíná v Press klubu velvyslankyně Marie Chatardová

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byla velvyslankyně České republiky ve Velké Británii Marie Chatardová. V rozhovoru mimo jiné vzpomínala na setkání s královnou Alžbětou II. I když kvůli covidu-19 bylo při předávání pověřovacích listin jen online a viděla ji jen z obrazovky, měla pocit, že sedí naproti královně. Podle velvyslankyně král Karel III. ještě jako princ Charles navštívil v letech 1991 až 2010 Českou republiku 5x a oblíbil si ji. Proto věří, že když se najde vhodná příležitost, tak k nám rád znovu zavítá. Celý rozhovor moderátora Luboše Procházky s velvyslankyní České republiky v Londýně Marií Chatardovou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 10:49

Letošní léto bylo pátým nejteplejším od začátku měření v pražském Klementinu, prozradila Dagmar Honsová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla meteoroložka Dagmar Honsová. V rozhovoru mimo jiné prozradila, jak se do historie zapíše letošní léto. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 16:29

Vláda to může zásadně projet, říká aktivista Mikuláš Minář

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl bývalý šéf spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Aktuální politickou situaci s ním rozebíral kolega Čestmír Strakatý.

Před týdnem 17:02

O státní pomoc si budou moci požádat pouze firmy, kterým výrazně vzrostly platby za energie, upozorňuje vicepremiér Jurečka

Doufám, že státní pomoc pro obyvatele a firmy s vysokými cenami energií projde Sněmovnou rychle! V Press klubu Frekvence 1 to dnes po jednání vlády řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 15:17

Cukrovka je tichý zabiják, říká gastroenterolog Jan Král

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl přední český gastroenterolog Jan Král. S Romanou Navarovou si mimo jiné povídal o nebezpečí cukrovky.

Před týdnem 16:58

Budu po Babišovi žádat exekučně novou omluvu, říká aktivistka Jana Filipová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla aktivistka Jana Filipová, která se soudila s Andrejem Babišem kvůli nepodloženému výroku, že odpůrci bývalého premiéra dostávají za účast na protestech zaplaceno. Jenže s Babišovou omlouvu není spokojená. Poslechněte si záznam rozhovoru.