Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Rokycanská nemocnice pořádá akci Zachraň život, chce získat nové dárce krve

Transfuzní oddělení rokycanské nemocnice hledá nové pravidelné dárce krve. Pomoci by měla akce s názvem Zachraň život. Ta vypukne v úterý 12. 9. na Masarykově náměstí.

05:51

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:18

Ornitologové na Tachovsku žasnou. Potvrdil se zde výskyt vzácného ptáka

Snad úplně poprvé v historii tachovského regionu zaznamenali ornitologové úspěšné hnízdění vzácného motáka lužního. V hnízdě bylo nalezeno několik mláďat, dvě mrtvá, jedno živé. Při další návštěvě bylo ještě nalezeno další živé mládě.

Před dvěma dny 03:02

Chata na Pancíři slaví 100 let. Složili se na ni turisté

Jedním ze symbolů Železnorudska je bezpochyby chata s rozhlednou na Pancíři. Ta právě v září slaví významné jubileum. Otevřena byla přesně před sto lety – 28. září 1923.

Před třemi dny 02:58

Od podepsání Mnichovské dohody uplynulo 85 let, událost připomíná výstava v klatovském muzeu

Před 85 lety podepsaly Německo, Itálie, Francie a Velká Británie Mnichovskou dohodu. Na jejím základě muselo Československo postoupit Německu svá pohraniční území. Tisíce lidí se tak najednou ocitly v cizí zemi.

Před třemi dny 03:25

Obří anakonda je raritou u Kosího potoka

Kde se vzala anakonda v našem regionu? Je to jen název podivně pokrouceného smrku, který z nějakého tajemného důvodu nevyrostl vzhůru, jako ostatní stromy, ale plazí se po zemi, pouze špička směřuje vzhůru.

Před čtyřmi dny 03:12

Růžový králík na Košutce se dočkal opravy, chránit ho budou nanotechnologie

Růžový králík v Plzni na Košutce by mohl být „nesmrtelný“. Dílo Adama Trbuška totiž začnou chránit moderní nanotechnologie. A to není jediná změna, která sochu čeká.

Před čtyřmi dny 03:41

Náměstí v Přimdě má nové označení, nese jméno významného podnikatele

Náměstí v Přimdě na Tachovsku nese od začátku září nové jméno. Připomíná významného místního podnikatele a vlastence Jindřicha Kolowrata.

Před pěti dny 05:07

Začala oprava tramvajové trati na Koterovské. Jaká omezení nás čekají?

Rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech odstartovala. Stavba a s ní spojená dopravní omezení jsou naplánovány tak, aby začaly po skončení oprav mostu Milénia.

Před pěti dny 03:05

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech díky modernizaci ušetří za energie deset milionů ročně

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech dokončila projekt Energetické úspory se zárukou (EPC) za více než 332 milionů korun. Jeho součástí je především vybudování nové plynové kotelny s kondenzační technologií, dále výměna rozvodů topné vody a páry, zateplení budov v areálu, instalace střešní fotovoltaické elektrárny a řada dalších energeticky úsporných opatření.

Před šesti dny 03:32

Na D5 proběhla rozsáhlá policejní kontrola, odhaleni byli dva ilegální migranti

Dva cizince bez platného povolení k pobytu odhalili včera policisté při rozsáhlé kontrole na dálnici D5. Pokutovali také řadu přestupků.

Před šesti dny 05:04

Tipy na víkend: DEPO Street Food Market, Dny šumavského trojhradí, Běh Kilometrovkou

Od státního svátku 28. září až do neděle se konají nejrůznější akce napříč celým regionem. Stačí si vybrat. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.