Seriál Radiožurnálu Sport
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Roky 2016 a 2017: Pád do druhé ligy a bleskový návrat klubu mezi elitu

V roce 2016 byla v Ostravě doba temna. V sezoně 2015/2016 byl pro Baník konečnou v 1. české lize. Hned na začátku sezony opustilo tým několik hráčů základní jedenáctky a společně s dluhy, které v Ostravě byly, se tým nedokázal vydat správnou cestou. Naštěstí se vše v dobré obrátilo už v nadcházející sezoně a Ostravští se rychle vrátili mezi elitou, kam bezpodmínečně patří. Z těžkého období vyvedl tým klíčový muž budoucnosti fotbalu v Ostravě Václav Brabec.

03:00

Seriál Radiožurnálu Sport

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu Sport. Zajímavá témata, reportáže ze sportovních akcí i ohlédnutí do historie sportu.

Web

Včera 02:10

V letní pauze šokoval přestup Huberdeaua z Floridy do Calgary nebo Girouxe do Ottawy

Jonathan Huberdeau v dresu Floridy nasbíral v loňské sezoně 115 bodů a s 85 asistencemi byl nejlepším nahrávačem celé ligy. Mnohé fanoušky tak překvapilo, když v létě zamířil do Calgary. Navíc když Florida získala výměnou "jen" Matthewa Tkachuka. „Bylo to hodně emotivní, strávil jsem na Floridě skoro deset let, tak to pro mě byl šok. Teď už jsem nadšený, že jsem v Calgary a budu mít možnost oblékat jeho dres,“ popisuje Huberdeau. Dále šokoval i přestup Girouxe do Ottawy.

Před dvěma dny 02:42

Chára, Subban a Keith. Loučení slavných obránců, kteří se proslavili v zámoří

Jednou z hvězd, která se letos loučí s NHL, je slovenský obr (206 centimetrů) Zdeno Chára. Obránce, který většinu kariéry spjal s Bostonem, došel hned třikrát do finále Stanley Cupu a jednou ho dokázal vyhrát. 20. září 2022 v pětačtyřiceti letech oznámil jednodenní podpis smlouvy, aby mohl oficiálně skončit jako člen tohoto klubu. Úplně ve stejný den ukončil kariéru další slavný obránce P.K. Subban a s prestižní soutěží se loučí i trojnásobný vítěz Stanley Cupu Duncan Keith.

Před třemi dny 02:30

Jak dlouho budou ještě Crosby a Ovečkin táhnout svoje celky v NHL?

Dvě jména, která se komentátoři NHL nemusí učit, stále předvádějí výborné výkony. Sidney Crosby a Alexandr Ovečkin - to jsou ikony nejprestižnější hokejové klubové soutěže. I když v rozhovorech stále častěji přichází řeč na jejich věk, tak i v pětatřiceti a sedmatřiceti letech stále patří mezi nejproduktivnější a nejplatnější hráče v zámoří. Každým rokem vylepšují své statistiky a přepisují historické rekordy. Budou i letos patřit mezi nejlepší "veterány" soutěže?

Před čtyřmi dny 05:48

Sektor hostí na jablonecké Střelnici: Nejvýše položený prvoligový stadion v Česku

Seriál Radiožurnálu Sport "Na výjezdu" tentokrát míří na nejvýše položený prvoligový stadion v Česku, na jabloneckou Střelnici. Reportér Jaroslav Plašil narazil na vlídné, zdvořilé pořadatele, ale jen málo důstojné podmínky. Jak dlouho čekali příznivci Zbrojovky v sektoru hostí po skončení zápasu, který jejich fotbaloví miláčci prohráli s Jabloncem 1:3? Užijte si další sondu do života hostujících fotbalových fanoušků.

Před čtyřmi dny 03:39

Vzpomenete si na předchozí zápasy NHL v Praze?

Pamatujete si zápasy NHL, které v minulosti přivítala česká metropole? První plnohodnotný zápas NHL v Česku se odehrál v roce 2008, kdy v 02 Areně začínali sezonu New York Rangers s Tampou Bay. Českým divákům se tak ukázal třeba Václav Prospal nebo Radim Vrbata, Petr Průcha nebo Michal Rozsíval. V roce 2010 došlo na pražské střetnutí mezi Phoenixem a Bostonem. Před třemi roky došlo na bitvu mezi Philadelphii a Chicagem. Co nabídne letošní klání San Jose a Nashville?

Před pěti dny 02:39

Vyšehrad: Seriál i film, které baví nejen fotbalové nadšence

Lavický a fotbalový míč, to je dokonalá symbióza. Těmito slovy začíná vůbec první díl úspěšného seriálu Vyšehrad. Hlavní postavou je fotbalový talent Julius Lavický, kterého v seriálu i v následném filmu hraje Jakub Štáfek. Spoustu průšvihů, které se odehrávají v seriálu, jsou inspirovány skutečnými událostmi. Po čtyřleté pauze se Štáfek rozhodl natočit film, který až donedávna vyprodával česká kina. Znáte hlášky jako: "Nazdar, kopyta"?

Před šesti dny 02:34

Proč?: Jak se fotbalové fandění může zvrhnout k tragickým událostem

Ve své době - v druhé půli 80. let - mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Primitivní sportovní fandění, které snadno překlene až k agresivním choutkám a vzájemné hecování, které vede k tragickým činům. Příběh ve filmu Proč? je inspirován skutečným případem, kdy skupina mladistvých vlajkonošů zdemolovala cestou na fotbalové utkání vlakovou soupravu a ohrožovala i cestující a osamělou průvodčí.

Před týdnem 02:46

Poslední závod: Když se lyžařské klání promění v boj o holý život

Krkonoše před první světovou válkou byl chudý kraj, kde se střetával český živel s německým. Bohumil Hanč byl nejslavnější český lyžař své doby, vyhrával závody doma i v zahraničí. Všestranný sportovec Emerich Rath se jako jediný Němec zúčastňoval českých závodů, ostatní Němci z Krkonoš je z nacionálních důvodů bojkotovali. Lyžařská padesátka se pro Hanče ze závodu změnila v boji o život. Nakonec v krutém horském počasí zahynul i jeho kamarád Vrbata. To byl Poslední závod.

Před týdnem 02:16

Boxerského šampiona si ve filmu Pěsti ve tmě zahrál Marek Vašut

Na roli boxera musel herec Marek Vašut intenzivně trénovat osm měsíců. Ve filmu Pěsti ve tmě si zahrál boxerského šampiona Vildu Jakuba a prohraje v roce 1935 Berlíně zápas s německým mistrem Kurtem Schallerem. A to hlavně kvůli nepochopitelnému zásahu trenéra Krakowského, který přikáže Jakubovi hodit ručník do ringu. Snímek měl hodně zvratů ať už sportovních, tak milostných. Předobrazem boxera Vildy byl několikanásobný mistr Československa a vicemistr světa Vilda Jakš.

Před týdnem 04:22

Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka

"Dlouhé nakopávané balony, důraz v osobních soubojích, na žádný ťukes nemáte, jste dřeváci a proto taky hrajete okres. Neumíte si přihrát na metr a hrajete nějaký trojuhelníky jako Barcelona". Nejen tyhle hlášky, ale i svérázný přístup trenéra Hnátka, kterého ztvárnil Miroslav Krobot. se vžily do paměti nejen fotbalových fanoušků. Důležitou roli ve filmu sehrál i Ondřej Vetchý, který se představil jako fotbalista Jirka Luňák. Připomeňte si legendární filmové zpracování.