Press klub
3. září 2019

Poslechněte si podcast: Robert Šlachta: Nejprve berete drogy, aby vám bylo dobře, poté je berete proto, aby vám nebylo špatně

"Nikdy jsem neměl žádného koníčka, měl jsem pouze práci," uvedl v Press klubu náměstek pátracího odboru Celní správy ČR Robert Šlachta.

10:40

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 13:42

Ondřej Šebek: Pokud bude stát investovat do sportu, násobně víc ušetří na zdravotní péči

Hostem středečního Press klubu Frekvence 1 byl šéf Národní sportovní agentury Ondřej Šebek. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že nevidí důvod k rušení zákazu startu ruských sportovců na olympiádě. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Včera 16:40

Jiří Zlý: Cyklisté musí v zimě dodržovat zásadní pravidla

Hostem Press klubu byl šéf dopravní policie Jiří Zlý. Řeč byla o nástrahách zimního řízení. Nebezpečný může být padající sníh či led například z kamionu. Zlý také zmínil, co vše musí splnit cyklista nebo chodec v těchto měsících.

Před dvěma dny 23:59

Milan Knížák: Babiš jen lže, nevěřím mu ani jméno

Milan Knížák se v našem Press klubu rozparádil! Andrej Babiš podle něj jen lže a říká nesmysly. Zhodnotil také Petra Pavla a prozradil, co spolu jedí s Václavem Klausem a jaký je jejich současný vztah. Zavzpomínal také na problémy s komunistickým režimem a na zesnulého Lubomíra Štrougala.

Před pěti dny 17:40

Barbora Urbanová: Myslím, že nový prezident nebude neřízená střela

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla poslankyně hnutí STAN Barbora Urbanová. Mimo jiné řekla, že zvolený prezident Petr Pavel bude své kroky koordinovat s vládou. V zahraniční politice je podle ní potřeba, aby pravá ruka věděla, co dělá levá. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 16:17

Miroslav Sklenář: Všechno se změnilo po sebevražedných útocích

Hostem Press klubu byl ředitel Odboru Protokolu Kanceláře prezidenta Miroslav Sklenář. Příjezd na osobní gratulaci Zuzany Čaputové byl podle něho velmi překvapivý. Kdyby Petr Pavel nevyhrál, pak by se inkognito vrátila. Petr Pavel potřebuje také ochranku, i když je generálem a bývalým vojákem. Všechno se změnilo sebevražednými útoky, a proto i nový prezident musí využívat ochranku.

Před týdnem 15:12

Luboš Korbička: Korunovační klenoty mají nevyčíslitelnou hodnotu

O hodnotě nejen historické korunovačních klenotů se v našem Press klubu rozpovídal šperkař Lukáš Korbička. Svatováclavská koruna je čtvrtou nejstarší v Evropě. Řeč byla také o náušnicích pro Ivanku Trumpovou, které nechal vyrobit. A Korbička také pochválil pány za výběr snubních prstenů.

Před týdnem 29:01

Petr Pavel: Podnikli jsme kroky k navázání kontaktu se stávající kanceláří prezidenta. Odezva zatím není příliš vstřícná

Hostem dnešního speciálního Press klubu Frekvence 1 byl nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel. S Romanou Navarovou mluvili o nadějích, které vzbuzuje u statisíců svých voličů, o spolupráci se stávající kanceláří prezidenta republiky, o přípravách na nástup do prezidentského úřadu i o tom, jestli se i nadále bude věnovat svému koníčku a podnikat vyjížďky na motorce. Poslechněte si rozhovor

Před týdnem 18:48

Miloš Gregor: Očekávám, že politika Petra Pavla se bude orientovat na Západ a demokratické země

Hostem Press klubu byl politolog z Masarykovy univerzity Miloš Gregor. V rozhovoru zhodnotil prezidentské volby. Očekával, že bývalý generál Petr Pavel v druhém kole zvítězí nad předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem? Nebude Pavel jen vládní loutkou? A kam budou směřovat další kroky Babiše? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:20

Libor Havel: Pouze jeden ze sedmi kuřáků dostane plicní rakovinu. Mozek raději slyší, že rakovinu nedostanu, než dostanu

Hostem pátečního Press klubu u Báry Nesvadbové byl pneumolog Libor Havel. Pneumologie se zabývá výzkumem, diagnózou, prevencí a léčbou plicních onemocnění. Proč tedy lidé kouří a co jim na tom přijde zábavného? Jak je na tom vztah kouření a rakoviny? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 16:25

Marcel Kolaja: Společnost rozděluje atmosféra strachu. Spouštěčem vyhrocené situace jsou lži

Hostem dnešního Press klubu na Frekvenci 1 byl 1. místopředseda Pirátské strany, europoslanec Marcel Kolaja. S Romanou Navarovou hovořili o reakcích evropských politiků na prezidentské volby u nás, proč je naše společnost nyní tak polarizovaná a zda se to po skončení voleb zlepší. Dotkli se i tématu bezpečnosti dětí na internetu a důchodové reformy. Poslechněte si rozhovor.