Až na dřeň
5. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Robert Nebřenský o hudební tvorbě: Jsem expert na hledání chyb. Na správné slovo čekám i několik let

Jako herec proslul rolemi záporáků. Jako muzikant tvoří neotřelé písně, ve kterých tichým hlasem sděluje hluboké myšlenky. Hostem pořadu Až na dřeň byl herec, hudebník a frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský.

22:08

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před šesti dny 25:09

Režisérka Eva Toulová: Děti ještě nemám a ten tlak okolí cítím. Proto jsem natočila film Superžena

Vystudovala režii pod vedením Věry Chytilové. Kromě hraných filmů, reklamy nebo třeba videoklipů ale točí i dokumenty. Je autorkou několika knih a šuplík má prý plný filmových nápadů. Jak jí filmování pomáhá v osobním rozvoji? I to prozradila v pořadu Až na dřeň spisovatelka, režisérka i výtvarnice Eva Toulová.

Před týdnem 28:05

Dabing je umění a vyžaduje obrovskou vnímavost. Někteří herci ten cit nemají, říká Miriam Chytilová

Před filmovou kamerou zářila už jako malá holka a herecké profesi zůstala věrná dodnes. Její doménou je zejména dabing, ve kterém se věnuje i režii. Nejen o dabingu, ale také třeba o popularitě a zákeřnostech sociálních sítě mluvila v pořadu Až na dřeň herečka Miriam Chytilová.

Před 2 týdny 28:24

Muzika mi jde mimoděk, s texty je to jiné, tvrdí Janek Ledecký. Svou novou komedii bude i režírovat

Autor mnoha hitů, světově proslulého muzikálu Hamlet i milující táta a manžel – to všechno je Janek Ledecký. V pořadu Až na dřeň mluvil nejen o svém novém muzikálu.

25. červen 2023 27:33

Kadeřník Tomáš Arsov: Syndrom vyhoření přišel ve vteřině. Tělo přestalo fungovat, už jsem se nezvedl

Vlastní vyhlášený salon v Praze, mezi jeho klienty patří nejedna celebrita a i jeho tvář je z televizních obrazovek dobře známá. Jednoduché to ale v životě neměl – od narození se musel potýkat se zdravotními potížemi a není to tak dávno, kdy jeho tělo zatáhlo za záchrannou brzdu. O nemoci těla i duše se v pořadu Až na dřeň rozpovídal kadeřník Tomáš Arsov.

18. červen 2023 22:26

Řidičák na loď i zelený latex na těle. Pro roli jsem ochotná dělat maximum, usmívá se Šárka Krausová

Osm let hraje v pražském Divadle na Vinohradech, známe ji ze seriálů Ulice či Osada a také z jejího autorského představení Milena má problém. Jaké bylo dětství v divadle Sklep? Proč měla po konzervatoři hereckou krizi? A proč se snaží být koněm? I to prozradila v pořadu Až na dřeň herečka Šárka Krausová.

11. červen 2023 25:43

Herečka Kateřina Marie Fialová: Ztráta rodičů nikdy nepřebolí, ale zvládla jsem to a makám na sobě

Stepovat umí jako málokdo, stejně skvěle zpívá a hraje. Navíc se nebojí výzev – tak by se dala ve stručnosti popsat Kateřina Marie Fialová. Přitom jí osud nenachystal zrovna ideální startovní podmínky. Nejen o bolesti, se kterou se musela vypořádat na prahu dospělosti, mluvila v pořadu Až na dřeň.

4. červen 2023 25:28

Sexuální zneužívání je stále velké tabu, i proto jsem svůj příběh napsal, vypráví Tomáš Paprštein

Jako kluk tragicky přišel o maminku, později ho sexuálně zneužíval třídní učitel. Ze všeho se ale dokázal dostat a dnes se snaží pomáhat ostatním. Založil spolek Klubovna Naděje a každý dnem mu vyjde stejnojmenná kniha. Hostem pořadu Až na dřeň byl Tomáš Paprštein.

28. květen 2023 28:07

Novinářka i mluvčí během prezidentské kampaně. Své zkušenosti popisuje Pastorčáková v knize Kandidát

Dlouhá léta byla v médiích jako doma. Moderovala politické debaty, natáčela investigativní reportáže. Pak přešla na druhý břeh a pracovala jako tisková mluvčí. Dnes je hlavně maminkou a spisovatelkou. Nejen o psaní, ale také o tom, jak umí tělo zatáhnout za záchrannou brzdu, mluvila v pořadu Až na dřeň Lenka Pastorčáková.

21. květen 2023 25:07

Hudba je můj vzduch, tvrdí pěvkyně Kateřina Kněžíková. Těhotenství jí zkomplikovala vzácná nemoc

Kateřina Kněžíková patří mezi naše nejznámější operní pěvkyně. Zpívá v Národním divadle i na mnoha světových scénách. Jak se jí daří skloubit profesní život s tím rodinným a jak její život proměnila nemoc, kterou přestála během svého druhého těhotenství? I o tom byla v pořadu Až na dřeň řeč.

14. květen 2023 27:08

Osměloval jsem se zpíváním v karaoke barech, vzpomíná na svůj boj s trémou Milan Peroutka

Vyrostl v obklopení kumštu. Proslavil se soutěží Tvoje tvář má známý hlas, rolemi v seriálech a muzikálech, a také díky vlastní kapele Perutě. Nejen o hudbě mluvil v pořadu Až na dřeň Milan Peroutka.