Před týdnem

Poslechněte si podcast: Rituál za Putinovu smrt, ukrajinská známka a muž proti koni

Japonec byl zatčen kvůli panence, jíž chtěl přivolat smrt Putinovi, ukrajinská pošta představila novou známku - traktor na ní táhne ruský tank a běžec Ricky Lightfoot zvítězil v závodu Muž proti koni na 35 kilometrů.

10:44

Četkast

Vydává: Česká tisková kancelář

Zajímá vás historie, věda, technika nebo příběhy slavných? Můžete si je (a také mnoho jiného) poslechnout ve zpravodajském podcastu České tiskové kanceláře, který se jmenuje Četkast a který přináší přehled zajímavostí z uplynulého týdne. Jde o texty, které by vám neměly uniknout, i když třeba neplní hlavní stránky novin a webů. Jde o texty, u kterých si odpočinete.

Web

Před třemi dny 11:09

Největší ryba, tání ledu a zdravé pivo

Tání ledu v Arktidě umožní ekologičtější lodní dopravu, z řeky Mekong v Kambodži byla vytažena největší dosud známá sladkovodní ryba a popíjení piva podle vědců může u mužů prospívat střevní mikroflóře.

Před pěti dny 14:26

Audiozpravodajka Kateřina Sýkorová: Pro přežití bych udělala úplně všechno

O audio a videozpravodajství ČTK, o výrocích politiků nebo sportovců, ale také o kurzu přežití jsme si ve speciálu Četkastu, který dává nahlédnout do zákulisí práce Četkařů, povídali s redaktorkou multimediální části národní zpravodajské agentury Kateřinou Sýkorovou.

Před 2 týdny 07:07

Rusko bez piva, marihuana v Thajsku a tašky z odpadu

Nedopalek obsahuje plast a rozkládá se 15 let, Thajsko povolilo pěstování konopí, žena z ugandského slumu vyrábí tašky z plastového odpadu a sankce dávají milovníkům piva v Rusku jen málo důvodů k radosti.

Před 3 týdny 14:22

Heardová vs. Depp, nespokojení rodiče a rekord v bungee jumpingu

Francouz skočil bungee jumping 765krát za den a překonal světový rekord, vesnice na Sardinii má nejvyšší koncentraci lidí přes 100 let na světě a nespokojení indičtí rodiče chtějí odškodné od syna, který jim nedopřál vnouče. Kdy je nejlepší doba na cvičení? Poslechněte si další Četkast.

27. květen 2022 07:46

Talibán omezuje ženy, Poláci se učí střílet a finské pivo NATO

Tálibán chce učinit ženy neviditelnými, strach z války přivádí Poláky na střelnice, v Argentině představili Maradonovo létající muzeum a malý pivovar ve Finsku začal vařit pivo NATO.

20. květen 2022 11:33

Soužití Ukrajinců a Rusů, rostliny z měsíční půdy a nejlepší kuchařka

Norské město na hranici s Ruskem omezuje vztahy s východním sousedem, vědci poprvé vypěstovali v měsíční půdě rostliny, nejlepší kuchařkou britského průvodce je Kolumbijka, v menu má i amazonské larvy a japonská správa omylem vyplatila muži miliony jenů - prohrál je v on-line kasinu.

13. květen 2022 09:47

Ukrajina: škola v metru, porodnice v krytu a zkáza ruských tanků

V Charkově se děti učí v metru, ve Lvově se dětí rodí za zvuků protileteckých sirén a Vyšší počet uhynulých delfínů v Černém moři podle vědců souvisí s válkou.

6. květen 2022 13:45

Vadné ruské tanky, ukrajinské tetování a svatba v Buče

Ukrajinci se nechávají tetovat na znamení odporu proti invazi a ruské tanky mají vadu, o níž Západ ví už od války v Zálivu. V Četkastu také uslyšíte o bibli vyzývající ke smilnění a zjistíte, za jakou rekordní sumu se vydražil dres Diega Maradony ze čtvrtfinále mistrovství světa 1986.

29. duben 2022 12:23

Hazardní dilema v Japonsku a maté místo sociálních dávek

Na potápějícím se japonském ostrově možná vznikne kasino, ve Venezuele kompenzují vysoké ceny nápojem zdarma a italská seniorka vyrazila na cestu míru do Číny.