Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Řidičem v 17? Nový návrh silničního zákona by to mohl umožnit. Zavede i přísnější postihy

Už za rok a půl možná budou moct řídit auta v Česku lidé starší 17 let. Počítá s tím nový návrh silničního zákona, který 18. července představil ministr dopravy Martin Kupka z ODS. Novela zavádí také řidičský průkaz na zkoušku pro čerstvé majitele řidičského oprávnění.

02:33

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 03:32

Požár v Českém Švýcarsku: Ohnisek ubývá, jednu část Národního parku už hasiči předali jeho správě

Hasiči by zásah v Českém Švýcarsku mohli v následujících dnech ukončit. Situace se zlepšuje a část Národního parku už je pod kontrolou. Dál zasahují na ploše 154 hektarů. Informace z Hřenska předala reportérka Pavlína Nečásková.

Včera 03:19

Ve Smržovce začaly dopravní omezení a vlaková výluka, opravují tam železniční přejezd

S výrazným omezením dopravy musejí od 8. srpna 2022 počítat cestující ve Smržovce na Jablonecku. Začaly tam souběžně výluky v několika směrech. Na několik dní je uzavřená i hlavní silnice ze Smržovky do Jablonce nad Nisou.

Před dvěma dny 02:05

Z Labutího jezírka v liberecké zoo mizí voda. Může za to špatný stav nádrže

Liberecká zoologická zahrada plánuje opravu Labutího jezírka. To je totiž ve špatném stavu. Největším problémem je průsak odpadní štolou, kvůli kterému v jezírku ubývá voda.

Před třemi dny 02:03

Novou atrakcí liberecké zoo budou plameňáci od sklářských mistrů

Desítky skleněných plameňáků vznikají v těchto dnech ve sklárně v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku. Už za několik týdnů budou nastálo zdobit libereckou zoologickou zahradu.

Před pěti dny 03:08

V Jablonci nad Nisou začíná sklářský a bižuterní festival Křehká krása

Na čtyři desítky výrobců bižuterie, skla nebo vánočních ozdob se představí na přehlídce Křehká krása v Jablonci nad Nisou. V tamním Eurocentru začíná ve čtvrtek 4. srpna a potrvá až do neděle 7. srpna.

Před šesti dny 02:06

Zájem o příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt roste

O letní příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt je stále větší zájem. Oproti předchozím letům museli pořadatelé zvýšit kapacitu tábora pro děti ze sociálně slabého prostředí na dvojnásobek.

Před týdnem 02:02

Liberec hostí mezinárodní tenisový turnaj. Jsou na něm i nejlepší čeští hráči

Tenisový turnaj Svijany Open s dotací téměř 47 tisíc eur, tedy necelý jeden milion korun, se až do neděle hraje v Liberci na kurtech U jezírka. Ani při devátém ročníku pak nechybí nejlepší čeští hráči současnosti.

Před týdnem 02:48

Kam do chatky, stanu nebo do karavanu? Zjišťovali jsme obsazenost kempů v Libereckém kraji

Už jen necelý měsíc zbývá do konce letošních letních prázdnin. Zjišťovali jsme proto, jak jsou na tom kempy v Libereckém kraji, mnohé z nich oblíbené i mezi zahraničními turisty, s návštěvností.

Před týdnem 02:08

Cestování bez bariér. Vozíčkáři mapovali výletní trasy v okolí Harrachova

Výletní trasy vhodné pro handicapované prověřují na severu Čech lidé z neziskové organizace Disway.cz v česko-německém projektu Cestování bez bariér.

Před týdnem 02:43

Jak se žije za zdmi rýnovické věznice? Její historie je spojená s LIAZEM

Jiří Kajínek byl nejznámějším trestancem věznice v jabloneckých Rýnovicích. Nápravné zařízení bylo otevřeno před 54 lety. Prvního srpna 1968.