Blízká setkání
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Režisérka Lída Engelová: Dnes se hodně dbá na efekty. Já dávám na první místo herce

Pražské divadlo Viola slaví 60. let. „Mně vstoupilo do života před šedesáti lety, kdy jsem nastoupila do prvního ročníku herectví. Paní profesorka Dana Musilová nám tehdy řekla, že na Národní třídě se něco otvírá a třeba se tam někomu bude líbit,“ ohlíží se v Blízkých setkáních. Jaké hlasy se objeví v pořadu, věnovaném dějinám Violy? Jak se člověk stane režisérem a co znamená „vypadat jako režisér“? Jak se ona sama cítí na první čtené zkoušce?

30:17

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Dnes 30:32

Producent Filip Bobiňski: Myslím, že konkurence člověka inspiruje

„Obrázek producenta, který sedí v křesle, kouří doutník a otravuje všechny kolem je typický,“ směje se. „Naše práce začíná často mnohem dřív, než se začne s výrobou díla.“ Co si odnesl z práce v zahraničí? Kterým seriálem začínala jeho společnost? Do čeho jako producent mluví a co může ovlivnit? Vyplatí se dávat šanci mladým? Chválí se producenti navzájem? Co prozradil o seriálu Kukačky?

Před třemi dny 28:55

Petr Slavík, režisér filmu Tancuj Matyldo: Regina Rázlová byla pro film ideální

„Přiznám se, že dny před premiérou byly náročné. Jsem unavený a do tance mi moc není. Ale ohlasy jsou výborné,“ pochvaluje si režisér snímku v Blízkých setkáních. Jak prožívá premiéry? Preferuje filmovou, či divadelní režii? Jak se mu pracovalo s herci? Psali roli Regině Rázlové tzv. na tělo? Jak dlouho hledali představitele jejího vnuka?

Před čtyřmi dny 31:16

Herečka Jitka Schneiderová: S věkem se mi některé věci zvládají lehčeji. Není to ale automatické

„Jsem v takovém období, kdy dopředu nemám velká očekávání,“ popisuje herečka Jitka Schneiderová svou současnou životní etapu. Jak se cítila před kamerou v roli babičky, kterou hrála své dospívající dceři Sofii? Proč skončila v seriálu Ulice? A v jakých rolích ji můžete potkat v pražském divadle Studio Dva?

Před pěti dny 29:45

Sommeliér Ivo Dvořák: Nekvalitní víno bude i po svaření cítit. Svařujte jen to, které vám chutná

Mnozí mají konec roku spojený se svařeným vínem. „Je to trochu hřích, ale patří to k atmosféře Vánoc. Lidé ho pili už velmi dávno,“ krčí rameny Ivo Dvořák, prezident Asociace sommeliérů ČR. Jaká vína darovat svým přátelům či blízkým? Při jaké teplotě je nejlepší vína skladovat? Co si máme myslet o krabicových vínech? Jaké skleničky jsou na víno ideální? A jaké mohou být důvody k reklamaci vína?

Před šesti dny 31:00

Neurolog Jakub Hort: Nemocným s Alzheimerovou chorobou se blýská na dobré časy

„Objevily se velmi nadějné novinky. V USA a Japonsku je nyní registrován jeden lék a doufáme, že v březnu by mohl být registrován i v Evropě,“ nastiňuje specialista. Co soudí o novém filmu Tancuj, Matyldo, která vypráví o problémech Alzheimerovy nemoci? Jak prožívá chorobu okolí nemocného? Používá aplikaci Terrapino i jeho rodina? A kdo byl Oskar Fišer?

Před týdnem 32:32

Moderátor Jan Rosák: Zjistil jsem, že dělám věci, které mě baví

Klub seniorů Pečovatelské služby z pražského Žižkova se stal dějištěm Blízkých setkání v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Hostem byl Jan Rosák, moderátor Šťastné cesty na Dvojce. Jak dlouho se už účastní projektu Ježíškova vnoučata? Jaké vnouče byl on sám? Jaké druhy sportů provozuje? Je v Mníšku pod Brdy pořád amatérské divadlo a cukrárna? Kolik má vnoučat? Kterému fotbalovému klubu fandí?

Před týdnem 31:05

Herečka Elizaveta Maximová: Miluji připomínky! Režiséři už se přede mnou asi schovávají

Načetla pro Dvojku zbrusu novou Četbu na pokračování podle knihy Petry Soukupové s názvem Věci, na které nastal čas. „Je to jedna z prvních četeb a nesmírně mě to bavilo. Zároveň jsem nečekala, že je to tak náročné,“ přiznává. Jaký je její původ a jak se dostala do Čech? Cítí se na letištích jako doma? Jaké měla dětství? Jak se měla původně jmenovat a kdo o jejím jménu v rodině rozhodl? A co teď připravuje?

Před týdnem 33:48

Radek Banga se s rapem rozloučil. „Všichni jsme zfotrovatěli,“ směje se zpěvák a hudebník

„Rap korespondoval s tím, kým jsem byl kolem 20 let. Jednou ráno jsem se probudil a zjistil, že už s ním nemám nic extra společného,“ vysvětluje v Blízkých setkáních. Jak k němu přicházejí hudební nápady a čím se inspiruje? Jaký byl život na ulici a proč se rozhodl změnit svůj osud? Na co vzpomíná ze setkání s Karlem Gottem a v čem se mu chce podobat? Co poslouchal v mládí? A je dobrým manželem?

Před týdnem 32:41

Stylistka Lenka Bernardes da Silva: Paní Eva Pavlová má svůj osobní styl a konečné slovo má ona

Je koordinátorkou garderoby naší první dámy. „Na starosti mám celý chod a přípravu toho, v čem je paní Eva Pavlová vidět. Aby bylo všude všechno včas či připravena náhrada, když se změní program,“ vypočítává módní návrhářka Lenka Bernardes da Silva. Čím začínala? Hledala dlouho, co by ji bavilo? Jak vypadá nadčasová dámská lodička? Co pomáhá silnějším postavám? Sluší roláky všem? A jak má vypadat nadčasový pánský oblek?

Před týdnem 29:23

Výživová poradkyně Gabriela Peacock: Cvičení je pro dlouhověkost jedna z nejdůležitějších věcí

S úspěchem vede svou nutriční londýnskou praxi a šije na míru výživové programy lidem, kteří nemají moc času, ale chtějí se o sebe starat. Včetně slavných osobností a členů britské královské rodiny. V kolika letech vstoupila do modelingového světa? Na jaké úrovni je teď osvěta ohledně zdravého životního stylu? Proč jsou lidi zmatení různými dietami? Jaký je její názor na přerušovaný půst? Co je čtyři ku třem a co magický den? A je dobré počítání kalorií?