Blízká setkání
17. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Režisér Ondřej Sokol: Vždycky si v hledišti představuju obyčejného člověka

Kdy cítí jako režisér radost? „Ve chvílích, kdy mám pocit, že se dotýkám něčeho nadpozemského. Těch okamžiků není moc, ale málokomu se to v jiné profesi může podařit. To je důvod, proč vydržím to peklo,“ uvažuje nahlas. Zaplatil herečce Zlatě Adamovské, aby ho chválila? Má pocit, že potřebuje odpočinek? Udělal nepředloženost, když kývl na stand-up? Co prozradil o inscenaci Bez roucha ve Studiu Dva? Baví ho moderace televizní soutěže Na lovu?

30:46

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Před dvěma dny 29:52

Od žáby ke žralokovi. Hydrobiolog Martin Čech řeší přemnožené sumce v Itálii a Portugalsku

Letošním nepřehlédnutelným tématem byl žralok. Ale my začneme žábou. Hydrobiolog Martin Čech totiž před vysíláním hledal v noci žábu. Tu dostala jeho dcera k svátku a žába z terária utekla. „Zachránili jsme ji. Tahle žába se krmí jako Otesánek. Dceři je deset a celé léto sledovala žáby v tůňkách.“ Profesně však řeší sumce, kteří se přemnožili v Portugalsku a Itálii. Jí Martin Čech ryby, nebo se na ně raději dívá? Která je jeho nejoblíbenější ryba?

Před třemi dny 29:14

Herec Oldřich Navrátil je v Ypsilonce spokojený: Je tam skvělá parta lidí a to já potřebuju

Natáčí filmy, seriály a spolu se Zuzanou Kronerovou exceluje v inscenaci Manželství v kostce, ve které oba mládnou i stárnou. „Je to od 18 do 120 let a je to mistrovsky napsané,“ pochvaluje si. Proč chodí rád v kraťasech? Kde a jak začínal s herectvím? Co znamená název trampské osady LSD, jejímž je členem? Scházejí se osadníci pravidelně? Je na štíru s pamětí? Kdy, kde a jak se oženil?

Před pěti dny 28:27

Zpěvačka Dáša Zázvůrková: Liborův odchod nemám zpracovaný. Ale práce mi strašně pomáhá

„Nikdy se nemůžeš připravit na to, že tvůj muž, tvoje láska největší, jednou odejde,“ ví dnes zpěvačka, která měla hluboký vztah s o padesát let starším dirigentem Liborem Peškem. Utvrzoval ji Libor Pešek v tom, že má talent? Do jaké míry ji ovlivnila Hana Hegerová a Semafor? Čekala, že bude dělat konkurs na Dobře placenou procházku v ND? Myslí si, že je jako herečka žánrově zařaditelná? A využila někdy někde studium pantomimy?

Před šesti dny 30:29

Herečka Lenka Krobotová o práci na seriálu ze světa drogové mafie: Žila jsem v úplné naivitě

„Po porodech jsem vnímala role jinak a hrálo mi to do karet i u krimiseriálu Zrádci. Člověk je citlivější a zná polohy, které jsme tam rozehrávali s dětmi.“ Zapojil se její syn Šimon v Krajině nula? Proč odletěla do Nairobi? Má ráda překvapení? Má touhu létat? Bylo dobré rozhodnutí odjet sama do Peru? Co všechno tam procestovala a koho potkala?

Před týdnem 30:14

Greenfluencerka a bývala modelka Natália Pažická: Topíme se v textilním odpadu

Jak se oblékat ekologicky? „Pointa je nakupovat jen to, co potřebujete. Lidé často argumentují tím, že nebudou chodit nazí. Máme ale vyrobené oblečení pro příštích šest generací!“ Jak byla jako modelka vnímaná ve světě? Co na ní módním společnostem v různých koutech světa vadilo? Je ona sama spokojená se svým vzhledem? Jak funguje módní průmysl a čím ovlivňuje prodej výrobků? Věří ve změnu?

Před týdnem 29:48

Herečka Alena Antalová: Kdyby mi někdo řekl, že budu v angažmá 30 let, tak si budu ťukat na čelo

„Jsem Čechoslovák,“ prohlašuje herečka, která se narodila na Slovensku, ale hraje v Česku. „Maminka byla Češka a odmalička mluvím česky. Slovenština se do mě vtěsnala na bratislavské konzervatoři.“ Je pravda, že se jí nelíbilo jméno jejího muže? Naučila se být mámou, když má čtyři děti? Jak se staví k životnímu prostředí? Od kdy ji baví zpěv? Je životní introvert? Je opravdu babičkou?

Před týdnem 33:04

Operní pěvec Adam Plachetka: Za koukání do not jsem od Ondřeje Havelky dostával přes prsty

Nebe na zemi. To je album písní W + V, na kterém zpívá spolu s Ondřejem Havelkou. Nápad vznikl v ČT. „Zavolal jsem Ondrovi, jestli by se do toho nechtěl pustit se mnou. A chtěl,“ vypráví. Je těžké zbavit se operní techniky? Jaký má vztah k žánru country? Co všechno připravuje pro výročí B. Smetany? Začínal velkými či menšími rolemi? Co by radil mladým studentům? Jak se stará o hlas a jak strávil dobu pandemie?

Před týdnem 28:48

Šéfkuchařka a cestovatelka Kamu: Udržitelnost je pro nás nejdůležitější ze všeho

„Nechtěli jsme být na Kostarice další byznysmeni, kteří si tam otevřou restauraci a jejím provozem budou Zemi jen vyčerpávat. Snažíme se vařit dobré jídlo v souladu s udržitelností,“ přibližuje. Je pravda, že měla svatbu dvakrát se stejným mužem? Cítí se být více doma v Čechách, nebo na Kostarice? Kde se naučila dělat zmrzlinu a vyrábí také veganskou? Jaké má plány do budoucna?

Před týdnem 27:52

Zpravodaj Jan Kaliba: Chceme lidem umět lépe vysvětlovat klimatické změny

Dělal sportovní novinařinu, pak zpravodaje v USA a nakonec zakotvil u klimatu. „Pozice klimatického zpravodaje je u nás možná trochu nová, ale celosvětově nová není. Nevymysleli jsme kolo,“ žertuje. O čem byla jeho první reportáž v USA? Jaké zkušenosti ohledně klimatu si z Ameriky přivezl? Proč ho zajímá, jak lidé žijí? Jak velkým problémem jsou fosilní paliva? Co pro něj znamená fotbal?

Před 2 týdny 33:45

Herec Jan Nedbal: Vyžívám se v emocích. Jsem strašná plačka. Stačí mi reklama na psí granule

Nešla mu matematika. „Proto jsem šel na střední zdravotnickou školu. Ale byla tam, takže jsem měl pětky od začátku do konce. Nevěděl jsem, že nějaké herectví existuje,“ vzpomíná. Pouští si role hluboko do duše? Umí plakat na povel? Jaký vztah má s maminkou? Co dělal v Norsku? Bylo fyzicky náročné natáčení filmu o bratrech Mašínových?